Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Cytat Zamieszczone przez leoś
    Z tego rozumiem , że zasady podbijania mogą się różnić i wszystko zależy od uzgodnienia tego przed turniejem tak ?
    (powyższą instrukcję znalazłem na PLANETAPOKER w zasadach gry)
    Leoś odpowiem Ci bo to ja pisałem. Oczywiście, że zasady mogą się różnić. To na jakich się gra, zależy w końcu tylko od woli grających/organizatora gry. Ale akurat w tym przypadku, o który pytasz, zasada że "nie można podbić o mniej niż zrobił to ostatnio podbijający" jest powszechnie stosowana w grze NL. Zasady te na fali popularności pokera zostały już dość dobrze zestandaryzowane, więc jest się czego trzymać. Troszkę niefortunne jest może umieszczenie tego w opisie na 'planecie' tylko w dopisku, ale tak to wyszło.

    Link podany przez kielbaxa prowadzi do "Robert's Rules of Poker" - najlepszego chyba zbioru pokerowych zasad. Z tego co słyszałem :wink: jest szansa, że doczekamy się niedługo przetłumaczenia ich i na nasz piękny język. 8)

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez Marian
    Cytat Zamieszczone przez leoś
    Z tego rozumiem , że zasady podbijania mogą się różnić i wszystko zależy od uzgodnienia tego przed turniejem tak ?
    (powyższą instrukcję znalazłem na PLANETAPOKER w zasadach gry)
    Leoś odpowiem Ci bo to ja pisałem. Oczywiście, że zasady mogą się różnić. To na jakich się gra, zależy w końcu tylko od woli grających/organizatora gry. Ale akurat w tym przypadku, o który pytasz, zasada że "nie można podbić o mniej niż zrobił to ostatnio podbijający" jest powszechnie stosowana w grze NL. Zasady te na fali popularności pokera zostały już dość dobrze zestandaryzowane, więc jest się czego trzymać. Troszkę niefortunne jest może umieszczenie tego w opisie na 'planecie' tylko w dopisku, ale tak to wyszło.

    Link podany przez kielbaxa prowadzi do "Robert's Rules of Poker" - najlepszego chyba zbioru pokerowych zasad. Z tego co słyszałem :wink: jest szansa, że doczekamy się niedługo przetłumaczenia ich i na nasz piękny język. 8)
    Dzięki Marian.
    Pozwolę sobie zapytać o jeszcze jedną rzecz:

    Jeżeli podbijamy , to czy musi to być wielokrotność BB ?
    Np. BB wynosi 10 , A ktoś chce podbić o 25 , można czy nie?

  3. #13
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    573
    Podbicie normalnie nie musi być wielokrotnością BB. Oczywiście cały czas mówimy o pot- i no-limit.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    już tylko Trójmiasto
    Posty
    270
    Sytuacja wyglada tak:

    turniej TH NL

    Gracz A wchodzi all-in za ok. 0,7BB
    Gracz B takze all-in ale za SB
    Gracz C z large stackiem ich calluje.

    Wygrywa gracz C, B ma lepszy uklad niz A. Ktore miejsce przyznac graczom A i B? Ex equo czy któryś powinien być wyżej, jeśli tak to dlaczego?

  5. #15
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    111
    konkurent

    Z tego co sie orientuje gracz A bedzie przed graczem B, poniewaz all-in byl z wiekszym stackiem.

  6. #16
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    no ten który miał większy stack plasuje się wyżej.