Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Na QTo nic się nie da wygrać

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    Vpip lepiej byloby zanizyc, ale nie zanizalbym az tak bardzo. Powszechnie uwaza sie, ze Pfr powinien byc mocno zblizony do vpip, ale uwazam, ze jest to bardziej konieczne na wyzszych stawkach, na nizszych mozna sobie limpnac z kilkoma innymi ludzmii, kiedy - i tak raisem nie zrzucimy za wielu ludzi, a nasza reka moze byc latwo zdominowana, np. KT KJ QT.
    a po co grac rece, ktore `moga byc zdominowane`? nie polecam limpowania nigdy, poza wyrownywaniem z SB.

    Ale granie szerszym vpip wymaga dobrej gry po flopie i tylko w takim przypadku tego bym nie odradzal. Naprawde potrafie miec miazdzacy winrate na nl10 z pfr prawie 2 razy mniejszym niz vpip.
    Widzisz tu jakis zwiazek przyczynowo-skutkowy?

    Ale pierwsza i najwazniejsza rzecz, ile rak ogolnie rozegrales w zyciu? Po 1800 rak nie zajmowalbym sie statsami, nie mieszal sobie w glowie. Dostosowywanie gry pod statsy moze wyjsc na gorsze.
    tu sie zgadzam, ale statsy > "wlasna obserwacja", o ile potrafimy je wlasciwie odczytac

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Bielsko / Gliwice
    Posty
    208
    Igas: to co akurat podales to ni uja nie pasuje mi pod vpiv<pfr. Jak jest juz limp to bijemy limping range w 90%, jak nie ma to nie ma sensu open-limpowac.\
    W sumie toto glownie do KJ, KT. QT zeby grac to trzba costam wiedziec - na poczatek lepiej jako suited gapper.
    Na NL10 to bardziej bym sie sklanial do grania 22-77, SC jako rece nie do raisow tylko limpow (byle nie open )

    W ogole open-limpy w SH - zwlaszcza 5max to nieporozumienie. Ludzie naprawde duzo pasuje do cbetow.
    F23B - spokojnie 75%..

    Co do statow - juz czasem po 10-20 rekach juz widzisz kto gra tych rak >> 50% a kto gra znacznie mniej - i glownie je raisuje. Takze moga sie przydac - i wtedy wiadomo kto jest tym fishem na ktorym trzeba sie skoncentrowac.
    Inną rzeczą jest to że imo na poczatku dobrze jest pograc bez huda - ale to glownie ze wzgledow edukacyjnych - zeby nauczyc sie wypatrywac zeby charakterystyczne dla przeciwnikow, a nie od poczatku grac patrzac tepo w ich statsy - one tak naprawde sluza temu, zeby prawidlowo sie mozna bylo skupic na "detalach" (jak np. wspaniale rozegranie gsa przy PSB).

    Ogolnie to statsy <<< "wlasna obserwacja" o ile potrafimy dobrze obserwowac (ale jako ze zwykle nie potrafimy to staty potrafia nas znacznie odciazyc).

  4. #14
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Dzięki wszystkim za odpowiedź!

    Mam jeszcze kilka pytań do Was:
    1. Jaki zestaw parametrów uważacie za kluczowy jeśli chodzi o charakterystykę przeciwnika? Czy byłby to te parametry które wybrałem w załączonym screenie (PT_stats.jpg)?

    2. Co sądzicie o wartościach parametrów dot. CBetów widocznych w załączonym screenie?

    3. O co w praktyce chodzi w zwiększeniu AF? Czy mogę prosić o jakiś przykład?

    4. 3Bet "4-5", "7-8". Czy chodzi po prostu o to że jeśli zabetuję i ktoś zrobi 2Bet, a ja mimo to czuję się lepszy to powinienem trochę częściej niż obecnie zagrac 3Bet?

    5. Fold 3b 75%. Moja wartość 55% wynika chyba głównie z takich sytuacji: Mam over pair na flopie (np. TT), przeciwnik OOP zagrywa minibet, ja daję pot-raise, a przeciwnik odwija mi się allinem. Często spotykam się z taką sytuacją i zwykle wtedy daję call. Jak reagować na takie mini bety, w podobnych sytuacjach??

    6. Jeśli chodzi o wartość VP$IP na poziomie 36.24 to wygląda na max wysoką również dla mnie (szczególnie że wcześniej grałem tylko SNG, gdzie 2/3 turnieju grałem mur).
    Zakres którym gram nie był więc moim pomysłem. Podpatrzyłem go na filmach CurdRunners, gdzie niejaki muddywater, na niskich stawkach z pozycji, bez podbitej puli, grał "prawie wszystkim" (K6s call, Q9s raise, 56s raise, itp.).
    Rozumiem że taki zakres powinienem zostawić "zawodowcom", a samemu skupić się na dobrym rozgrywaniu 20%'owego zakresu? Czy tak?

    Powiększyłem w pierwszym tygodniu bankroll o 25% przesiadając się na ShortHanded ..i poczułem się mocny. Jak widać w porę dostałem od Was kubeł zimnej wody, bo może w przyszłym tygodniu nie miałbym już "czym" grać


    Jeszcze raz dzięki Wszystkim i pozdrawiam!
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 23-10-2009 o 14:02

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez indigo Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za odpowiedź!

    Mam jeszcze kilka pytań do Was:
    1. Jaki zestaw parametrów uważacie za kluczowy jeśli chodzi o charakterystykę przeciwnika? Czy byłby to te parametry które wybrałem w załączonym screenie (PT_stats.jpg)?
    ja bym sie pozbyl fold SB to steal (BB imo w zupelnosci wystarcza) i raise T CBet, a zamiast tego dodal F Cbet przeciwnika

    2. Co sądzicie o wartościach parametrów dot. CBetów widocznych w załączonym screenie?
    Ciezko mi to przelozyc na metagame z NL10, ale po np fold to 3bet i VPIP domyslam sie, ze troche za rzadko zrzucasz przecietne uklady.

    3. O co w praktyce chodzi w zwiększeniu AF? Czy mogę prosić o jakiś przykład?
    np. przebijanie z setem zamiast flat call lub z drawem jako semibluff

    4. 3Bet "4-5", "7-8". Czy chodzi po prostu o to że jeśli zabetuję i ktoś zrobi 2Bet, a ja mimo to czuję się lepszy to powinienem trochę częściej niż obecnie zagrac 3Bet?
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jezeli betujesz preflop to jest to wlasnie 2bet (1betem jest post duzego blinda) i jezeli ktos 3betuje to masz 2 opcje. albo 4bet bluff albo 4bet/call. 4bet/call jest proste, bo robisz to z kartami, ktore dobrze graja przeciwko karcie, z ktora przeciwnik wsunie (zazwyczaj AK, QQ+) 4bet bluff graj tylko z kartami, ktore nie maja potencjalu jezeli callniesz, jakies marne sc, k8s axs itp, JJ AQs itp mozna rozgrywac w zaleznosci od pozycji i zakresu 3beta u villaina

    5. Fold 3b 75%. Moja wartość 55% wynika chyba głównie z takich sytuacji: Mam over pair na flopie (np. TT), przeciwnik OOP zagrywa minibet, ja daję pot-raise, a przeciwnik odwija mi się allinem. Często spotykam się z taką sytuacją i zwykle wtedy daję call. Jak reagować na takie mini bety, w podobnych sytuacjach??
    read/player dependent imo

    6. Jeśli chodzi o wartość VP$IP na poziomie 36.24 to wygląda na max wysoką również dla mnie (szczególnie że wcześniej grałem tylko SNG, gdzie 2/3 turnieju grałem mur).
    Zakres którym gram nie był więc moim pomysłem. Podpatrzyłem go na filmach CurdRunners, gdzie niejaki muddywater, na niskich stawkach z pozycji, bez podbitej puli, grał "prawie wszystkim" (K6s call, Q9s raise, 56s raise, itp.).
    Rozumiem że taki zakres powinienem zostawić "zawodowcom", a samemu skupić się na dobrym rozgrywaniu 20%'owego zakresu? Czy tak?
    raczej tak
    Powiększyłem w pierwszym tygodniu bankroll o 25% przesiadając się na ShortHanded ..i poczułem się mocny. Jak widać w porę dostałem od Was kubeł zimnej wody, bo może w przyszłym tygodniu nie miałbym już "czym" grać
    feel free to ask ^^

  6. #16
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    feel free to ask ^^
    OK, w takim razie jeszcze 2 pytania;D


    1. Co jeśli przeciwnik ma niski CBet Fold?

    Mam wtedy zwiększyć rozmiar beta z 1/2, 3/4, aż do potbet, czy nawet lekkiego over beta (na F,T)?

    A może poczekać na turn i wtedy zagrać bet (wychodząc z założenia że na flop przeciwnik typu - "calling station", często uważa że "runner runner draw, to dobry pomysł", a na turnie już mniej)?


    2. Dalej nie bardzo rozumiem jak w praktyce sensownie zwiększyć 3bet:(

    Czy mogę prosić o przykład np. karta/pozycja - na F i na T, z którą powinienem zagrać 3bet, zakładając że przeciwnik to reg, tight, albo loose?

    Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 23-10-2009 o 14:56

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez indigo Zobacz posta
    OK, w takim razie jeszcze 2 pytania;D


    1. Co jeśli przeciwnik ma niski CBet Fold?

    Mam wtedy zwiększyć rozmiar beta z 1/2, 3/4, aż do potbet, czy nawet lekkiego over beta (na F,T)?
    tzn ze rzadziej go cbetujesz na nietrafionych flopach, za to lepiej sie wyplaci na trafionych, jako ze czesto zaczepia sie z marginalnymi ukladami. bet sizing nie ma imo nic do rzeczy i powinien byc kwestia jedynie tekstury flopa

    2. Dalej nie bardzo rozumiem jak w praktyce sensownie zwiększyć 3bet

    Czy mogę prosić o przykład np. karta/pozycja - na F i na T, z którą powinienem zagrać 3bet, zakładając że przeciwnik to reg, tight, albo loose?
    3bet w praktyce odnosi sie jedynie do gry preflop, 3bet na flopie jest imo wysoce nieistotny. Zasieg miksujesz 3betujac jakies Axs Kxs SC, PP na kogos, kto czesto sie zrzuca, lub karty pod value aka JJ,TT,AQ,KQ,AJs nawet, jezeli wiesz, ze calluje z bardzo szerokim zasiegem, ktory karta, z ktora 3betujemy bije

  8. #18
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    3bet w praktyce odnosi sie jedynie do gry preflop, 3bet na flopie jest imo wysoce nieistotny. Zasieg miksujesz 3betujac jakies Axs Kxs SC, PP na kogos, kto czesto sie zrzuca, lub karty pod value aka JJ,TT,AQ,KQ,AJs nawet, jezeli wiesz, ze calluje z bardzo szerokim zasiegem, ktory karta, z ktora 3betujemy bije
    No teraz to rozumiem!:] Dzięki Królewicz!

    BTW: Jeśli dobrze rozumiem to 3 bet możemy traktować również jako obronę blindów, gdy nasza ręka bije zakres przeciwnika?

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    tak, przy czym 3bet mozna grac imo z dwoch roznych powodow:

    jako blef) czyli liczymy, ze przeciwnik sie zrzuci, a jezeli nie, to mamy karte ktora lapie equity vs overpair, czyli FD, OESD lub jezeli PP to set.

    for value) i tutaj nie chodzi o to, zeby bic zasieg, z ktorym przeciwnik otwiera, tylko z ktorym CALLnie nasz 3bet

    np. masz JJ
    BU otwiera 3bb, ty 3bet do 11 -> miazdzysz jego zakres, ale jezeli jego zasieg z ktorym callnie Twoj 3bet to AKo+,QQ+ to praktycznie zamieniles karte w blef, bo nic nie dominujesz, a przewaznie to Ty jestes zdominowany, dlatego wtedy lepiej flatcallowac z JJ zeby utrzymac range ktory bijemy w grze i wyciagnac value postflop

  10. #20
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Dzięki kolego!