Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    Zasady ( dotyczą forumowych trolli ) :
    1. Każdy ma prawo komentować zagranie
    2. Komentarze mają dotyczyć zagrania, a nie sporów z innymi komentatorami rozdania
    3. Jeżeli uważasz czyjś komentarz za stek bzdur napisz: "IHMO komentarz XXX jest niewłaściwy , należałoby to rozegrać w następujący sposób:"
    4. Osoba nagrodzona komentarzem z pkt. 3 lub innym ( ze złośliwymi włącznie ) ma uszanować odmienność zdania innych osób i nie udowadniać swoich racji następnymi postami
    5. Należy wypowiadać się na temat, a nie zaśmiecać wątek.
    6. Temat dotyczy moich zagrań on line ( play money of course) na stołach 5 osobowych.
    7. Celem przedstawionych rozdań jest zdobycie informacja dla mnie jak i innych użytkowników forum, jak najlepiej rozegrać ręcę, które mogą sprawić trudność w grze on line.

    Rozdanie:

    Boss Media , stół 5 osobowy, 100 NL, stack'i zawodników:
    EP - 75$
    MP - 93$
    Button - 102$
    SB - 65$
    BB ( Hero ) - 47$

    Charakterystyka stołu:
    EP - losse aggressive
    MP - niokreślony
    Button, SB - tight passive
    Średnia wartość pot'a - 24,5$
    Players pre flop - 50,5%

    Akcja:

    Hero jest na BB i patrzy na:

    EP calls 1$
    MP raise to 3$
    Button folds
    SB folds
    Hero calls to 3$
    EP calls to 3$
    Pot - 9,5$
    FLop:

    Hero bets 6$
    EP calls 6$
    MP folds
    Pot - 21,5$
    Turn:

    Hero checks
    EP bets 15$
    Hero myśli
    myśli
    myśli
    myśli
    a czas ucieka
    myśli
    myśli
    Hero folds
    EP zgarnia pulę.

    Komentarz do zagrania:

    Powiem szczerze, że wczorajszy dzień był dla mnie kiepski. Nic mi specjalnie nie wchodziło, blefy były sprawdzane, karty jakie dostawałem były delikatnie mówiąc słabe. Cała sytuacja powodowała, że nie grałem "swojej gry". W tym rozdaniu byłem już mocna zniechęcony.
    Problem jaki tu widzę to przede wszystkim brak pozycji do grania. Podbicie jest stosunkowo niskie, ale zawsze z taką karta trudno się gra bez pozycji, jak na flopie złapie się tylko jedna parę. Pownienem zrzucić ta kartę - no ale ... No ale konkretnie. Bet na flopie nazwał bym " probe bet" z próbą zawinięcia puli od razu. Plan prawie się powiódł, tzn, pierowtny raiser odpuścił sobie rozdanie. Niestety call ze strony EP i mam problem, ponieważ dysponuje słabym kickerem. Turn bezpieczny, mimo to decyduję się na check i reakcję ze strony EP. No i zagwostka - EP jest losse aggressive i z automatu wali 2/3 puli. Zrzucam rękę ze względu na słabego kickera.

    Pytania jakie stawiam:
    Jak rozegrać to rozdanie?
    Czy check na turnie jest dobry w tej sytuacji czy należy dalej atakować?
    Po akcji check raise - może reraise LAG'a?

  2. #2
    Choć wejście w to rozdanie z BB było błędem ( z butttona jeszcze do przyjęcia ) to myślę - że czekałeś na flopa w kierach lub dobry draw do strita i tylko to Cię mogło zadowalać - dostając 10 masz tylko parę ( choć prawdopodobnie najwyższą ) Ja jednak nieryzykował dalszej dalszej gry . Check po flopie - po każdym podbiciu easy fold.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    jeżeli grasz z graczem losse aggressive i po malym becie na flopie dajesz check na turnie możesz spodziewać się że zrobi on właśnie taki raise,dlatego ja zazwyczaj jak już zaczolem to oczywiście jeżeli karta wchodząca na turnie nie zmienia obrazu sytuacji kontynuuje agresje.Z doświadczenia wiem też że jeżeli raiser dalby raise 20$ po twoim podbiciu 5$ najprawdopodobniej się składasz.Dlatego leprzym zagraniem byloby check /raise na flopie.Co do EP to wydaje mi sie że zbyt łatwo oddałeś mu tę pule.Gość mógl mieć wszystko,ale najprawdopodobniej nie bylo to nic więcej niż top para z flopa,chociaż w przypadku takiego gracza raczej dostalbyś raise na flopie,więc bardziej prawdopodobne są dwie wyższe karty od T,bo przy drawie raise pojawiłobysię także.Wydaje mi się że na turnie powinieneś zagrać za 10$ i wtedy możnabybylo powiedzieć coś więcej o EP