Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    fidelloz Guest
    Cześć,

    zacząłem grać 2 tygodnie temu w pokera na facebooku, po pewnym czasie uznałem ze gra na wirtualne pieniadze to nie gra i zaczalem grac w betclicku i bwinie , z uwagi na to ze mam tam konta bukmacherskie i nie musiałem zakladac zadnego konta.

    Jestem parenascie euro na plusie, zasada jest taka, w turniejach idzie mi dobrze (dwukrotnie zdobylem 2 miejsce na ok. 100 grajacych), niestety zarowno na stolach dlugich jak i krotkich przegrywam.

    Zaczalem czytac informacje w internecie, zestaw rak z jakimi sie wchodzi z jakich pozycji, kilka strategii , etc. Teraz mam kilka pytań:

    1. Jaki poker room polecacie? Betclick na NL 5 jest ogromnie drogi bo rake wynosi +/-10% puli. Na Bwinie denerwuje mnie wyglad. Ponadto, chcialbym zainkasować jakiś bonus za dolaczenie. Depozyt nawet i do 1000 USD nie jest problemem. Nie planuje grać za taka kwote , ale jezeli wplace 1000 USD a drugie 1000 maja mi dac gratis to czemu nie?

    1a. Czy istnieja problemy z wyplata srodkow z konta pokerowego?
    1b. Czy zalecacie na NL5 grę na 1 czy wielu stołach z początku?
    1c. Jak sie nazywa ten program który rysuje w formie wykresu USD/ilosc partii na podstawie informacji z poker roomu. Chcialbym go zainstalowac i sprawdzić jakie efekty mam.
    1d. Powinienem na poczatku skoncentrowac sie na stolach 5/6 os. czy 9/10 os?

    Jeżeli to pomoże, to jestem graczem zdyscyplinowanym, który potrafi mieć rygor. Chłodno kalkuluje i nie daję zawładnąć sobą emocjom. Mam doświadczenie na giełdzie (apropos drawdownów, etc)

    2. Co polecacie z ksiazek dostepnych na allegro?

    W OTWARTE KARTY - Gus Hansen - Poker Books 2010! (1236596317) - Aukcje internetowe Allegro o tym autorze czytalem tu na forum, ze jest bardzo przeceniany i jego umiejetnosci nie odpowiadaja rozglosowi, ktory mu towarzyszy

    3. Czy warto zarejestrować się na 1 PR , zgarnac bonus troche pograc, na 2 PR zgarnac bonus , troche pograc i ogolnie spedzic 1 rok gry na zgarnianiu bonusów? Konta mam tylko w bwinie i betclicku.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    109
    Nikt po wpłaceniu 1000$ nie da ci drugie tyle gratis bo to już nie te czasy bonusów instant (chyba jedynie sieć Pacific je obecnie daje w postaci 25%). Dostaniesz pieniądze ale w formie bonusu do wyrobienia tj. rozegrania kilkuset tys. rozdań zanim trafi on na twoje konto gracza . Jeżeli jak piszesz przegrywasz na stołach długich i krótkich to takie wyrobnictwo bonusowe skończy się w jeden możliwy sposób przegraniem całego 1000$ bądź znaczną jego częścią. Turniejami MTT nie wyrobisz tego bonusu nawet do 2022 roku. Lepiej załatw sobie jakąś ofertę rakeback czyli zwrotu prowizji i naucz się grać stoliki na najniższych stawkach poświęcając na to 80-100$. Albo najlepiej weź darmowy minibankroll z pokerstrategy.
    Wyrabianie bonusa na najniższych stawkach będzie ci szło jak krew z nosa bo jeśli jesteś początkujący to nie dasz rady na więcej niż 4 stołach grać. A wyrabianie go na 1 stole NL5 to jest czysty nieskończony masochizm.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Witamy na forum,
    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    Nie planuje grać za taka kwote , ale jezeli wplace 1000 USD a drugie 1000 maja mi dac gratis to czemu nie?
    Taki bonus od depozytu uwalnia się w ratach. Nie dostaniesz go od razu tylko np w ratach po 50$. Na stawkach NL5 wyrabiałbyś go chyba z dwa lata , a bonusy zazwyczaj są ważne od 30 do 120 dni.

    Jak chcesz grać NL5 to wystarczy Ci 75 lub 100$

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    1a. Czy istnieja problemy z wyplata srodkow z konta pokerowego?
    Nie. Zakładasz sobie konto Moneybooker albo Neteller i za ich pomocą wpłacasz/wypłacasz środki. Tu więcej na ten temat: Płatności

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    1b. Czy zalecacie na NL5 grę na 1 czy wielu stołach z początku?
    Na jednym jest trochę nudno no ale jak nie ogarniesz dwóch to graj na jednym. Myślę że spokojnie po paru tygodniach dojdziesz do czterech stołów. To jest taka optymalna ilość i każdą decyzję możesz dobrze przemyśleć.

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    1c. Jak sie nazywa ten program który rysuje w formie wykresu USD/ilosc partii na podstawie informacji z poker roomu. Chcialbym go zainstalowac i sprawdzić jakie efekty mam.
    Pewnie chodzi Ci o Holdem Manager albo Poker Tracker. Tutaj masz więcej na ten temat: Pokerowy soft

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    1d. Powinienem na poczatku skoncentrowac sie na stolach 5/6 os. czy 9/10 os?
    Stoły 9/10 os czyli tzw. Full Ringi trochę wymierają i już na niskich stawkach (od NL50 i wyżej) możesz mieć problem ze znalezieniem dużej ilości takich stołów na grę. Najwięcej gry znajdziesz na stołach 5/6 os. czyli Shorthanded.

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    Jeżeli to pomoże, to jestem graczem zdyscyplinowanym, który potrafi mieć rygor. Chłodno kalkuluje i nie daję zawładnąć sobą emocjom.
    To się chwali ale chyba każdy na tym forum na początku tak mówił

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    2. Co polecacie z ksiazek dostepnych na allegro?
    Możesz poczytać trochę Harringtona (dwa tomy z trzech o turniejach są dostępne po Polsku, dwa tomy o cash game po angielsku) ponadto David Sklansky też ciekawie pisze o teorii pokera.

    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    3. Czy warto zarejestrować się na 1 PR , zgarnac bonus troche pograc, na 2 PR zgarnac bonus , troche pograc i ogolnie spedzic 1 rok gry na zgarnianiu bonusów? Konta mam tylko w bwinie i betclicku.
    Warto. Można też załatwić sobie tzw. rakeback czyli zwrot z prowizji którą płacisz i grać na danym roomie.

    pozdrawiam i życzę powodzenia

  4. #4
    fidelloz Guest
    Wielkie dzięki za rzetelne odpowiedzi.
    Plan jest taki zatem, zrozumialem ze nie ma co robic depozytu, bo go szybko przegram na wysokich stawkach, a na niskich mi bonus przepadnie.

    Zatem:
    1. Rozwiazuje quiz na Poker Strategy
    2. rejestruje sie np na PokerStars
    3. Przelewaja mi 50 USD
    4. Jezeli naucze sie grac i przykladowo zarobie pierwsze 50 czy 100 uSD
    5. Przechodze na NL 10
    6. Przelewam 500 USD
    7. Ciułam bonusy
    8. zakladam konto w kolejnym PR i po kolei od poczatku

    A i jeszcze historia. Gram wczoraj na NL 5 w reku mam 7 i 10 karo , na flopie spada 6 i 4 karo i 10 (jakaśtam), jakos tam podbijam itp. Przeciwnik wchodzi.
    Na turnie wypada 2 karo (mam kolor z 2oma kartami karo w reku, przekonany jestem o zwyciestwie, obawiam sie jednak ze na riverze tez wypadine karo a rywal moze miec np pare waletów albo króli i pokona mnie kolorem o wyzszej karcie). Podbijam o 1 usd, przeciwnik wchodzi all in - ja calluje (stawka ok 9 usd na stole).
    Okazalo sie ze mial 3 i 5 karo i mial pokera, podczas gdy ja "tylko" kolor

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Plan dobry a co do rozdania, to przy założeniu że z kartą 7Ts widziałeś flopa za darmo, to rozegrałeś to dobrze. Jak chcesz dawać rozdania do oceny i analizy to postaraj się wrzucać je do odpowiedniego działu: Strategia i taktyka

  6. #6
    fidelloz Guest
    Wielkie dzięki Anatom

    PS. pod koniec roku przeprowadzam się do Katowic, więc jeżeli się nie zniechęcę i się nauczę grać, to może się przypadkowo spotkamy podczas jakiejś gry

    EDIT: nieco drogie

    http://allegro.pl/listing.php/search...showcat=1&sg=0

    która z nich będzie lepsza?
    Ostatnio edytowane przez fidelloz ; 01-10-2010 o 00:24

  7. #7
    fidelloz Guest
    witam, wlasnie cos nie cos mi sie udało.

    Ale oprócz tego mam pytanie zostalo ok 9 graczy, 7 miejsc platnych, ja mialem najmniejszy stack 1,5k i bylem na big blindzie 600, koles przede mna mial ok 4k stacka wszyscy sfoldowali a on byl na malym blindzie i wszedl all in a ja mialem AQs i sfoldowalem. Co mowi praktyka?

    Balem sie ze przegram a bardzo liczylem ze reszta graczów sie sama wykończy i dostane sie do miejsc platnych

    aaa ...


  8. #8
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez fidelloz Zobacz posta
    ja mialem najmniejszy stack 1,5k i bylem na big blindzie 600, koles przede mna mial ok 4k stacka wszyscy sfoldowali a on byl na malym blindzie i wszedl all in a ja mialem AQs i sfoldowalem. Co mowi praktyka?
    Praktyka mówi że nie dostaniesz już lepszej karty zanim nie zjedzą Cię blindy tak więc to jest easy call Poczytaj z necie czy na forum o współczynniku M Harringtona a także o fazie Push/Fold w turniejach.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez anatom Zobacz posta
    Możesz poczytać trochę Harringtona (dwa tomy z trzech o turniejach są dostępne po Polsku, dwa tomy o cash game po angielsku) ponadto David Sklansky też ciekawie pisze o teorii pokera.
    Dajcie spokoj z tym Harringtonem, to tzw. Biblia Pokera dla Doknkeys'ow... Stary ja Ci polecam Daniela Negreanu "Power Holdem Strategy"
    Ksiazka sklada sie 7 rozdzialow a autorami kazdego z nich sa dosc znani ludzie. Znajdziesz tam przede wszystkim Small Ball Strategy, ktore jest w tej chwili uzywane przez wiekszosc najlepszych graczy na swiecie Daniela, poza tym Evelyn NG ma rozdzial o pokerze dla poczatkujacych, hi-limit cash games Todda Brunsona, No Limit Holde'em Online Ericka Lindgrena, Shorthanded Online No Limit Holde'em Paula Wasicka oraz Mixin it up Davida Williamsa. Nie mam pojecia czy ksiazka wystepuje w polskojezycznej wersji aczkolwiek jak wnosze z Twoich wypowiedzi jezyk angielski nie jest Ci obcy. Naprawde goraco polecam szczegolnie rozdzial Daniela na temat small ball'a bo Harrington to byl dobry w latach 90 Pozdrawiam

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    Jestes pot commited gdyz w kolejnej rece bedziesz musial dac 300 SB i zostanie Ci jeden BB ... Poza tym AQ blind versus blind to monster i jak slusznie zauwazyl kolega lepszej karty w zyciu nie zobaczysz... Poza tym pamietaj by grac turniej by wygrac, jakbys mial 15k i byloby 3-4 na shortstacku po 2-3k to wtedy mozesz sobie zrzucic AQ za 30% stacka ale na BB w takiej sytuacji robie call z 53 suited...