Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: push z utg sng

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    mam M=4 -7600 jestem na utg push przynosi 200 zysku po foldzie i przejściu blindów spadam do 3,5 pushujecie?Chodzi mi o to ,że gdzieś coś tam wyczytałem ,że sng wizard nie bierze pod uwagę pozycji i po przejściu blindów nasze wartość żetonów spada tylko ,że blindy i tak przejdą a zarabiam marne 200?
    Ostatnio edytowane przez easygracz ; 14-10-2010 o 00:31

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Ilu graczy i co mamy?

    Bo na pewno nie pushujemy z any two na fullringu.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Znaczy ja się stosuje do zasady, którą kiedyś tam zasłyszałem, że gdy mam 4bb na UTG to gram any2

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Nawet na bublu?

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Zalezy na bbl czego. W 180 ofc, w 45tce tez chyba ze jest jakis mega short, albo gosc mniejszy ktory zaraz bedzie na blindach. W 18tce juz nie.

  6. #6
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    27
    Do autora tematu: tak, będąc shortem na UTG powinieneś pushować szerzej niż "mówi" Wiz. Wiz przeszacowuje equity shortów, ale ile negatywnego edgu powinno się przyjąć to chyba nikt tego nie wyliczył. Na pewno zawsze pushowanie z ATC gdy się ma 4BB to błąd.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    Wez wrzuc to jakos sensownie to pomyslimy.
    turniej 180 man sng turbo 30 graczy do końca co tu sensownie wrzucać chodzi o zasadę.
    a z tym przeszacowaniem equity shortów im mniej masz żetonów tym więcej są warte w moim przykładzie zostaje mi jescze trochę gry z tym m=3,5 zastanawiam się czy nie puszować w tych sytuacjach jak blindy mnie zjedzą na tyle ,że starcę fe czyli poniżej m= 2,5 coś koło tego.
    Ostatnio edytowane przez easygracz ; 15-10-2010 o 11:36

  8. #8
    Prosta zasada. Jeżeli masz 5bb a jest już ante, to właściwie ostatnia możliwość, abyś pozwolił przejść blindy przez siebie, jak nie masz okazji do open all-in czy to z racji sytuacji na stole, czy śmieciowych kart, ale robisz co możesz, aby z sensownymi kartami zagrać open all-in jako pierwszy, a na button nawet śmieciowymi . Jak masz ok 3,5BB to wchodzisz all-in przy pierwszej okazji, gdyż to ostatnia szansa na fold u przeciwników! Ważne! Jeżeli za Tobą jest jakiś myślący ultrashort x<2bb to grasz all-in z kartami ok. 30% (22+,A9o+,A3s+,KJo+,K9s,QJo+,Q9s+,JTo+,J8s+), gdyż podczepi się pod Twoje przebicie i musisz go pokonać w showdown. To samo jak Twój stack jest zbyt mały aby przestraszyć BB. Jeżeli wiesz, że jak wejdziesz na BB to jesteś pod commitet i musisz resztę dorzucić, to starasz się wejść jako pierwszy nawet ze śmieciami choćby z UTG, jeżeli na BB jest gracz którego stack pozwala jeszcze na fold. Chodzi o to, że jak ktoś za Tobą zagra all-in to Ciebie wyizoluje, na pula BB,SB i ante będzie "martwymi pieniędzmi" których nikt nie edzie bronił.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    Prosta zasada. Jeżeli masz 5bb a jest już ante, to właściwie ostatnia możliwość, abyś pozwolił przejść blindy przez siebie, jak nie masz okazji do open all-in czy to z racji sytuacji na stole, czy śmieciowych kart, ale robisz co możesz, aby z sensownymi kartami zagrać open all-in jako pierwszy, a na button nawet śmieciowymi . Jak masz ok 3,5BB to wchodzisz all-in przy pierwszej okazji, gdyż to ostatnia szansa na fold u przeciwników! Ważne! Jeżeli za Tobą jest jakiś myślący ultrashort x<2bb to grasz all-in z kartami ok. 30% (22+,A9o+,A3s+,KJo+,K9s,QJo+,Q9s+,JTo+,J8s+), gdyż podczepi się pod Twoje przebicie i musisz go pokonać w showdown. To samo jak Twój stack jest zbyt mały aby przestraszyć BB. Jeżeli wiesz, że jak wejdziesz na BB to jesteś pod commitet i musisz resztę dorzucić, to starasz się wejść jako pierwszy nawet ze śmieciami choćby z UTG, jeżeli na BB jest gracz którego stack pozwala jeszcze na fold. Chodzi o to, że jak ktoś za Tobą zagra all-in to Ciebie wyizoluje, na pula BB,SB i ante będzie "martwymi pieniędzmi" których nikt nie edzie bronił..............................


    Czytałeś pytanie w temacie ?nie pytam o twoje wyobrażenia jak się powinno grać tylko pytam o prostą rzecz na którą dostałem odpowiedz
    Do autora tematu: tak, będąc shortem na UTG powinieneś pushować szerzej niż "mówi" Wiz. Wiz przeszacowuje equity shortów, ale ile negatywnego edgu powinno się przyjąć to chyba nikt tego nie wyliczył.