Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: darmowe flopy

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Wiele problemów mam z decyzjami gdy za darmo obejrzę flopa z dużego blinda. Przykładowo - blindy 100/200, 7 graczy, 2 limpy, sb call, mam 1500 żetonów, T9o, i 200 idzie na BB.

    Przychodzi flop 259o. Odpuszczać taką sytuację? Wiem że zagadnienie jest bardzo złożone i ciężko uogólniać, ale czy w sytuacji w której powoli zaczynamy się szortować nie próbujemy zgarnąć tutaj puli która wynosi 800? Oczywiście większość graczy która tu zlimpuje to słabi gracze, i wiadomo że oni potrafią limpować i 22, i K7, i AA, więc ciężko na cokolwiek ich tu obstawić. Zapewne czy allinujemy się czy nie zależy od wielu czynników, w związku z tym pytam - od jakich? Na pewno im więcej mamy BB tym mniejsza pokusa na tą pulę, a jakie inne są inne czynniki?

    z góry dzięki

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    ja ostatnio wynalazłem ciekawy sposób na granie tego typu rąk. Gdy pozostaje mało graczy ok. 14 w 45os. sicie to gracze zaczynają grać ostrożniej, nie chcą się angażować w większe pule wieć tylko limpują. Gdy ja mam na bb takie karty to zawsze wysoko przebijam lub nawet AI. Taką agresywną grą czesto zdobywam wiele chipsów (robię to przy blindach od 50- 100 do 100-200 bo pozniej juz za duze są). to jest moja taktyka .

    Teraz jak juz gram post flop to chyba jedynie push/fold, Nie ma co sie bawić w betowanie.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Akurat w takiej sytuacji skłonny jestem odpuścić... zwłaszcza na flopach z 9-Q high nie ma co się specjalnie bić bez dobrego kickera, bo słabi gracze uwielbiają limpować średnie connectorki/1-gappery. Na trochę niższych blindach można się pokusić o check/call i zobaczyć co się stanie na turnie. Ale praktycznie w każdej sytuacji zaczynamy od checka, bo w multiway pocie mamy okazję zobaczyć jak przebiegnie akcja. Na niższych blindach, nawet z A kickerem też raczej gram pasywnie, zwłaszcza jeśli załapał się w pulę jakiś przyzwoity/dobry gracz, bo jak trafi swojego seta, to też zwykle go przeczeka na flopie. Ale generalnie staram się unikać pchania w takie "darmowe flopy" jeśli nie trafię ich bardzo dobrze - mocno mogę zagrać minimum 2p albo flush/oesd.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Jak widze, ze sa same donki to mam dwie opcje:
    - push pre flop
    - check/push po flopie

    Przy lepszych graczach odpuszczam po flopie, ale tez zalezy od sytuacji. Musisz miec czutke