Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: pytania nooba

  1. #11
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Nie wiem jakie ma doswiadczenie autor tematu ale niedoswiadczony gracz nie ma szans na znalezienie leakow grajac 8 stolow.
    Co do ROI 10% to jest to bardzo duze ROI bez wzgledu na stawki. Jezeli ktos ma wyzsze oczekiwania co do tej gry to moze sie powaznie rozczarowac idac coraz wyzej.

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez 8dyb8 Zobacz posta
    ja sie nie zgodze, trzeba grac tyle zeby sie nie nudzic, jak sie gra 1-4 stoly to wlacza sie 'fancy play', granie niepotrzebne connectorow, dobieranie drawow i inne chip spew
    Jak Ci sie wlacza fancy play to musisz popracowac nad dyscyplina. Nie nudzisz sie dlatego, ze obserwujesz przeciwnikow i robisz notatki. Uczysz sie gry.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Jeśli chodzi o ilość stołów, to zgodzę się z rusolisem i demigodem, zwłaszcza do nauki gry, a często i przy zmianie stawek lepiej jest grać max 2 stoły - a czas, który może się dłużyć między rozdaniami lepiej poświęcić na obserwację siedzącego z nami przy stole dobrego gracza, wygrywającego na tych stawkach, żeby zobaczyć jak powinno się grać na danym poziomie i dokonać ew. korekt własnej gry.

    Co do ROI 10% to w jednostołowych turniejach turbo jest osiągalne pewnie na max 10$, a w 20$ tylko przez naprawdę bardzo dobrych graczy. Na stawkach 50$+ 4-5% to naprawdę bardzo dobry wynik. Oczywiście może się zdarzyć u kogoś rush, nawet długi - np. teraz na ongame CriSiS7 ma z ok. 1000 sitów 108$ ROI ok. 20%, ale to jest mega rush bardzo dobrego gracza i rezultat absolutnie nie do utrzymania w perspektywie nawet kolejnego tysiąca. Wariancja w turniejach SnG jest bardzo duża i jeśli ma się zamiar w nie grać, to trzeba być na to przygotowanym. Ja miałem w swojej karierze 2 downswingi po 70-80 BI w okresie 1k gier - i nie jest to niczym nadzwyczajnym. Innym razem oczywiście mogą się trafić okresy świetnych wyników (tak jak np. wspomnianemu CriSiS7'owi) ale po kilku tysiacach gier na danym poziomie wśród bardzo dobrych graczy na stawkach 50+ wyniki oscylują w okolicach 5%.

  4. #14
    te 8 stołów to grałem regularnych, a turbo gram teraz 4, uważam że w sam raz. jak na fisza nie jestem strasznie słaby, a przeciwników mam na tych stawkach naprawdę kiepskich. piszecie, że turbo są silniej obsadzone ale z tego co widzę akurat na mikrostawkach jest na odwrót.

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Dodam małe 2 grosze, przez pierwsze pół roku SNG grałem celowo max 6 stołów, żeby mieć czas na spisanie najważniejszych rozdań, analizę, rozmyślania...

    W sensie kartka długopis, bo z pt można potem nie wyciągnąć dobrze wszystkiego

    @Dunkle...
    Poziomu sita nie wyznacza słabość idiotów bo ta jest zawsze ta sama, ale siła i ilość regularsów
    Ostatnio edytowane przez Rado ; 27-11-2009 o 10:58

  6. #16
    tak jak Ci piszą wyżej

    graj mniej stołów i skup się na grze, a jak osiagnięsz jakieś konkretne ROI to zacznij dodawać stoły

    a co do książki to radziłbym wykupić abonament na jakiejś porządnej stronie coaching'owej (w końcu nie ma to jak praktyka ) typu sngicons i oglądać przed sesją 1-2 filmy bo to bardzo pomaga skupić się na grze, a przede wszystkim ustrzega przed tzw. auto pilot - gra na auto pilocie; nie myślisz co robisz, dlaczego to robisz etc.

    a książkę przeglądać w wolnych chwilach
    Ostatnio edytowane przez PreStiaCzeK ; 27-11-2009 o 13:32

  7. #17
    dzięki wszystkim za porady, postaram się do nich zastosować.