Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1
    Witam.
    W pokera gram od niedawna, póki co grałem tylko na necie teraz chce pograć troche live.
    Mam to szczęście, że w moim mieście dużo się dzieje i jest gdzie pograć.
    Zapisałem się już do jednego turnieju. No i właśnie, z turniejami jest o tyle łatwo, że organizatorzy zawsze piszą jakie jest wpisowe, ile żetonów, jakie blindy etc etc.
    Trudność mam z rozszyfrowaniem niezrozumiałych - póki co - dla mnie określeń w zwykłych grach stolikowch.
    Przeszukałem wszystkie możliwe słowniczki i artykuły pokerowe w necie ale odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem.

    Mianowicie:
    widzę ogłoszenie typu:
    "NLTH 2-5 buyin 500" jak ma to rozumieć ? no limit texas holdem (to rozumiem) 2zł/5zł blindy, 500zł wpisowe ?

    "NL 100" - no limit, wpisowe 100zł ? wpłacam stówe dostaje jakieś żetony i gra na zasadzie freezout ?

    "NL 50/100" - tutaj już w ogolę nie mam pomysłu. 50zł - small blind, 100zł blig blind ? I na jakiej zasadzie wygląda taka gra ? Ile kto ma w portfelu tyle gra ?

    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    potrzebne sa 4 informacje: 1. wysokosc malego blinda 2. wysokosc duzego blinda 3. minimalna kwota za ktora mozna zagrac 4. maksymalna kwota za ktora mozna zagrac

    to "buyin 500" ktore podales, to najpewniej (3), minimalne wkupienie sie za 500zl (zeby nie mozna bylo wkupic sie za 100 i rzucac allinami psujac rozgrywke)

    (4) zalezy od organizatora, najczesciej spotykalem - na poczatku gry 100 bb, a pozniej 3/4 najwiekszego stacka w grze

    NL100 pewnie oznacza ze (2) duzy blind to 1, maly moze byc wtedy 0.5 albo 1, ma to juz mniejsze znaczenie

    nl50/100 najsensowniej oznacza blindy 50zl i 100zl, ale chyba nie o to chodzi
    moze oznacza to: stolik nl50 lub stolik nl100
    lub tez blindy 0.5/0.5 z mozliwoscia wkupienia sie od 50 do 100 ustalona z gory

    pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2010
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    37
    NL100 to zapewne stawki 1zł/1zł, a NL50/100 0.5zł/1zł