Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. W akcie desperacji ściągnąłem KMPlayera i jest znacznie lepiej, obraz nie ścina. Jedyny problem jaki teraz mam jest taki, że po chwili oglądania obraz trochę zwalnia w stosunku do audio.

    Mam tak też na normalnych plikach video o standardowej rozdzielczości, tj. raz na jakiś czas audio i video się desynchronizują, wystarczy wtedy zamknąć plik i otworzyć od nowa i znowu działa poprawnie, jednak w sytuacji kiedy jest to 720p dzieje się tak znacznie częściej i chwilowe wyłączanie i włączanie robi się irytujące...

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Media Player Classic polecam,

    audio cyfrowe dekodowane zewnetrznie? analogowo czy jak?

  3. #13
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    192
    jesli chodzi o kodeki to mozesz odinstalowac wszystkie i zainstalowac jeden pack czyli ffdshow albo kazaaalite codec pack. ja polecam ffdshow

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    MediaPlayerClassic + HaaliMediaSplitter

    to polecam, mi sie sprawdzilo.

  5. #15
    jeśli te wszystkie propozycje nie pomogły to polecam reinstalacje system, z kodekami jest tak że pomimo ich odinstalowania jakieś śmieci pozostają

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    pamietaj, ze jesli chodzi o filmy w 'HD' i full HD, to duza role odgrywa karta graficzna, ta byc moze juz sobie nie radzi z wyswietlaniem duzej ilosci MB/s.

  7. #17
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    albo mnie cos ominelo, albo karta graf nie dedkoduje HD...

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    eLPe, chyba Cie cos jednak ominelo, w koncu karta graficzna przy wyswietlaniu obrazu HD to zajebiscie wazny element, oczywiscie procesor to tez podstawa. poza tym o ile pamietam, to w zaleznosci od kodeku, procesor lub karta gr. przejmuje na siebie wiecej. w kazdym razie proc+gr musza byc na odpowiednim poziomie do 720p, nie mowiac juz o 1080p.

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    albo mnie cos ominelo, albo karta graf nie dedkoduje HD...
    chyba tak karty ATI mają coś takiego jak UVD, ale chodziło o coś innego zakodowany obraz jest dekodowany przez CPU jednak juz odkodowany jest puszczany na GPU czyli karta graficzna odgrywa ważna rolę przy wyświetlaniu filmu hd

    w tym wypadku wąskim gardłem może być jeszcze płyta główna
    Ostatnio edytowane przez fugi ; 02-12-2009 o 13:13

  10. #20
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    hmm
    Cytat Zamieszczone przez Wikipedia
    Because H.264 encoders required significant computing power, software encoders run on general CPU are typically slow, especially dealing with HD contents. To offload the CPU and/or to do realtime encoding, hardware encoders are employed.

    A hardware H.264 encoder can be an ASIC or an FPGA. An FPGA is a general programmable chip. To use an FPGA as a hardware encoder, an H.264 encoder IP is required. As technology evolves, a full HD (main profile, level 4.1, 1080p, 30fps) H.264 encoder can run on a single chip of low cost FPGA in 2009.

    ASIC encoders with H.264 encoder function are available from many different semiconductor companies, but the H.264 encoder IP used in the ASIC are mostly licensed from a few IP vendors. Some H.264 IP vendors' IP are for FPGA or ASIC only, and some are for both FPGA and ASIC.[21]
    Jakos nie bardzo chce / mam czas szukac, ale karta graficzna nie dokoduje tylko procesor, dlatego potrzebujesz sciagnac kodeki...

    Wciaz zmierzam do tego, ze karta graf musi jedynie wyswietlac 25 klatek / s w danej rozdzielczosci i rzeczywiscie slabsze karty mgoa miec z tym problem (dodajac odswiezanie),
    ale jak mowie, raczej popieram swoje tezy logika 'na chlopski rozum' i jakimis tam informacjami ktore sie paletaja w glowie po studiach, anizeli faktami, na ktore postawilbym kase

    edit1:
    @Fugi - no wszystko sie zgadza, ale to nie jest tak, ze to jest w standardzie...
    Odnosnie plyty glownej, to nie wyobrazam sobie, zeby plyta z socktetem 775 (chyba taki jest dla C2D) mogla byc waskim gardlem...

    Duzo wieksza szansa jest, ze system jest zdrowo zasyfiony, anizeli ze plyta glowna jest tu winna
    Ostatnio edytowane przez eLPe21 ; 02-12-2009 o 13:27