Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 84
  1. #51
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez Pawlak Zobacz posta
    Wasza definicja WOLNOSCI daleko wybiega od przecietnej... Na tym tle dyskusja nie ma sensu.
    To może podaj przeciętną definicję wolności. Wydaje mi się, że mniej więcej przedstawia się ona tak:

    "Wolność - brak przymusu, sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji."

    Wolność ? Wikipedia, wolna encyklopedia

    Znasz jakąś inną wolność?

  2. #52
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez Pawlak Zobacz posta
    Zezwolenie na granie w internecie to dawanie narzędzia do uzaleznien dla wszystkich. Mowienie, ze kazdy ma swoj rozum to jakas bzdura. Ludzie to idioci. Dobrze o tym wiecie... Z jakiegos powodu narkotyki tez sa nielegalne. Z jakiego? Bo wlasnie ludzie to idioci i gdyby bye dostepne jak fajki pewnie ze 3/4 ludzkosci chodzilaby naćpana.
    Zatem należy także zakazać alkoholu, bo przecież uzależnionych alkoholików jest cała masa, nie mówiąc już o ofiarach marskości wątroby, padaczki alkoholowej itp.

    To samo z fajkami. Zabronić! Ile mniej ludzi umrze na raka płuc i serce! Zabrońmy też niezdrowego odżywiania (ludzie to idioci, źle jedzą, potem chorują).

    Zabrońmy używania samochodów (bo tylu ludzi ginie na drogach przez piratów drogowych), zabrońmy internetu bo to siedlisko zła i uzależnień, zabrońmy oglądania TV, bo prowadzi do patologii, gloryfikacji przemocy i psucia wzroku.

    Zabrońmy wszystkiego poza oddychaniem, wtedy na pewno będziemy wszyscy żyli w bezpiecznym świecie długo i szczęśliwie.

  3. #53
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Trojmiasto
    Posty
    336
    Mocno przesadzacie

    Ja tylko mowie, ze rozumiem idee jaka kierowal sie rzad zabraniajac tego, czego chce zabronic...

    Kirkblade - mysle ze pare osob by sie znalazlo ;D Chociaz napewnie nie az tak duzo jak z innymi nalogami.

    Godek - dopoki nie zaczniesz szukasz definicji gdziekolwiek indziej niz na wikipedii to nie bardzo mam o czym rozmawiac :/ Ta definicja jest tak szeroka ze masakra i winika z niej, ze tej wolnosci jestem pozbawiony a tak si ejednak nie czuje.

    Aston z Toba akurat zgadzam sie prawie w 100% Tyle ze uzywanie samochodu daje szerokie korzysci wszystkim (nie tylko tym co ich bezposrednio uzywaja) a jednak to, ze wygrasz w necie 1000$ dziennie NIE. Bo ktos je jednak przegral...

  4. #54
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    To zabroń też gry na giełdzie (ten sam efekt), jakichkolwiek zakłądów między ludźmi, ubezpieczeń (tak! jak Tobie wypłacą, to z czyichś składek), i w ogóle jakichkolwiek instrumentów rynku finansowego, kapitałowego i walutowego (też jeden zyskuje kosztem drugiego)

  5. #55
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez Pawlak Zobacz posta
    Godek - dopoki nie zaczniesz szukasz definicji gdziekolwiek indziej niz na wikipedii to nie bardzo mam o czym rozmawiac :/ Ta definicja jest tak szeroka ze masakra i winika z niej, ze tej wolnosci jestem pozbawiony a tak si ejednak nie czuje.
    No rzeczywiście dopóki nie przedstawisz swojej definicji to nie mamy o czym rozmawiać. Definicja z wikipedii jest moim zdaniem najbardziej przeciętna więc ją przedstawiłem. Ale widzę, że Ty jesteś z tych co więdzą więcej od innych ale się wiedzą nie podzielą bo nie...żenuła

  6. #56
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    jest nowa ankieta i powstało forum...zapraszam na Poker to nie hazard - chcemy wyjścia pokera z szarej strefy!

  7. #57
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    6
    @aston

    tu nie chodzi o to co jest zdrowe i bezpieczne tylko o szmal ktory polacy przegrywaja na malcie, gibraltarze, etc. ktory jest nieopodatkowany

  8. #58
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Moje pieniądze moja decyzja.

    Tak samo mogę wyjechać na Maltę i rozpieprzyć całą kasę po burdelach i nic komukolwiek do tego.

  9. #59
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Carex Zobacz posta
    tu nie chodzi o to co jest zdrowe i bezpieczne tylko o szmal ktory polacy przegrywaja na malcie, gibraltarze, etc. ktory jest nieopodatkowany
    I to jest właśnie największe zło i patologia - państwo nie może położyć łapy na tych pieniądzach

  10. #60
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    12
    Ostatnio edytowane przez adamadam ; 11-11-2009 o 20:59