Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    26
    Tak oto wyglądało to rozdanie:

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (9 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    MP1 ($6.84)
    MP2 ($1.73)
    MP3 ($4.62)
    CO ($5.26)
    Button ($5.62)
    Hero (SB) ($12.60)
    BB ($8.77)
    UTG ($17.37)
    UTG+1 ($12.50)

    Preflop: Hero is SB with A, 9
    UTG bets $0.15, UTG+1 calls $0.15, 5 folds, Hero calls $0.13, BB calls $0.10

    Flop: ($0.60) 10, 6, A (4 players)
    Hero bets $0.20, 1 fold, UTG calls $0.20, UTG+1 raises to $0.95, Hero calls $0.75, 1 fold

    Turn: ($2.70) 3 (2 players)
    Hero bets $2.50, UTG+1 calls $2.50

    River: ($7.70) 2 (2 players)
    Hero bets $6, UTG+1 calls $6

    Total pot: $19.70 | Rake: $0.96


    Chodzi mi tutaj głównie o moją grę na flopie. Patrzyłem na to rozdanie w sumie z kilka razy i ciągle mam wątpliwości czy powinienem był sprawdzać to przebicie. No ale od początku wyjaśnię co mną kierowało wykonując poszczególne zagrania.
    Przed flopem widząc dwóch kolesi już w rozdaniu oraz potencjalnego dodatkowego z bb postanowiłem sprawdzić z nadzieją na spory pot.
    No i flop wydawać by się mogło, że dla mnie nie najgorszy wiec postanowiłem zagrać (i tutaj pierwsza kwestia, czy nie za mało?). No i przebicie (jego staty to 9/0/0.75) więc albo set albo AK ze wskazaniem bardziej na set. No i tutaj pojawia się druga kwestia, która nie daje mi spokoju, że mimo wszystko nie powinienem był tego sprawdzać(?).
    Turn i river to chyba nic specjalnego. Dostałem ten kolor więc było już chyba z górki Generalnie często mam problem z dobraniem odpowiedniej wielkości dla zakładu ale turn i river chyba ok? Chociaż jak tak patrzę to all-in na riverze też by pewnie sprawdził.

  2. #2
    Gram takie stawki też, więc może napiszę swoją linię. Chyba w ogóle zrzucam A9 z tej pozycji pre flop. Ale jeśli już zdecydowałeś się sprawdzić, to weź poprawkę na to, że po flopie masz za sobą jeszcze trzech przeciwników, którzy mogą coś zrobić mając więcej informacji od Ciebie. Gdybym był w takiej sytuacji, to gram check, ponieważ mam słabego kickera, sporo układów nas bije. Jeśli ktoś zabetuje to po prostu liczę oddsy do koloru, i opłacalność zagrania. Według mnie ten donk bet na flopie nie potrzebny. Szczęśliwy turn, jeden z lepszych jakie mogłeś dostać, bo nawet boardu nie sparował, więc nie musiałeś się obawiać fulla, jeśli obstawiłeś villaina na seta po flopie.
    A tak w ogóle, to ten bet ogólnie musi być większy, jakieś 3/4 puli, ale jak zaznaczyłem ogólnie, bo tutaj ja gram raczej check/fold jeśli już się znajdę w rozdaniu.

    P.S. Po ilu rękach takie staty? I napisz co pokazał, gdy już dyskusja w tym wątku się skończy. A jeśli coś źle napisałem, proszę bardziej doświadczonych o poprawienie, ponieważ też dopiero się uczę
    Ostatnio edytowane przez matizzz ; 05-10-2010 o 23:31

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    26
    Staty to było po około 120-130 rękach rozegranych na dwóch stolikach. No co do tego calla przed flopem to zwykle tak nie calluje jak jestem na wczesnej pozycji. Ale widząc już dwóch kolesi w puli + ewentualnie typa z bb postanowiłem sprawdzić wiedząc, że jeżeli trafię to może być całkiem fajna pula jak na te stawki.
    Co do beta na flopie to faktycznie donkowy. Ale niestety jestem jeszcze na takim etapie ogarnięcia gry, że takie rzeczy zauważam dopiero po sesji jak sobie przeglądam w PT co ciekawsze rozdania. Wcześniej wklejałem tutaj na forum inne rozdanie i z tego co pamiętam był taki sam problem. Jakiś śmieszny bet na flopie zamiast bardziej zdecydowanego :/ No cóż... jest nad czym popracować.

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez Maverick_PL Zobacz posta
    Chodzi mi tutaj głównie o moją grę na flopie. Patrzyłem na to rozdanie w sumie z kilka razy i ciągle mam wątpliwości czy powinienem był sprawdzać to przebicie.
    No chyba po to callujesz A9s z SB żeby zobaczyć FD na flopie. Decuzję podjąłeś pre, można powiedzieć ze trafiłeś flopa, tutaj nie możesz sie poddać tymbardziej że musisz dorzucić 0.75 do puli 1.85, jak dla mnie easy z Twoimi outami i stackami. Gdyby przebił do 2$ np, wtedy byś miał "problem"
    Mini bet na flopie raczej bezsensowny, to tylko zachęta do przebicia po 2 callerach dla kolesi na późnych

  5. #5
    @arthur79 +1, opłaca się sprawdzić ten raise mając flush draw, teraz sobie policzyłem, czyli easy call