Strona 123 z 253 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,230 z 2529
  1. #1221
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    My tu sobie krytykujemy konserwatywny liberalizm, a tymczasem PiS przygotował 10 punktów konserwatywnego socjalizmu Punkt 2 stojący w sprzeczności z pozostałymi jest albo dodany dla żartu albo w miejsce "wykorzystania" miało być zawarte w nim słowo "ograniczania"

    Kaczyński grozi "buntownikom" z partii. "To się nie uda" - Wiadomości w Onet.pl

    1. Najważniejsze jest bezpieczeństwo osobiste i członków rodziny.
    2. Będziemy dążyć do pełnego wykorzystania wolności gospodarczej.
    3. Będziemy dążyć do zapewniania godnych warunków pracy.
    4. Kandydaci zapewnią także dobrą opiekę nad dziećmi (żłobki, przedszkola).
    5. Dobra edukacja, niepreferująca prywatnych szkół dla wybranych.
    6. Dobra jakość usług publicznych.
    7. Wyrównywanie szans mieszkańców obszarów wiejskich pod względem jakości życia.
    8. Godne traktowanie osób starszych (walka z wykluczeniem społecznym).
    9. Uczestnictwo w kulturze, dbałość o wychowanie patriotyczne.
    10. Pełna możliwość rozwoju niezależnie od płci, stanu zdrowia i miejsca zamieszkania.

    ps. pkt.8 to ciekawa zagadka, natomiast pkt.9 to zapewne krzewienie patriotyzmu w młodych umysłach poprzez odmawianie modlitwy przed lekcją albo odśpiewanie hymnu konserwatywnych socjalistów
    http://www.youtube.com/watch?v=qUMRvllbbbc

    Niech żyje równość ludu pracującego miast i wsi!!!
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 04-11-2010 o 15:36

  2. #1222
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    A jakie są wogóle gospodarcze poglądy Kaczynskich? Pamietam że pojawiało sie wiele głosów, że zawsze byli czystymi socjalistami żeby nie napisac mocniej.

  3. #1223
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Tutaj raczej się tego nie dowiesz ponieważ na tym forum nikt na Kaczyńskiego nie głosuje. Co prawda w sondażu Jarek miał 27,61% ale to były głosy konserwatywnych liberałów, którzy nie głosują na Kaczyńskiego, tylko..

    Nie głosujemy na Jarka, tylko przeciw Bronkowi.
    +1
    +1
    +1
    +1
    (..)


    Ponieważ dla konserwatysty liberała najważniejsza jest wolność gospodarcza, a chora prawicowość, nacjonalizm i cały ten nakazowo-zakazowy system wpajania "jedynie słusznych wartości" - nie mają dla nich przecież żadnego znaczenia i nie wiedzą dlaczego w ogóle wolnościowcy chcą o tym gadać

    http://forum.pokerzysta.pl/bocznica/...-ii-turze.html
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 04-11-2010 o 20:41

  4. Jak by ktoś się zastanawiał dlaczego media od lat planowo i systematycznie piorą mózgi lemingom:
    Jak powstała telewizja TVN | Strzelec Opolski

    I tu niezły tekst:
    Pralnia nr.5 - Gadowski: "Witold Gadowski" - Salon24

    @2Jacks
    Tak Kaczyńskiego i PiS można śmiało nazwać socjalistami, jednak w porównaniu do skrajnie lewicowej gospodarczo PO, PiS może uchodzić za liberałów gospodarczych:
    Podatki wg PiS - Podatki - Biznes w INTERIA.PL

    Warto przypomnieć bardzo ważną (szczególnie dla ludzi, którzy posiadają jakiś majątek i dzieci) likwidację przez PiS podatku spadkowego oraz podatku od darowizn.
    Pośrednie obniżenie przez PiS podatku dochodowego poprzez ulgę na dzieci.
    Wprowadzenie dwóch stawek w podatku PiT – 18 i 32% zamiast obowiązujących trzech stawek - 19, 30 i 40%.
    Możliwość odliczenia pełnej kwoty podatku VAT przy zakupie samochodów w celach służbowych.
    Zwolnienie małych firm z obowiązku instalowania kas fiskalnych.
    Obniżenie składki rentowej.
    Zniesienie akcyzy na kosmetyki.
    Zatrzymanie wzrostu zatrudnienia w administracji publicznej.

    A co zrobili i robią lewacy z PO?
    Podniesienie VAT, który w najbliższych latach wzrośnie do 25% (najwyższa dopuszczalna przez Unię stawka).
    Wzrost akcyzy na sprowadzane samochody.
    Wzrost akcyzy na węgiel, koks i oleje opałowe.
    Wzrost akcyzy na gaz ziemny opałowy i pozostałe paliwa gazowe opałowe.
    Wzrost akcyzy na papierosy.
    Likwidacja zwolnienia VAT na zakup aut z kratką.
    Wzrost podatków od środków transportowych.
    Wzrost podatków gruntowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, zbiornikami wodnymi i retencyjnymi, budynkami mieszkalnymi itp.
    Wzrost zatrudnienia w administracji publicznej o 90 000 etatów.
    etc.
    O zakazach palenia, nakazach jazdy w kaskach na nartach, jazdy na światłach całą dobę, o kryminale za klapsa w pupę, o fundowaniu in vitro z budżetu i tym podobnych lewackich fanaberiach już nie wspominając.

    Podsumowując podatki w górę, wolność w dół, zadłużenie rekordowe (Gierek przy Tusku to dusigrosz) a i afer "kilka" by się znalazło - na tej stronie ponad 350:
    Blog Archive Afery PO

  5. #1225
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Ponieważ deklarowałem
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Należy odróżnić tych którzy jeszcze wierzą od tych którzy są już nawiedzeni. Dalej będę żartował sobie i ironizował z absurdów i głupoty tego świata. Jednak z chorych żartować nie zamierzam. Zbigowi współczuję, mimo, iż sam sobie jest winien, ponieważ dorosły człowiek powinien wiedzieć kiedy odstawić bajki i zacząć studiować prawdziwe życie. Dojrzałość jednak nie jest w ścisłej korelacji z wiekiem, ani ten z rozsądkiem.
    zatem zadam jedynie kilka prostych pytań. Zapewne Zbig odpowiedzi nie udzieli, ale to żaden problem ponieważ niezależnie który "wolnościowiec" na nie odpowie to każdy z nich udzieliłby identycznej odpowiedzi przygotowanej przez jedynie słuszne i niemanipulujące media.


    1. Czy istnieje lista mediów niepiorących mózgów?
    2. Jeśli tak to gdzie można się z ta listą zapoznać?
    3. Czy mediom z poza listy należy zakazać działalności na terenie Rzeczypospolitej Polskiej?
    4. Czy ktoś mógłby wymienić media mówiące prawdę i nie manipulujące społeczeństwem, tak by każdy wiedział co należy czytać/oglądać/słuchać, tak by każdy myślał jak prawdziwy Polak myśleć powinien.
    5. Czy po kontakcie z niesłusznymi mediami można się obudzić pewnego dnia obrzezanym?
    6. Czy od oglądania lewackiej TV można zamienić się z liberała w socjalistę?
    7. Jeśli odpowiedź na pyt.5 i 6 jest twierdząca to czy polanie się wodą święconą może przed tym uchronić?

    Być może moje pytania wydadzą się komuś śmieszne bądź naiwne, ale ja pytam zupełnie poważnie. Gdyż tyle jest tych rożnych mediów z którymi ma się chcąc nie chcąc kontakt, że któreś z nich mogły mi mózg wyprać i skąd mam wiedzieć czy to co myślę to są moje myśli czy też myśli wprowadzone mi przez media o nieczystych intencjach. Post Zbiga naprawdę dał mi do myślenia i chciałbym zgłębić tajniki funkcjonowania jego umysłu oraz tego, że mimo wszystko udało mu się zachować niewyprany umysł i przejawiać tak niezwykle trzeźwe i niewiarygodnie niezależne myślenie.

    Proszę wolnościowcy nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi na te pytania. Ja naprawdę chce się nauczyć jak i co powinien myśleć prawdziwy Polak.

    ps
    Zapomniałem o najważniejszym pytaniu: Kto/co to jest lewak?

    Bo ja znalazłem tylko taką definicję, ale nie wiem czy to nie lewacka dezinformacja manipulacyjna.

    Lewak – element społeczeństwa występujący pojedynczo lub zbiorowo, popierający lewicę, homoseksualizm i Muzykę Przeciwko Rasizmowi. Zadaniem lewaka jest niszczenie naszej wspólnie budowanej i regularnie opijanej Polski! Kto nie jest z nami, jest lewakiem!
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 05-11-2010 o 00:21

  6. #1226
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    1. Czy istnieje lista mediów niepiorących mózgów?
    2. Jeśli tak to gdzie można się z ta listą zapoznać?
    3. Czy mediom z poza listy należy zakazać działalności na terenie Rzeczypospolitej Polskiej?
    4. Czy ktoś mógłby wymienić media mówiące prawdę i nie manipulujące społeczeństwem, tak by każdy wiedział co należy czytać/oglądać/słuchać, tak by każdy myślał jak prawdziwy Polak myśleć powinien.
    5. Czy po kontakcie z niesłusznymi mediami można się obudzić pewnego dnia obrzezanym?
    6. Czy od oglądania lewackiej TV można zamienić się z liberała w socjalistę?
    7. Jeśli odpowiedź na pyt.5 i 6 jest twierdząca to czy polanie się wodą święconą może przed tym uchronić?
    Faktycznie Zbig raczej ci nie odpowie, bo pisał kiedyś, że ma cie na ignorze.
    Mam nadzieję, że nie obrazisz się, że zrobię to per procura i mam nadzieję, że nie mniej logicznie.

    1. Nie istnieje. Nie wykluczone wprawdzie, że istnieje lista zatytułowana jako "lista mediów nie piorących mózgów", ale publikator, który by taką listę upublicznił jest eo ipso medium piorącym mózg. Występuję tu więc coś w rodzaju paradoksu kłamcy.
    2. Nigdzie.
    3. Pytanie bezprzedmiotowe, ponieważ lista nie istnieje.
    4. Nie mógłby.
    5. Tak. Wtedy i tylko wtedy, gdyby po kontakcie z niesłusznymi mediami ktoś cię obrzezał z przyczyn niezależnych.
    6. Tak. Jest udowodnione w socjologii, że zalanie propagandą może mieć wpływ na poglądy zalewanego.
    7. Tak. Jeśli poleją cię wodą święconą na tyle gruntownie, że się od tego utopisz, to zostaniesz uchroniony przez wszystkimi możliwymi dalszymi wpływami z zewnątrz (przynajmniej na twój mind).

    Mam nadzieję, że cie zadowoliłem. Możesz moje odpowiedzi potraktować jako wypowiedzi jednego wolnościowca.
    Nie roszczę sobie praw do tego by były one reprezentatywne dla ogółu wolnościowców, chociaż wydaje mi się, że większość z nich jest prawdziwa w każdych warunkach.

    Mam też nadzieję, że nie będziesz już pisał, że unikam debaty merytorycznej, bo w przeciwnym razie odeślę cię zawsze do tego, wiekopomnego, wątku.

  7. #1227
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    21
    Co do akcyzy na papierosy, to co najmniej głupotą jest podpinanie tego pod same PO. Akcyzy rosną do poziomu norm UE, a nie indywidualnego widzimisię aktualnie rządzących, lol...

  8. #1228
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Faktycznie Zbig raczej ci nie odpowie, bo pisał kiedyś, że ma cie na ignorze.
    Przede wszystkim Zbig jest dosyć mocno oderwany od rzeczywistości. Taki piękny umysł. Może też kiedyś Nobla dostanie. Pokojowego.

  9. #1229
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Maciarewicz nie musi przepraszać, bo nie wypowiadał sie jako osoba prywatna. Pozew został odrzucony ponieważ Maciarewicz powoływał sie na dokument jako ktoś tam. Ten dokument to raport z likwidacji WSI. Co nie oznacza że sad uznał że Maciarewicz mówił prawdę. Czemu w tym strzelcu z dupy nic nie pisze, że był także proces wytoczony MON? Proces o krzywdzace wnioski z raportu(robionego chyba przez samego Maciarewicza) na który to Maciarewicz sie powoływał. Takie oto oświadczenie wystosował MON :

    "Minister Obrony Narodowej działając w imieniu Skarbu Państwa przeprasza Pana Jana Wejcherta, Pana Mariusza Waltera i grupę ITI (...) za naruszenie ich dóbr osobistych poprzez zamieszczenie w raporcie przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej opublikowanym w Monitorze Polskim nr 11 z dnia 16.02.2007 r. nieuprawnionych, krzywdzących i podważających wiarygodność biznesową informacji o tym, iż Pan Jan Wejchert, Pan Mariusz Walter i grupa ITI (...), współpracowali z wojskowymi służbami PRL i brali udział w plasowaniu agentury wywiadu wojskowego PRL w krajach Zachodniej Europy oraz w finansowaniu takiej agentury. Minister Obrony Narodowej wyraża głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji"

    Jesli policjant cie przypadkowo postrzeli to nie bedziesz skarżyl jego, tylko policje. Co nie oznacza że policjant nie zawinił

    Dodatkowo nie rozumiem o co chodzi z tą manipulacją. Ciągle głosy o manipulacji i praniu mózgów. Przecież kazde media w pewnym sensie manipulują. Reklamówka TVN brzmiała " Najbardzie OPINIOTWÓRCZA tv..." . Ambicją Tv jest opiniotwórczość i wpływanie, każdej TV czy gazety. Ale nie na zasadzie propagandy PRL, tylko na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Gazety piszą co ludzie chcą słyszeć i ludzie chcą myśleć to co pisze w gazetach. Gazety telewizje wstrzeliwuja sie w pewne głosy, ale nie kreują opini od poczatku do końca
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 05-11-2010 o 10:08

  10. Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Czemu w tym strzelcu z dupy nic nie pisze, że był także proces wytoczony MON? [...]
    Może dlatego, że takiego procesu nie było, a dokładnie dlatego, że PO-wski minister Klich szybciutko zgodził się na ugodę i przeprosiny zanim jeszcze proces się rozpoczął?
    Wkrótce po poddaniu się wobec ITI ten PO-wski minister dostrzegł swój błąd:
    MON przeprosiło ITI, Waltera i Wejcherta za raport z weryfikacji WSI
    "Ostatnio szef MON Bogdan Klich wstrzymał zapowiadane przeprosiny innych osób, które pozwały resort za wymienienie ich w raporcie z weryfikacji WSI. Klich polecił, by w każdym procesie czekać najpierw na wyrok sądu I instancji, a dopiero potem rozważać zawarcie ugody.
    Taka decyzja zapadła po tym, jak Macierewicz w początkach maja skrytykował zapowiedzianą wtedy ugodę między MON a ITI. - Mamy do czynienia ze zmową i działaniem na szkodę Skarbu Państwa i MON - mówił wtedy Macierewicz. Dodawał, że Klich przeprasza Waltera i jego współpracowników, w sytuacji gdy przegrali oni procesy, które wytoczyli mu jako autorowi raportu."


    A tu szerzej z komentarzem:
    KTO PRZEPRASZA AGENTÓW ? - Aleksander Ścios: "Bez dekretu" - Salon24