Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 75
  1. #41
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    U umnie, w tradycyjnej katolickiej rodzienie w swieta przy obiadach albo kolacjach (takze w Wigilie) normalnie spozywa sie alkohol. Na zasadzie przyjezdzaja goscie, wiec przyjmujemy ich jak sami chcielibysmy byc przyjmowani
    Nie widze w tym nic zlego, niewiele mnie tez obchodzi to, ze komus moze sie nie podobac.

    Ja zbladzilem Doszedlem do wniosku, ze kwestie boga nie maja zadnego wplywu na moje funkcjonowanie i nie warto sobie tym zaprztac umyslu.
    Z drugiej strony instytucje Kosciola uwazam suma summarum za potrzebna w dzisiejszych, coraz bardziej zepsutych, czasach a takze cenie za wklad w historie Polski na przesrzeni dziejow. I drazni mnie nadgorliwosc i hipokryzja antykatolickiego lewactwa (smieszne sa powtarzane 'fasadowe' argumenty, gdy tak na prawde rozowym ruchom chodzi o zmiane calego swiatopogladu spoleczenstwa).

  2. #42
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez mat2000 Zobacz posta

    Ja zbladzilem Doszedlem do wniosku, ze kwestie boga nie maja zadnego wplywu na moje funkcjonowanie i nie warto sobie tym zaprztac umyslu.
    tutaj odzyskalem wiare w ludzi
    Z drugiej strony instytucje Kosciola uwazam suma summarum za potrzebna w dzisiejszych, coraz bardziej zepsutych, czasach a takze cenie za wklad w historie Polski na przesrzeni dziejow. I drazni mnie nadgorliwosc i hipokryzja antykatolickiego lewactwa (smieszne sa powtarzane 'fasadowe' argumenty, gdy tak na prawde rozowym ruchom chodzi o zmiane calego swiatopogladu spoleczenstwa).
    ale to niestety jest ponizej krytyki.

    oczywistym jest, ze srodowiska mocno zakorzenione w etyce kibicowskiej (reprezentowane tutaj przez Godka i Mata2000) sa bardziej katolickie, jako ze (dla nich) przywiazanie do jakichstam wartosci jest nadrzedne w stosunku do tego, co te wartosci rzeczywiscie znacza i jaki maja wplyw na ludzkie zycie
    Ostatnio edytowane przez krolewicz ; 27-12-2009 o 01:28

  3. #43
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    192
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Co ty mowisz ? przeciez nawet starszy giertych mowil ze przeciez ze kazdy narod ma jakies basnie czy legendy o smakach my mamy wawelskiego np

    wiec wedlug jego logiki to ewidentnie swiadczy ze chodzi o dinozaury i to jest dowod ze zyły one za czasów człowieka wiec swiat na luzie moze miec 6 tys lat

    Pozatym w stanach jak kreacjonisci buduja muzea stworzenia to wlasnie pokazuja dinozaury w czasach ludzi

    A wersja jak zabrali je na arke ? "wiekszosc dinozaurow była mała, wiec nie było problemu by wziac je na arke noego, a wieksze dinozaury uratowały sie z potopu bo wzieli ich jaja "



    a teksty osob powyzej ktorych bawi ze ktos moze ubierac choinke jak nie wierzy niezle mnie rozbawiły LOOOOOOOOOL

    Moge sie zalozyc ze wiekszosc katolikow nie ma pojecia dla czego ubieramy choinke , albo dajemy sobie prezenty, albo kladziemy siano pod obrus itd

    Dla nich poprostu wszystko to napewno ma chrzescijanski cel i wogole nie zwazaja na to ze tak naprawde wiele tradycji jak juz ktos napisal nie maja nic wspolnego z chrzescijanstwem

    Pozatym Jezus nie jest jedynym bóstwem solarnym który obchodzi swoje urodziny akurat 25 grudnia, nie mówiac juz o kilkudziesieciu innych swiat które dziwnym trafem tez wypadaja w tym samym czasie co Boze Narodzenie. Wiec nie dziwcie sie ze jak ktos nie jest katolikiem to nadal ma wiele alternatywnych swiat ktore sobie moze tego dnia obchodzic.


    A pozatym chore jest to ze w naszym kraju przez to ze jest jakies swieto religijne zakazuje sie ludziom pracy bez wzgledu na to czy obchodza swieto czy nie...

    podejrzewam, że ogladales film "Religulous"
    Polecam wszystkim zainteresowaniem genezą 'naszej' religii

  4. #44
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez colathg Zobacz posta
    a czy Tobie wypada wypisywac jakies pierdoly o fritzu na murze pod tescko na wielickiej ???
    po pierwsze nie "fritzu" a "fritzlu", a po drugie nie wiem o czym mówisz, więc chętnie się dowiem co tam jest napisane, jeżeli jakieś wulgaryzmy to możesz napisać mi na PM ... mieszkam w sumie na drugim końcu miasta więc prędko tego napisu nie zobaczę ... ciekawy jestem w sumie

  5. #45
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    wiesc gminna niesie

    "Love 4ever"

  6. #46
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Z okazji świąt postawiłem sobie lepsze pytanie "czy Bogu wypada sprzedawać mi tyle bad beatów?".
    Ostatnio edytowane przez BBB ; 27-12-2009 o 08:14

  7. #47
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez BBB Zobacz posta
    Z okazji świąt postawiłem sobie lepsze pytanie "czy Bogowi wypada sprzedawać mi tyle bad beatów?".
    "Bogu" Stańko "Bogu" ... a propos to "Stańko" czy "Stanko" w końcu ? ... a z resztą sam już nie wiem, 7 rano już w końcu pewnie podświadomie chciałem zwrócić się do Ciebie per "Bogu" gwiazdo pokera

  8. #48
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    wiesc gminna niesie

    "Love 4ever"
    ja Ci dam "love 4ever" ....

  9. #49
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    wracając do tematu, oczywiście, że w wigilię wypada pić alkohol - w końcu stąd wzięła się przypowieść o zwierzętach mówiących ludzkim głosem, ktoś w Betlejem ostrzej popił i gadał ze swoją np. krową albo kotem

  10. #50
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Ale napisałem:P Najlepsze że wstając 1 o czym pomyślałem to to że napisałem taką brednię ze złą odmianą:P