Strona 36 z 38 PierwszyPierwszy ... 263435363738 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 371
  1. #351
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ok, mam zagadkę. Czyje sa to słowa:

    Dużo ciekawych komentarzy od osób które nie mają pojęcia o tej grze…

    Zresztą to widać po tym jak gracie, ostatnio 1 z polskich regów próbował na mnie 3-betów i 4-betów light, skończył jak każdy z was i niestety tak będzie dopóki będziecie robić 3-bety czy 4-bety bo tak widzieliście a nie w jakimś konkretnym celu.
    Podpowiedź: bardzo znany polski pokerzysta

  2. #352
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    stanko not even close, daj cos trudniejszego

  3. #353
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Nie zagadka tylko gra, fajnie jak sie ze znajomymi zrobi team.

    :: Joe Monster :: P O W A G A * Z A B I J A * P O W O L I

  4. #354
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Wyobraź sobie, że pojawiły się doniesienia o jakiejś straszliwej chorobie, która wprawdzie dotyka jednej osoby na dziesięć tysięcy, ale jest zawsze śmiertelna. Obawiasz się jej, więc postanawiasz się poddać badaniom, aby sprawdzić, czy nie jesteś zarażony. Żaden test medyczny nie jest w stu procentach bezbłędny, ale twój doktor wyaśnia, że akurat ten słynie z dokładności rzędu 99 procent, niezależnie od tego, czy jesteś chory, czy nie (innymi słowy, w 99 procentach przypadków dostarcza prawidłowej odpowiedzi, negatywnej lub pozytywnej). Decydujesz się go przeprowadzić. Pobrana zostaje próbka krwi i dowiadujesz się, że wyniki otrzymasz pocztą.
    Tydzień później przychodzi list z laboratorium. Otwierasz kopertę i czytasz. Widzisz przed sobą odpowiedź, która napawa cię lękiem - wynik jest pzytywny. Test wykazał, że zapadłeś na śmiertelną chorobę. Jesteś zdruzgotany.
    Jakie jest prawdopodobieństwo, że faktycznie umrzesz na tę chorobę?

  5. #355
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    Espirito Santo
    Posty
    158
    całkiem niewielkie <1%

    dla zainteresowanych rozwiazaniem - reguła bayesa

  6. #356
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Zainteresowani rozwiązaniem pewnie będą woleli to rozwiązać samodzielnie

  7. #357
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    Espirito Santo
    Posty
    158
    No to jeszcze pozostaje prawidłowe zastosowanie tej reguły

  8. #358
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Sorki, ale wstawiony jestem i może czegoś nie rozumiem -
    jeśli jestem chory, umieram na tą chorobę 100%
    jeśli nie jestem chory, umieram na tą chorobę na 0%.

    Test którego skuteczność jest 99%, wykazuje że jestem chory. Czy wynik nie jest 99%?
    Plus szansa że przez ten tydzień czekania na wyniki się zaraziłem.

  9. #359
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Powiedzmy, że to nowo odkryta choroba genetyczna Poniżej rozwiązanie prawie bezwzorkowe.

    Ostatnio edytowane przez tapczan ; 29-03-2010 o 01:32 Powód: wsawiłem spoilera

  10. #360
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ja z treści zagadki jak to przestawił Trias zrozumiałem, że jak nas testują, to szansa że test się pomylił jest 1%, więc mimo twoich obliczeń Tapczan cały czas widzę 99% szans na śmierć .

    edit: imho złe założenie przyjmujecie. Jeśli przyjąć - jaka jest szansa że wśród osób które dostały wynik pozytywny, jeden konkretny jest autentyczny, to faktycznie - małe, ale jeśli skuteczność testu jest 99% to nic to nie zmienia w przypadku jednostki. Bo tak naprawdę to jakie w ogóle znaczenie ma ile osób na ile na tą chorobę zapada? Czy zapada na nią 50% populacji, czy 0,0001% populacji, jeśli test ma skuteczność 99% to na chłopski rozum nie mogę się dopatrzeć żeby było inaczej...
    Ostatnio edytowane przez indy ; 29-03-2010 o 03:51