Strona 90 z 253 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 2529
  1. #891
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez wiemjakgrac Zobacz posta
    weeskacz ty masz umysl na poziomie dziecka.
    Pierwszy raz jak zaczalem z toba dyskusje o zyciu po smierci myslalem ze jestes nastolatkiem
    Facet który chce dyskutować o życiu po śmierci wytyka drugiemu że ma umysł dziecka. Cmom...

  2. #892
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Facet który chce dyskutować o życiu po śmierci wytyka drugiemu że ma umysł dziecka. Cmom...
    lol.
    wykaze sie odrobina nadzieji i wiary w jakiekolwiek twoje wyksztalcenie i wymienie kilka osob, ktore wg Ciebie maja umysl dziecka:
    Arystoteles, Platon, Sokrates, Leonardo da Vinci (na pewno slyszales), Einstein, Erazm z Rotterdamu, Blaise Pascal,

    to tak kilka osob z brzegu, ciesze sie ze dyskusja o zyciu po smierci stawia mnie miedzy nimi.
    Ostatnio edytowane przez wiemjakgrac ; 17-06-2010 o 05:59

  3. #893
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Arystoteles to raczej nie...

    Niemniej mam do zaoferowania ciekawsze nazwisko.
    Otóż do grona tych "dzieciaków" należał także najprawdopodobniej najsłynniejszy matematyk i logik - Kurt Godel.

    Myśle też, że znalazłoby się jeszcze pare nazwisk, które mogłyby wprawić w zakłopotanie geniuszy z forum twierdzących, że "wierzący = głupi".

  4. #894
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Myśle też, że znalazłoby się jeszcze pare nazwisk, które mogłyby wprawić w zakłopotanie geniuszy z forum twierdzących, że "wierzący = głupi".
    A to tak nie jest że wierzący = głupi?! Myślisz że garść znanych nazwisk temu przeczy? W takim razie proponuję udać się pod najbliższy kościół i porozmawiać z "myślicielami". Ewentualnie osłuchać ich rozmów.

    BTW. Tak, Einstein to wybitny przypadek 100% wierzącego. Sam nawet o Godelu (Godlu?), którego nie znam, napisałeś "najprawdopodobniej". No chyba że coś źle zrozumiałem i miałeś na myśli to, że Godel to jest najprawdopodobniej najsłynniejszy matematyk i logik a nie że najprawdopodobniej był wierzący.

  5. #895
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    A to tak nie jest że wierzący = głupi?!
    Moim zdaniem nie jest. Nie uważam, że jedno warunkuje drugie i w ogóle nie uważam, że jedno ma z drugim cokolwiek wspólnego.

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Myślisz że garść znanych nazwisk temu przeczy?
    Tak myślę. Jeśli forumułujesz twierdzenie pod kwantyfikatorem generalnym: "wierzący = głupi" to nawet jedno nazwisko niegłupiego wierzącego powoduje, że Twoja teza jest fałszywa. A co dopiero kilka.


    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    W takim razie proponuję udać się pod najbliższy kościół i porozmawiać z "myślicielami". Ewentualnie osłuchać ich rozmów.
    Nie planuję tego eksperymentu. Wierzę Ci na słowo.
    Niemniej czasem mam też niezły fun z wypowiedzi w 100% niewierzących np. z tego forum.

    Pozdro.

  6. #896
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    A to tak nie jest że wierzący = głupi?! Myślisz że garść znanych nazwisk temu przeczy? W takim razie proponuję udać się pod najbliższy kościół i porozmawiać z "myślicielami". Ewentualnie osłuchać ich rozmów.
    mi wystarczy garstka wojujacych ateistow i dyskusje z nimi na forum.
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    BTW. Tak, Einstein to wybitny przypadek 100% wierzącego.
    a gdzie ja napisalem ze Einstein byl wierzacy? wracamy do skzoly uczyc sie czytac ze zrozumieniem.

  7. #897
    Wniosek z tego taki, że logiki powinni uczyc juz w liceum

  8. #898
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Przeciez uczą. Pierwsza klasa

  9. #899
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez FaN Zobacz posta
    Wniosek z tego taki, że logiki powinni uczyc juz w liceum
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Tak myślę. Jeśli forumułujesz twierdzenie pod kwantyfikatorem generalnym: "wierzący = głupi" to nawet jedno nazwisko niegłupiego wierzącego powoduje, że Twoja teza jest fałszywa. A co dopiero kilka. .
    no wlasnie smieszna sprawa, bo z punktu widzenia logiki jest to jak najbardziej poprawne, ale z punktu widzenia tematu i szeroko pojetej dyskusji to naginanie rzeczywistosci

  10. #900
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie znasz się na polityce? Lepiej nie głosuj!
    Co prawda pytania, które zadawali w tym programie są tak naprawdę mało istotne (no bo jaki wpływ na życie zwykłych ludzi ma liczba senatorów?), ale generalnie zgadzam się z postawioną tezą.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 20-06-2010 o 08:53