Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Czechy 2010

  1. #11
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    151
    Przestancie sie juz tak napinac na te maryske i inne gowna. Pewnie jakby u nas pozwolili na takie cos to przez pierwsze miesiace wiekszosc gimnazjalistow chodzilaby spufana na maxa widzac wszedzie biale misie i rozowe latajace slonie.

    Wiec prosze darujcie sobie teksty w stylu 'nic tylko sie przenosic' bo ile mozna... wódy tez nie chlejecie codziennie w wielkich ilosciach...

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    "do 1,5 g heroiny, 1 g kokainy, 2 g metaamfetaminy, do 15 g marihuany, do czterech tabletek ekstazy i do pięciu tabletek LSD."

    O ile jestem umiarkowanym zwolennikiem legalizacji miękkich narkotyków (marihuany) o tyle moim zdaniem Czesi zdecydowanie przesadzili z ilościami.

    Nie wiem co jest celem dla rządu czeskiego aby wprowadzić taką legalizację. Odpowiedź na to pytanie dopiero pozwoli na dalszą dyskusję czy prawo wchodzące od 1 stycznia będzie korzystne czy nie.

    Jeśli założymy że jednym z celów jest kontrola sprzedaży narkotyków przez Państwo (odpowiednie lokale) w tym kontrola wieku, dochodów, podatków to ilości dozwolone są zdecydowanie za duże. Jedna działka heroiny to coś ok. 0,1 - 0,2 grama czyli diler mający przy sobie 1,5g może z powodzeniem robić interesy. To samo dotyczy marihuany - 15 gramów to zdecydowanie za dużo.

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez mlody87 Zobacz posta
    wódy tez nie chlejecie codziennie w wielkich ilosciach...
    Ja chleję.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    no diler majacy przy sobie 15 gram marihuany (czyli dajmy na to 15 dzialek) moglby z powodzeniem robic interesy i na biezaco uzupelniac zapasy, ale kto kupi jaranie od dilera jesli bedzie mogl kupic pewny towar w coffee shopie. pytanie tylko czy w czechach beda otwarte (lub sa) legalne coffee shopy, czy tylko posiadanie drobnej ilosci bedzie poprostu niekarane, ale coffee shopow nie otworza?

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    93
    Myślę że niczego na kształt coffieshopów nie będzie bo handel pozostanie nielegalny. Ale skoro możesz mieć legalnie w domu 5 krzaków i 15 gram w kieszeni to chyba nie ciężko będzie znaleźć kogoś kto chce się podzielić
    Za to legalizacja takich rzeczy jak heroina, kokaina i metaamfetamina jakoś mnie nie przekonuje, nie wiem czy to będzie dobry pomysł. Marihuana jest do ogarnięcia jak się jej używa z głową bo nie uzależnia fizycznie i nie wyniszcza organizmu.

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Cytat Zamieszczone przez kraks Zobacz posta
    A od kiedy to prawo danego kraju dotyczy turystow a nie osob przebywajacych na terytorium danego panstwa? Masz wyraznie przedstawiona nowelizacje ustawy:

    "Od 1 stycznia posiadanie niewielkiej ilości narkotyków nie będzie w Czechach karane." i to niezaleznie od tego czy jestes Czechem, Polakiem czy Nigeryjczykiem, wazne ze znajdujesz sie na terytorium Czech i obowiazuje cie czeskie prawo.
    kurde, czytalem o tym spory artykul, w ktorym autor pisal, ze jest tak jak napisalem, czyli narko dla czechow, nie dla przyejzdnych... powodem tego mialaby byc prewencja przed narko-turystyka... nie moge znalezc tego teraz, wiec prawdopodobnie macie racje [!]