Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez sviestas Zobacz posta
    Destroct +1 chcialem cos napisac krocej ofc ale juz Adasiu kolega Ci wszysto wytlumaczyl(nic nie zrozumiales kompletnie).Adam piszesz na tym forum od dawna grasz z tego co tu piszesz bardzo duzo...przez tak dlugi czas(i starajac sie myslec/analizowac-a to najgorsze) calkowicie nie rozumiesz tej gry...pozwole sobie Cie zacytowac:"
    Np:
    Koles stealuje z BTN, robi to w 35-40% przypadkow. Jego fold to 3bet to 80%. Mam dobrą rękę ktora bije powiedzmy połowe jego zakresu na steal, ma podobną siłę do 30% tego zakresu i jest gorsza od 20% tego zakresu. I jesli on mnie bedzie callował tylko z tym 20% zakresu co mnie bije to ja jestem zadowolony bo na tyle czesto wygram pf ze juz jestem lekko z przodu a do tego po flopie tez czasem wygram i jestem na +. I co ci sie tu nie podoba??"
    o czym Ty w ogole piszesz??jak napisal Destruct...nie ma ZADNEGO znaczenia ze Twoja reka bije jego zasieg(jesli bije a umialbys grac to calowalbys z lepsza reka oop i wygrywal multum razy na pozniejszych ulicach) ale z jakim zasiegiem on bedzie Cie sprawdzal...to co napisales jest dramatem...palisz swoje dobre rece 3b je i albo dostaniesz akcje od lepszych albo gosc sfolduje i tracisz value...a robisz to dlatego ze srasz sie grac postflop i nie masz wiedzy o tym jak przeciwnik rozgrywa swoje rece...dramatx2.
    piszesz ze po flopie po Twoim 3b dosc czesto dostaniesz call(zakladam ze piszac cos takiego secbarelujesz/ck raisujesz turn wyjatkowo zadko i nie masz bladego pojecia dlaczego i kiedy powinienes to robic)...no i super dostaniesz call...wracamy do tego ze musisz wiedziec z jakim zakresem villain caluje Twoje 3b przy 100bb efectiv stack(rozwazamy najczestsza opcje)jesli juz sie tego kiedys dowiesz(z Twoim tempem 2014)bedziesz wiedzial jakie flopy beda dobre do przyjecia okreslonej lini....dobra i tak dlugo wystarczy...przestan skupiac sie tylko na cyferkach i ich wyliczaniu a zacznij choc odrobine kreatywnie myslec(jesli to mozliwe w Twoim przypadku)
    pozdro no offence
    55 bije 40% zakres (nie zasięg!) i jak to grać z blindów przeciw lagowi? Chyba nie calldown? CR flop raz na jakiś czas. X/C flop, X/Fold reszta. Nie zarobisz zawsze callując z tą ręką preflop bez pozycji. Jak typ ma 80% fold to 3bet to 3bet i kasa do portfela.

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    LAG =/= 80% F: 3bet

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Fakt - raczej kiepsko orientuję się w ich zasięgu bo:
    - gram 8 stołów naraz - chce zdobyc supernovą do konca roku
    Słabe podejście, czyli do końca roku świat pójdzie z pokerem do przodu, Ty będziesz stał w miejscu ale za to z SuperNovą, trochę słaby plan moim zdaniem, w 3 miesiące spokojnie można podskoczyć ze stawkami i wtedy jakiekolwiek bonusy się chowają przy większym winrate i stawkach. 8 stołów przy tym co piszesz jak grasz, to naprawdę zabójstwo. Nic osobistego ale po prostu nie możesz grając źle maksymalizować liczbę stolików aby wyrobić jakąś SN. Wiem że bonusy wydają się artakcyjnie, ale zaufaj mi, granie 2krotnie wyższych stawek nawet bez RB jest o niebo bardziej opłacalne.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    - rzadko w takich sytuacjach dochodzi do showdownu bo czesto albo on odpusci jak mam dobrze, albo ja odpuszcze jak mam slabo.
    Nie no, to faktycznie, co za gra. Jak trafiam foldują, jak nic nie mam to oni mają.

    Tak przy okazji mam wrażenie że nie dopisałeś jeszcze trzeciego powodu:

    - nigdy nie analizowałem jakie zasięgi mają gracze w 3betowanych pulach, dlatego nie wiem co mają.

    Z perspektywy dnia dzisiejszego ja nie wyobrażam sobie aby grać z kimś 3betowaną pulę nie wiedząc jaki ma zasięg. Serio, nie rozumiem wogóle jak można grać jakąkolwiek rękę gdzie ratio wynosi 1:4, mamy 23BB w puli i nie wiemy przeciwko czemu gramy, z kim gramy itd. Jak chcesz rozegrać dowolną rękę jeżeli nie wiesz co ma przeciwnik i jak gra, to po prostu niemożliwe. Trafiasz z KQ flop QJ7 i co robisz? Z JJ flop QT7, co wtedy? Tam jest masa czynników jakie musisz wziąć pod uwagę, nie da się grać 3betowanych pul tak samo z każdym.

    Zmień to poniższe podejście.

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Widzę u dobrych graczy ten współczynnik rzędu 5-8% więc zakładałem że dobrze robię
    Ja widzę że durrrr gra blisko 50% VP$IP no i winrate ma całkiem niezły, ale za cholere to nie znaczy że tak powinienem grać. Powinienem grać wyłącznie te ręce, które rozumiem jak grać na dalszych streetach na rywali z którymi gram (inny range będę miał z buttona jak na blindach siedzą goście z middle stakes, a inny jak siedzy Ivey i Antonius, a dodatkowo durrrr zastraddlował), jeżeli z 3.5% 3betem zaczynasz więcej 3betować nie inwestując nawet czasu w poznanie range przeciwnika to po prostu to nie przejdzie.

    Po prostu musisz zmiejszyć ilość stolików, będziesz grał lepsze stoły (dobry table selection), zaczniesz robić notki, obserwować grę, widzieć range przeciwników, ich największe leaki do wykorzystania i naprawdę wtedy cała gra zacznie mieć sens.

    GL

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    2. Jak skutecznie grać po flopie w 3betowanych przez siebie potach, jeśli 3betujemy 4-6%? Jak często 3betować? Kiedy to robić a kiedy nie? Jakieś przykłady? Co z second barrelem? itp.
    Wziac szkolenie u Destrukta.

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    No dobrze, wszystko sie zgadza, ale... Na pokerstars na nl25-50 (z wklejanych na gorzkich zalach handow wynika, ze takie stawki gra AdamBB) jest maaaaasa stolikow. Skad wiec wziac informacje o range call 3-beta?? Ciezko zdobyc miarodajna probke nawet na regach po 2-3 miesiacach, tak na moje oko. Idac tym tokiem rozumowania nie powinnismy w ogole 3-betowac, poniewaz nie znamy call range przeciwnika. To co jest tu napisane odnosi sie do gracza grajacego np. na bossie czy ongame na stawkach nl100+ lub co najmniej nl50 grajacego ladnych pare miechow na jednm roomie. Wtedy to ma sens.
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 28-09-2010 o 20:23