Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    17
    Problem sie pojawil w raz z brakiem miejsca na partycji sa jakies sensowne mozliwosci rozwiazania problemu ? Mozna ja przerzucic na inna partycje jezeli tak to w jaki sposob to poprawnie zrobic zeby nie narobic na przyslowiowego chu... i jak odwolac HM do nowej lokalizacji a odrebna sprawą jest czy moge sie pozbyc częsci danych z niej ?

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    tu masz jak przerzucic baze na inna partycje:

    Change the default PGDATA directory on Windows - PostgreSQL wiki

  3. #3
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    tu masz jak przerzucic baze na inna partycje:

    Change the default PGDATA directory on Windows - PostgreSQL wiki
    HM skojarzy temat nowego polozenia automatycznie ? Troche sie obawiam tego grzebania po rejestrach czy ktos juz taki zabieg wykonywal z sukcesem i bez problemow bo obawiam sie problemow a moze prosciej bedzie ja uszczuplic o stare rece ? moze jest na to recepta latwiejsza i pewniejsza ?

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    nie uzywam hema, wiec nie wiem, PT ma taka opcje i nazywa sie Purge.

    Co do zmiany lokalizacji bazy, ja sie w to bawilem z sukcesem. HEM nie ma tu nic do gadania, poniewaz odnosi sie on do programu Postgresql, ktory zawiaduje baza. a ty robisz zmiany w postgresql. Pliki bazy fizycznie przenosisz do pozadanego folderu, na ktory wskazuje rejestr, wiec postgresql wie gdzie jest nowa baza, a hem ja tylko stamtad czyta (poprzez postgresql).

    W razie problemow powrot do poprzednich ustawien jest latwy, wiec uznalbym cala operacje za dosyc bezpieczna. Gdybys mial problemy to pisz

    zdrowia

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2010
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    24
    Sam przechodziłem przez to kilka dni temu. Tu są instrukcje FAQ - Hold'em Manager Poker Tracking Software :: Move Database to Another Hard Drive or Partition

    Wszystko śmiga i buczy. Zostawiłem jeszcze starą bazę na kilka dni na wszelki wypadek, ale przyrasta tylko nowa, więc wszystko jest OK i za kilka dni starą usunę. Jakbyś miał jakieś pytania - pisz.

  6. #6
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    tu masz jak przerzucic baze na inna partycje:

    Change the default PGDATA directory on Windows - PostgreSQL wiki
    Wykorzystalem ta instrukcje i wychodzi na to ze cos zrobilem nie tak blad podczas uruchamiania uslugi postgresSQL z nowa sciezka dostepu: "usługa postgresql dabase server 8.3 na komputer lokalny uruchomila sie, a nastepnie zatrzymala. niektore uslugi zatrzymujac sie automatycznie, jesli sa bezczynne na przyklad usluga dzienniki wydajnosci i alerty." Opisze co dokladnie zrobilem a wiec:
    1. Wyszukalem i zestopowalem usluge.
    2. Zmienilem w rejestrze sciezke dostepu na nowa partycje
    Z pierwotnej "C:\Program Files\PostgreSQL\8.3\bin\pg_ctl.exe" runservice -w -N "pgsql-8.3" -D "C:\Program Files\PostgreSQL\8.3\data\" na nowa
    "C:\Program Files\PostgreSQL\8.3\bin\pg_ctl.exe" runservice -w -N "pgsql-8.3" -D "E:\Program Files\PostgreSQL\8.3\data\"
    3. Na E stworzylem katalog program files i tam skopiowalem plik postgreSQL w calosci.
    4. W usługach dostrzeglem ze sciezka sie zmienila na partycje E:..... czyli tak jak powinno wiec sprobowalem uruchomic spowrotem.
    I otrzymalem cos takiego "usługa postgresql dabase server 8.3 na komputer lokalny uruchomila sie, a nastepnie zatrzymala. niektore uslugi zatrzymujac sie automatycznie, jesli sa bezczynne na przyklad usluga dzienniki wydajnosci i alerty."
    Jedna rzecz mnie interesuje co dokladnie znaczy ta kwestia Please note that you should do this as Administrator on server machines. You should also check user permissions in the new directory to ensure the username under which your PostgreSQL instance runs has permissions to do so in the new directory, otherwise PostgreSQL will not start. Jako administrator o co kaman ? gdzie to sprawdzic ?

    Apropo drugiej instrukcji jest troche wiecej szczegolow do zrobienia Then create the following folders in the external hard drive. Program Files and inside that folder create a PostgreSQL folder and inside that create a data folder. So if your external hard drive is on the I drive you would have created a path I:\Program Files\PostgreSQL\data

    Then go to where you have the data folder which will be c:\program files\PostgreSQL\8.3\data by default unless you changed it. Copy (or Cut) all the files in here to the new data folder we just created above on the external hard drive. If this is a big database this may take some time.

    zatem tylko zawartosc katalogu data musi byc skopiowana ?

    I kolejny dylemat jaki tam mam to gdzie doszukac sie tego co autor ma na mysli piszac:To do this go the Main folder (PostgreSQL in this case) and right click it and choose Properties from the menu and then go into the security TAB. In there click the edit button like in the screenshot below

    I otwiera mu sie: System.data.servicesse.design.dll properies. Gdzie to do cholery jest

    A teraz haslo IM BR and I NEED HELP, plzzzz

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    tylko folder data musi zostac przeniesiony. Ja np mam baze pod d:\data

    druga sprawa, ktora prawdopodobnie w twoim przypadku blokuje start uslugi to ustawienia zabezpieczen folderu data. Musisz kliknac prawym na tym nowym folderze data (w nowym miejscu)) dac wlasciwosci, tam zakladka zabezpieczenia i we wszystkich mozliwych okienkach (edytuj, zaawansowane itd) ustawic tak, aby uzytkownik komputera postgres mial pelna kontrole nad tym folderem, tak aby mogl odczytywac/zapisywac (bo postgresql komunikuje sie z baza wlasnie za pomoca tego uzytkownika)

    Nadawanie uprawnień do plików i katalogów w systemie Windows
    Tu jest instrukcja jak ustawic uprawnienia folderow.

    Wazne jest zeby przeniesc tylko folder data, nie caly program postgresql, takze skopiuj spowrotem pliki programu do starej lokalizacji.

    Powodzenia, jak cos to pisz

  8. #8
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    17
    Pierwszy warunek juz spelnilem mialem ja skopiowana wiec nadal mam ja tez na starej partycji i tam ona nadal zalapuje a w tej nowej lokalizacji wywalilem zbedne pliki. Sciezka jest malo istotna to czy tam istnieja czy nie jakies dodatkowe katalogi pomiedzy, tak sadze bynajmniej. Ale wlasnie to moze dotyczyc tych uprawnien z tym ze sprawa mi sie skomplikowala poniewaz nie mam tej zakladki mam tylko "Ogolne , udostepnianie , dostosowywanie" i nie mam bladego pojecia dlaczego nie ma tej z zabezpieczeniami.. Siedzie na XP Profesional jakas special edytion ale to chyba nie ma nic do rzeczy oraz SP2 tylko. Moze ja nie jestem obecnie na koncie administratora ? Step 2. Please note that you should do this as Administrator on server machines.

  9. #9
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    17
    Problem rozwiazany faktycznie chodzilo o nadanie pelnej kontroli w zabezpieczeniach. Jezeli by ktos mial podobny dylemat z brakiem wlasciwej zakladki "Zabezpieczenia" Narzedzia -> Opcje folderow -> Widok -> odznaczyc uzyj prostego udostepniania plikow. No i to tyle i dzieki oczywiscie za wsparcie. Pozdrawiam.