Strona 29 z 50 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 495

Wątek: katastrofa :(

  1. #281
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez Chakalaka_MamDużegoPtaka Zobacz posta
    Religia jest kwestią dogmatów, wiara to kwestia czysto osobista. Koniec końców każdy sam decyduje czy wyznaję wiarę czy religię.
    Religie z definicji mozna co najwyzej kultywowac, to roznica.
    Dobra, widze jest mnie tu za duzo.
    Milej nocy.

  2. #282
    Cytat Zamieszczone przez colathg Zobacz posta
    ja sobie tez pozwole odpowiedziec...
    co do syboliki to za malo by chowac go na Wawelu, tylko z racji tego ze byl prezydentem ktory zginal w tragicznym wypadku w drodze do miejsca gdzie zostalo zamordowanych wielu Polakow. Jakos nie pasuje kolo Pilsudkiego...

    co do korzysci politycznych dla Jarka to sa one olbrzymie. Zauwaz ze ci przeciwnicy to sa z regoly uczniowie i studenci jakis tez sie stomatolog przewinal , ktorzy skrzykneli sie poprzez faceboka. Wiadomo jak Lech zostal prezydentem, dzieki komu. Jarek jesli zdecyduje sie na kandydowanie na prezydenta bedzie mial haslo przewodnie "chce dokonczyc dzielo mojego brata, ktory tragicznie zginal i nie moze kontynuowac tego co zaczal. Wielkiego brata, bo tylko ludzie wielcy i nader zasluzeni dla ojczyzny z pelnymi honorami chowani sa na Wawelu." Oczywiscie ta katastrofa z politycznego punktu widzenia jest dla niego bardzo korzystna, bo wczesniej ani on ani zmarly brat nie mogli liczyc na zwyciestwo. A teraz gdy Polska jest poruszona katastrofa mozna doskonale manipulowac spoleczenstwem pod wzgledem emocjonalnym. W taki sposob znaczaco wzrosly jego szanse na objecie stanowiska prezydenta. Oczywiscie Ci protestujacy i potepiajacy decyzje pogrzebu na Wawelu i tak nie beda wierzyc w te banialuki i by nie zaglosowali na niego, ale cala reszta moherow i okazjonalnych patriotow polecialaby do urn i postawila [x] przy Jarku, czego przed tragedia by nie zrobili. To taki uproszczony schemat.
    Oczywiscie zostaje kwestia jego kandydatury czy w ogole do tego dojdzie, ale zaczyna sie coraz glosniej przebakiwac o tym, ze istnieje takie prawdopodobienstwo. I jesli Jarek zdecydowalby sie na to, to pochowek brata na Wawelu dalby mu ogromna korzysc polityczna. Pozostaje tylko pytanie czy sie zdecyduje na zhanbienie siebie (rodziny) i kraju w oczach calego swiata politycznego i opini publicznej czy bedzie chcial zachowac twarz i sie nie zblazni parciem na wladze.
    wszystko bazuje na emocjach (biznes, media), dlatego wszyscy (no prawie wszyscy) opłacają, za grube pieniądze tych specjalistów od wizerunku, żeby w polskich domach, ludzie siedzący przed tv na widok kandydata na prezydenta mówili "jaki on przystojny, zagłosuje na niego" - to jest ludzka głupota, z którą mamy do czynienia nie od dzisiaj.
    Jeśli J. Kaczyński wykorzysta śmierć Prezydenta (aka. swojego brata) to w moich oczach stanie się człowiekiem bezwględnym (odnoszę się do jego moralności, bo jego program polityczny nigdy mi nie pasował - szczególnie gospodarczy).
    Jeśli chce wrócić do polityki to przecież nie można mu tego zabronić, bo robił to całe życie, ale niech zrobi to grając czysto a nie na najniższych instynktach - bo i tak trochę ludzi się połapie.

  3. #283
    Na miejscu PiSu zjednoczyłbym tzw. prawicę (PiS, Prawica RP, UPR, LPR, Libertas, Polska+) i wystawił wspólnego kandydata - Marka Jurka.

    Weeskacz - odpowiedź do twoich wcześniejszych postów: wspólna wiara chrześcijańska, czy to się komuś podoba czy nie, scalała Europę przez wieki, doprowadzając ją do rozkwitu i budowy cywilizacji Zachodu, która dominuje do dzisiaj na świecie.


    no tak scalała, ogniem i mieczem, teraz mamy XXI wiek i wiara też się ucywilizowała, bo używają tylko wody święconej
    jak juz ci weeskacz powiedzial, gdyby wiara była żywa, to by się sama broniła, nie potrzebowałaby narracji w postaci gnusiejących w grzechach papieży, czy po cichu, ukradkiem przemyconych przez Mojżesza spisanych na tabliczce przykazań (nie mogl tego oglosic wszem i wobec a nie jak jakas łąjza sie schował za góra i kazał jakiemus starcowi tam sie wdrapac i taszczyc ta kamienna tablice?)





    i nie masz pojecia o polityce


    jaka prawice?


    PiS to jest chrzescijanska lewica bardziej, ; od PO roznia sie TYLKO (w zasadzie to jakas kosmetyka, ktora jest wyolbrzymiana do rangi jakis ponadczasowych problemów) tym, ze nie lubia gejów, aborcji i lubia rydza po łapach całować i tym, ze chcieli rozliczyc komuchów (CHCIELI, kaczynski mial okazje i to olał) to jest jedna i ta sama bajka, iluzorycznie podzielona na jakies obozy ideologiczne. merytorycznie niczym sie nie roznia, ideowo tez nie, walą ten sam populizm. media ich podzieliły, bo kaczyński krzywo trzymał szalik i hymn przebąkiwał (tu się zaraz posypią głosy a) fanatyków kaczyniaka, że to manipulacja tvn i b) głosy PO-owców że kaczyński to zwykły kretyn, bo psa irasiad nazwał) a tusek ładnie w piłke kopał, to jest cała różnica.

    lech kaczynski zdecydowanie lepszym byl pewnie profesorem prawa niz prezydentem, media tak samo zagrały na nosie ludziom jak go obśmiewały i dorabiały gębę jak teraz robiąc z niego męża stanu, to jest ten sam mechanizm i jest to przykre , ze ludzie tego nie widza, tylko daja sie poniesc tej szopce jak bohaterom telenoweli, tylko szkoda, ze ta telenowela jest sponsorowana z ciezko zarobionych pieneidzy polakow.
    Ostatnio edytowane przez byczydzien ; 15-04-2010 o 00:27

  4. #284
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Na miejscu PiSu zjednoczyłbym tzw. prawicę (PiS, Prawica RP, UPR, LPR, Libertas, Polska+) i wystawił wspólnego kandydata - Marka Jurka.
    Prawica to sie od 1989r. jednoczy i zjednoczyć się nie może. Poza tym IMO konserwatywno-liberalny UPR tak jakoś niezbyt pasuje do narodowo-socjalistycznego PiS czy też LPR.

    Cytat Zamieszczone przez Hitman_86 Zobacz posta
    Weeskacz - odpowiedź do twoich wcześniejszych postów: wspólna wiara chrześcijańska, czy to się komuś podoba czy nie, scalała Europę przez wieki, doprowadzając ją do rozkwitu i budowy cywilizacji Zachodu, która dominuje do dzisiaj na świecie.
    No z tym scalaniem to nie było chyba do końca tak dobrze ponieważ wewnątrz tej wspólnej wiary chrześcijańskiej od dosyć dawna występują różne "cechy" i z tego powodu były mniejsze lub większe konflikty.

    Cytat Zamieszczone przez byczydzien Zobacz posta
    czy po cichu, ukradkiem przemyconych przez Mojżesza spisanych na tabliczce przykazań (nie mogl tego oglosic wszem i wobec a nie jak jakas łąjza sie schował za góra i kazał jakiemus starcowi tam sie wdrapac i taszczyc ta kamienna tablice?)
    [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=4TAtRCJIqnk[/YOUTUBE]
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 15-04-2010 o 00:40

  5. #285
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    100
    Dlatego napisałem "tzw." = tak zwana prawica. M. Jurek ma sceptyczne nastawienie do UE i to mogłoby zjednoczyć partie, które wymieniłem.

    Byczydzien - mam pojęcie o polityce i sam jesteś łajzą.

  6. #286
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Przeczytałem 3 ostatnie posty i prawie puściłem pawia... Może przypomnę wam temat wątku: "Katastrofa"...

  7. #287
    Ostatnio edytowane przez luckyPL ; 15-04-2010 o 02:33

  8. #288
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez wanpi Zobacz posta
    Swoją drogą nie rozumiem dlaczego jego wypowiedzi wyzwalają aż taką agresję.
    Święta prawda, ale dlaczego nie dostrzegasz (nie chcesz dostrzegać?), że wypowiedzi ludzi o poglądach przeciwnych od nazwijmy to "weeskaczowych" wyzwalają u niego samego i jego popleczników IDENTYCZNĄ agresję?

    Ja nienawidzę górnolotnych sformułowań, ale czy Polacy muszą być wszędzie podzieleni? Nawet na pierwszym lepszym tematycznym forum?
    Tak wszędzie jest tak samo, na forum kibiców klubu, któremu kibicuję łiskacze i antyłiskacze obrzucają się błotem. Z ciekawości zerknąłem na forum znienawidzonego klubu z mojego miasta - to samo, łiskacze i antyłiskacze w śmiertelnym zwarciu.

    I teraz - nie uwierzycie - wygooglałem "jakieś tam" forum wędkarzy. Łiskacze i antyłiskacze są autorami wszystkich postów z bieżącego tygodnia. Dodajmy, że nie o spławikach...

  9. #289
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    379
    Obiecalem sobie, ze w kwestiach politycznych sie nie wypowiem, ale w koncu znalazlo sie cos zwiazane z katastrofa. Zatem wszyscy specjalisci od lotnictwa, "touch and go" i tym podobnych kwestii. Tak sie zaczytaliscie w opinie, a jak padly pytania dlaczego TU-154 nie da sie wykonywac pewnych manewrow, a na niskich wysokosciach jest jak kamien to nikt nie wie. No to podpowiedz: zasadnicza roznica jest widoczna golym okiem.
    Widzieliscie manewr pilota na lotnisku w Hamburgu, jak dostal podmuch z boku? Z Tupolewa zostaloby juz to, co pod Smolenskiem. Bo wszystkie nowoczesne duze maszyny maja silniki pod skrzydlami !!! I jak pilot w krytycznym momencie daje gaz do dechy, to nie potrzeba mu jeszcze 30 metrow w dol, zeby zaczac sie wznosic, tylko 5. I jezeli nie ma awarii ktoregos z silnikow, to przy pelnej mocy samolot praktycznie automatycznie stabilizuje przechyl. A Tupolew ma 3 silniki z tylu. I zgadza sie, ze sie nim wygodniej startuje na krotkich pasach, tak jak na 1/4 mili wygrywaja auta z tylnym napedem. Ale stabilnosc tego samolotu szczegolnie na niskich wysokosciach jest zadna. Jeden dobry podmuch i lecisz bokiem, a z tylu jeszcze pcha cie moc wszystkich 3 silnikow. Dlatego we wszystkich nowych samolotach jezeli masz przechyl dodanie ciagu zawsze powoduje stabilizacje. A w TU-154 czasami wrecz przeciwnie.

  10. #290
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Aston żyjemy w demokratycznym kraju, a spór jest kwintesencją demokracji
    Nawet ci którzy pojęcia bladego o polityce nie mają mogą się wypowiadać, wystarczy poczytać ten wątek Oczywiście mają do tego pełne prawo, nawet mogą iść głosować co kilka lat. Przecież zaledwie parę lat temu Lepper miał około 20% poparcia.

    W moim kraju nic mnie nie zdziwi.
    Po pochowaniu Prezydenta Kaczyńskiego oczekuję tylko że obok niego kiedyś spocznie Prezydent Wałęsa. Bo chyba nikt nie może zaprzeczyć że jego zasługi są nieporównywalnie większe niż Kaczyńskiego.