Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Windows 7???

  1. #1
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    Witam

    Nie znalazłem wątku na ten temat a mam kilka pytań więc zacznę nowy...

    Od 10 lat używałem Windowsa XP Profesional i zawsze byłem bardzo zadowolony/ Visty używałem kilka dni i stwierdziłem, że nigdy więcej...

    Możliwe jednak że będę zmuszony przejść na coś nowszego więc teraz pytania odnoście Win7:

    - czy dla pokerzysty wersja Home wystarczy czy lepiej brać Professional albo Ulimate? (nie gram w gry itd, mam tylko pokeroomy, oglądam filmy, strony internetowe itd itp - ale mam też ogromną baze danych w HM ponad 200GB)
    - czy HM, PosteSQl, pokeroomy itd działają już na nim prawidłowo?
    - czy jest duża różnica w stosunku do XP i czy warto jest zmieniać?

    - no i na koniec jeśli będę kupował oryginalną wersję brać OEM czy BOX?
    - jest może jakiś trial 30dniowy czy coś żeby zobaczyć z czym to się je zanim kupię?
    - a jeśli nie kupowałbym to gdzie znaleźć jakieś dobre torrenty z nimi, żeby mieć małą szansę, że ktoś przy nich coś zmajstrował?

    Na różnych forach już sporo poczytałem, ale może ktoś kto zajmuje się tym samym będzie miał jakieś nietypowe spostrzeżenia...

    pzdr

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Jestem komputerowym analfabetą, ale korzystam z niego od miesiąca i według mnie warto. Ale przesadnie się tym co mówię nie kieruj - bo jak już napisałem na komputerach się zbytnio nie znam.

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Malta
    Posty
    814
    Ok to ja się przyłącze do pytania. Mam vistę i chcę się przełączyć na Windows 7, ale mam pewne obawy co do utraty danych. Czy robił ktoś z was coś takiego? Co się stanie z outlookiem po przejściu na 7? Czy partycje nadal pozostają w takiej samej formie ? Czy wszystkie dane są kopiowane 1:1?

    Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam

    Marcin

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Tarnów / Kraków
    Posty
    175
    Polecam przesiadkę z XP na "siódemkę". Używam go od trzech miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nie wiesza się, ani nic z tych rzeczy, a interfejs jest przyjemny w obsłudze.

    Co do pytań Alchemika:
    -komputera używam dokładnie do tych samych celów co Ty i zainstalowana przeze mnie wersja Home Premium wystarcza w zupełności
    -podczas okresu użytkowania nowego systemu odpalałem na nim tylko PS i Boss medię, ale nie spotkałem się z żadnymi problemami, PT również działa zupełnie prawidłowo
    -różnica w stosunku do XP na pierwszy rzut oka jest dość duża (niewielka w porównaniu do Visty), ale "7" to tak naprawdę sporo poprawiona i ulepszona Vista i po szybkim przyzwyczajeniu się komfort pracy jest duży

    -OEM czy BOX ? To już zależy od Ciebie. Licencja OEM przypisywana jest na stałe do jednego komputera, a często jak kupujesz w sklepie, to nie dostaniesz nośnika jako takiego, tylko Ci go instalują na dysku i dostajesz serial. Box to oczywiście Full wersja z pudełkiem i bez żadnych restrykcji co do instalacji.
    -czy jest wersja Trial tego nie wiem
    -jako torrenty polecam releasy bardziej znanych grup riperskich zajmujących się ripowaniem Windowsa np PSIKUS, czy NoGRP (mogę pomóc na priv odnośnie ściągnięcia)

    Wystarczy przerzucić sobie ważniejsze dane na partycję niesystemową (partycje zostają w takiej samej formie) i nie zginą one napewno przy instalacji nowego windowsa. Dane z Outlooka dla świętego spokoju można wyeksportować i potem zaimportować.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Torun
    Posty
    29
    Zdecydowanie przesiadaj się !

  6. #6
    Ile Wam "Siódemka" zajmuje miejsca po instalacji? Ja na "C" mam jedynie 8GB do dyspozycji...

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Siedlce
    Posty
    77
    około 20GB

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    256
    Polecam 7. Przerzucilem sie 3 miesiace temu. Windows 7 w porównaniu do windows xp to jak windows xp vs windows 98.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Tarnów / Kraków
    Posty
    175
    11GB, a mam dość odchudzoną wersję (powywalane gry itd.). Zwiększ rozmiar partycji C, bo 8 GB to jednak zdecydowanie za mało.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    329
    Też polecam 7. Najlepsza winda od czasu 98 z punktu widzenia mojego jako przeciętnego uzytkownika