Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Windows 7???

  1. #31
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez nosferatu997 Zobacz posta
    No moja vista wygląda jak XP. Vista jest stabilna, zwisy XP doprowadzały mnie do gorączki.
    Coś ścieniasz kolego. Na domowym desktopie używam XP od ~7 lat (ta sama instalacja upgradeowana z 2k) i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek XP mi padł. Czasy nagminnego zawieszania się windows minęły wraz z Win95/98. Już częściej Linux mi pada, ale muszę uczciwie przyznać, że grzebię trochę w kernelu więc ma do tego pełne prawo.

    Cytat Zamieszczone przez nosferatu997 Zobacz posta
    a ja właśnie wolałem 98 od XP. Tak jak mówię: co kto lubi.
    Nie, no weź nam tu głupot nie opowiadaj. Wolałeś jak 98 ciągle ci się zawieszało? Jeśli chodzi o stabilność to większy shit niż Win95/98 to raczej trudno znaleźć. Co jest zresztą całkiem zrozumiałe ponieważ 98 (i wcześniejsze) używa cooperative multitasking a NT (i wyższe, czyli m.in. XP) preemptive multitasking.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 11-02-2010 o 00:33

  2. #32
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Coś ścieniasz kolego. Na domowym desktopie używam XP od ~7 lat (ta sama instalacja upgradeowana z 2k) i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek XP mi padł. Czasy nagminnego zawieszania się windows minęły wraz z Win95/98. Już częściej Linux mi pada, ale muszę uczciwie przyznać, że grzebię trochę w kernelu więc ma do tego pełne prawo.
    w takim razie gratuluję, ja nie miałem nerwów. I nie ściemniam , bo po co? Niech każdy używa systemu jaki mu sie podoba.

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Nie, no weź nam tu głupot nie opowiadaj. Wolałeś jak 98 ciągle ci się zawieszało? Jeśli chodzi o stabilność to większy shit niż Win95/98 to raczej trudno znaleźć. Co jest zresztą całkiem zrozumiałe ponieważ 98 (i wcześniejsze) używa cooperative multitasking a NT (i wyższe, czyli m.in. XP) preemptive multitasking.

    jdx
    Taka prawda. Może mój desktop był uczulony na XP? win2k chodził na nim w sumie spoko.

  3. #33
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Wa-wa
    Posty
    12
    A nie denerwuje was to ze w 7ce okno przesuniete do gornej krawedzi wchodzi na cały ekran? Przy MT bywa to uciazliwe przynajmniej dla mnie...

    ...chyba ze znalezliscie sposob zeby to wylaczyc?

  4. #34
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    no i jak kur....a zwykle musi sie coś z tym gównem pierd...c przy instalacjach...

    kupilem kartę 5770 i pod XP działa bez problemu w każdej możliwej konfiguracji z 2 monitorów - nie ma w sterownikach opcji na trzeci więc mimo, że go widzi nie idzie go uruchomić

    najnowszy sterownik i catalyst cotrol center działa prawidłowo

    Więc zdecydowałem, że na osobnej partycji zrobię Win7
    mam an plytkach kilka wersji Win7 zarówno x64 jak x32

    i za każdym razem jak instaluje jest dokładnie to samo:

    cały proces, instalacji, restarty itd itp przebiega prawidłowo, na koniec Win się uruchamia i moge normalnie korzystać, wszystko działa ok ale bez sterowników grafiki mam tylko 2 monitory i rozdzxielczość najmniejszą możliwą...

    więc ściągam najnowsze CCC (wiadomo, że tym razem już pod Win7) i za każdym jednym razem jak już zainstaluje te sterowniki i robi restarta system się zaczyna odpalać, lata ta flaga kolorwa i nagle coś tam miga i sie wiesza i już dupa nic się nie dzieje...

    no i po tym już nie idzie Win7 uruchomić/nawet przy pomocy tego narzędzia naprawy systemu i muszę na nowo instalować system....

    zrobiłem to chyba z 4 razy przez całą noc zanim zdiagnozowałem jak to wogóle opisać i już mnie krew zalewa... więc może ma ktoś jakieś rozwiązanie...????

  5. #35
    Ściągnij starszą wersje sterowników i z nimi próbuj ( i nie żadne bety czy nieoficjalne releasy ) powinno pomóc.

  6. #36
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    ze starszą wersją jest podobnie

    dokładnie w tym samym momencie czyli już po instalacji Win i zainstalowaniu sterowników i restarcie tylko, że teraz zamiast wieszać się ta flaga to znika wszystko z dwóch ekranów - tak jakby przechodzą w stan uśpienia

  7. #37
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ja pamiętając jak działał Windows 95, potem Windows 98, nauczyłem się że jak system działa OK to broń boże go nie ruszać. Dla mnie system operacyjny to nie jest tapeta pulpitu która mi się z czasem nudzi i zmieniam. Po W95 i W98 gdy wyszedł W98 SE, który był w miarę stabilny broniłem się długo przed XP, i przerzuciłem się dopiero jak zaczęły wychodzić rzeczy tylko pod XP - ze zmiany tej byłem zadowolony bo XP >> 98 SE. Choćby wszyscy pisali że W7 >> XP, to dopóki nie będę miał KONIECZNOŚCI przerzucenia się na nowy system (jak Alchemik), nic nie zmieniam .

  8. #38
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    no ja mam identycznie

    a już najbardziej chyba drażni mnie to, że większość znajomy przechodzi te instalacje czy jakieś większe zmiany bez problemów

    a ja za cokolwiek się wezme związanego z Windowsami to za każdy razem coś się ostro spier... i potem tydzień siedze i szukam rozwiązania...

    na polskich forach komputerowych uzyskać jakąkolwiek odpowiedz na jakiś temat to jak wygrać na loterii a na zagranicznych niewiele lepiej...

    jakby nie kilku kumpli informatyków to pewnie bym Windowsa 95 dalej używał LOLLL

    PS - plus jest taki, że póki co to Windows Xp ten oryginalny na innej partycji mi działa cały czas więc kombinuje w kółko z nowymi instalacjami Win7 ale do XP w każdym momencie mogę wracać...

  9. #39
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Czy po wybraniu: ccc/menadżer ekranów/ wykryj ekrany - wykrywa Ci monitory? Podłącz może najpierw 2 poprzez DVI i ustaw je, a dopiero potem próbuj z trzecim przez hdmi

    ps. Bios masz aktualny i czy nie zapomniałeś o sterowniku płyty głównej(chipset)?

    EDIT: Czy twoje monitory wspierają HDCP? Bo to może być problem.
    http://telewizor.eu/hdcp.html
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 12-02-2010 o 17:29

  10. #40
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    no nie mam nawet możliwości wybrania ekranów itd bo zaraz po zainstalowaniu sterowników się to dzieje po restarcie

    próbowałem z 1,2,3 monitorami i za każdym razem jest to samo

    bios, chipset itd mam ok chyba, tak jak napisałem an tym samym kompie XP chodzi mi bez problemu...
    nawet najnowsze CCC chodzi pod XP bez problemu i wykrywa też 3 monitory tylko najwyczajniej nie ma w nim opcji zeby na trzech mieć pulpit mimo, że technicznie karta to obsłużyłaby

    a samego WIn7 z 3-4 rożnych instalek, Ultimate, Profesional x64,x32 próbowałem i za każdym razem jest to samo