Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Draw do koloru

  1. #31
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Ps. Istnieje coś takiego jak jakieś lekcje pokera live? Widziałem ostatnio w warszawie w hotelu "Hiant" pokerstarspro cos organizowało ale chodzi mi bardziej o takie indywidualne zajęcia
    Mozesz sie jeszcze zapisac do serwisu szkoleniowego. Sciagasz i ogladasz filmy intruktazowe. Np taki https://www.deucescracked.com ma 7 dniowy trial. Przez siedem dni masz wszystko za free, teoretycznie mozna pobrac wszystkie filmiki. (gdy nie chcesz kontynowac wypisz sie przed ostatnim dniem, inaczej pobiora Ci kase za abonament - 29$). Oczywiscie angielski obowiazkowy, ale taki unipoker.pl jest juz po polsku.

    P.S do NL10 fullringi polecam na dueces serie "new kid on the block".

  2. #32
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Apropo tego tematu właśnie niedawno miałem takie rozdanie:

    PokerStars Rozdanie nr 34159249320: Hold'em No Limit ($0.05/$0.10 USD) - 17/10/2009 16:32:19 ET
    Stół 'Laetitia IX' 9-max Miejsce nr 7 to rozdający
    Miejsce 1: dr mead ($10 żetonów)
    Miejsce 2: Orig_BobKat ($6.60 żetonów)
    Miejsce 4: Canb28 ($11.10 żetonów)
    Miejsce 7: foolofkingz ($2 żetonów)
    Miejsce 8: neverwinter5 ($10.85 żetonów)
    Miejsce 9: szkodnikone ($19.35 żetonów)
    neverwinter5: wpłaca małą ciemną $0.05
    szkodnikone: wpłaca dużą ciemną $0.10
    pitufolucas: nie gra
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz szkodnikone otrzymał
    Slickster33 dołącza do stołu na miejscu 3
    dr mead: pasuje
    Orig_BobKat: pasuje
    Canb28: sprawdza $0.10
    foolofkingz: pasuje
    neverwinter5: pasuje
    szkodnikone: podbija $0.30 do $0.40
    Canb28: sprawdza $0.30
    *** FLOP ***
    szkodnikone: zagrywa $0.60
    Canb28: podbija $0.90 do $1.50
    szkodnikone: sprawdza $0.90
    *** TURN ***
    szkodnikone: czeka
    Canb28: zagrywa $1.90
    lcepp powrócił do gry
    szkodnikone: sprawdza $1.90
    *** RIVER ***
    szkodnikone: czeka
    Canb28: zagrywa $3.90
    szkodnikone: podbija $11.65 do $15.55 i wchodzi all-in
    Canb28: sprawdza $3.40 i wchodzi all-in
    Niesprawdzony zakład ($8.25) zwrócony do szkodnikone
    *** POKAZANIE KART ***
    szkodnikone: pokazuje (kolor, od Asa)
    Canb28: pokazuje (trójkę, Piątki)
    szkodnikone wygrał $21.20 z puli
    *** PODSUMOWANIE ***
    Łączna pula $22.25 | Prowizja $1.05
    Stół [5h Kd Jh 7d 6h]
    Miejsce 1: dr mead spasował przed Flop (nie zagrał)
    Miejsce 2: Orig_BobKat spasował przed Flop (nie zagrał)
    Miejsce 4: Canb28 pokazał [5d 5s] i przegrał z trójkę, Piątki
    Miejsce 7: foolofkingz (rozdający) spasował przed Flop (nie zagrał)
    Miejsce 8: neverwinter5 (mała ciemna) spasował przed Flop
    Miejsce 9: szkodnikone (duża ciemna) pokazał [Qh Ah] i wygrał ($21.20) z kolor, od Asa

    I teraz mam pytania do was czy mój tok myślenia był prawidłowy czy jestem donkiem?

    1. Po flopie mam 15outs (9kierów+3T+3A) Przeciwnik mnie przebił ale oddsy nakazują sprawdzić 30%/23%

    2. Turn nic mi nie daje ale znowu mam dobre pod odds 30%/24%

    3. No i river dał mi flusha. Ale czy dobrze zagrałem czekając?

    Czekam na konstruktywną krytykę dodam iż nie mam statów na gracza ale raczej to TAG. Ewentualnie co wy zagralibyście inaczej? Mogłem to rozegrać właśnie bardziej agresywnie?
    Ostatnio edytowane przez szkodnik ; 19-10-2009 o 18:57

  3. #33
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    1. Po flopie mam 15outs (9kierów+3T+3A) Przeciwnik mnie przebił ale oddsy nakazują sprawdzić 30%/23%
    Asy to outy? Para asów wygrywa z setem? A jeśli mówisz że outy bo nie wiesz co masz przeciwników, to sięgnij do własnej oceny villaina. Piszesz, że raczej TAG. Szkoda, że bez statsów, ale jeśli tak, to co on zopenlimpował a później sprawdził po becie? Open-limp jest słaby i jak dla mnie w ogromnej większości przypadków to pocket. Jeśli pocket, to o ile nie trafił seta to owszem, asy są outami.

    No i znowu brakuje statsów. Ale tym razem Twoich - jak czesto cbetujesz i czy on o tym wie? Jeśli to reg, podejrzewany o używanie PT, to widząc że masz duży procent cbetów może grać check-raise bluf. Tak czy siak, moim zdaniem flop poprawnie.

    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    2. Turn nic mi nie daje ale znowu mam dobre pod odds 30%/24%
    To już zbyt optymistycznie. Open-limp - call preflop, check-raise flop i bet na turnie. Asy już z całą pewnością nie są Twoimi outami. Czyli masz 24% jeśli villain nie ma seta. A co może tu mieć poza setem? Nie ma kombo, bo Ty masz damę kierową. No to co ma? AK nie, bo limpował preflop. Jaką widzisz tu inną opcję niż set? A jeśli ma seta, to masz 10 outów. Implied możesz liczyć tylko gdy spadnie dycha, wtedy pewnie odda resztę stacka. Ale gdy spadnie kier bez sparowania stołu, to dobry gracz już wiele nie odda. Oddsy 1:3 i 6% z dobrymi implied plus 14% bez implied. Czyli jaka decyzja?

    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    3. No i river dał mi flusha. Ale czy dobrze zagrałem czekając?
    Nie wiem na co liczył villain. Jak dla mnie to oczywisty check. Dlatego value-betuję.
    Ostatnio edytowane przez Woland ; 19-10-2009 o 08:34

  4. #34
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Czyli jaka decyzja?
    Pas

    Żebym ja miał połowę twojej wiedzy ehh


    Ja liczyłem na to że skoro zainwestował już tyle w pule to dołoży i resztę a przynajmniej zrobi jeszcze jeden duży bet z tym setem lub 2 parami. Jeśli dobrze zrozumiałem po river nie powinienem czekać a betować w takiej sytuacji tak?
    Ostatnio edytowane przez szkodnik ; 19-10-2009 o 09:34

  5. #35
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Żebym ja miał połowę twojej wiedzy ehh
    Ale jakiej wiedzy!!?? Powiedz, co ja napisałem, co możesz nazwać wiedzą którą ja mam a Ty nie masz...


    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Ja liczyłem na to że skoro zainwestował już tyle w pule to dołoży i resztę a przynajmniej zrobi jeszcze jeden duży bet z tym setem lub 2 parami. Jeśli dobrze zrozumiałem po river nie powinienem czekać a betować w takiej sytuacji tak?
    Przede wszystkim on tam nie może mieć dwóch par. Oczywiście mówimy o dobrym graczu; jeśli zakłądamy że jest słaby to może mieć choćby AK albo i cokolwiek. No a dobry gracz nic tam już nie dołozy z setem, dlatego napisałem, że ja value-betuję river.

    Można ewentualnie pomyśleć nad przywaleniem all-ina na river, że niby pokazujemy kolor którego nie mamy, ale nie wiem co sądzić o takim zagraniu.

  6. #36
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Przede wszystkim on tam nie może mieć dwóch par
    Dlaczego uważasz że nie może mieć 2 par? Mi przychodzi do głowy teraz tylko podpowiedz ze miał dobrą pozycję i z KJ pewnie by podbił PP, coś jeszcze na to wskazuje?

  7. #37
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Dlaczego uważasz że nie może mieć 2 par? Mi przychodzi do głowy teraz tylko podpowiedz ze miał dobrą pozycję i z KJ pewnie by podbił PP, coś jeszcze na to wskazuje?
    Zonk... Cały czas myślę w kategoriach full ringa... Dopiero zauważyłem, że Was tam jest 6, czyli on jest CO. W takim razie nie wiem co z KJ, niech ktoś od shorthanded wypowie, ja się na tym nie znam.

  8. #38
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    17
    Ale ja zawsze gram na full ringach tylko wyjątkowo wtedy było 3 graczy mniej wiec nie bierz tego pod uwagę. Dlaczego uważasz ze nie mógł mieć 2 par?

  9. #39
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez szkodnik Zobacz posta
    Ale ja zawsze gram na full ringach tylko wyjątkowo wtedy było 3 graczy mniej wiec nie bierz tego pod uwagę. Dlaczego uważasz ze nie mógł mieć 2 par?
    Pilnuj liczby graczy przy stole. Gra na 6-osobowym taktyką z FR to słaby pomysł.

    Jeśli to byłoby FR, to villain jest na wczesnej pozycji. Open-limp i call beta z KJ moim zdaniem odpada jeśli to dobry gracz. Dlaczego? Bo to po prostu słabe

    Jeśli muszę to jakoś uzasadnić, to spróbuję tak - sprawdzamy podbicie mając KJ. Co ma podbijający? Parę, AK, AQ, może jakieś AJs, może KQs. Może szerzej - np. SC, ale to bez statsów już trudno określić. Jesli przyjmiemy, że SC nie ma w jego zakresie, to z naszym KJ jesteśmy przeraźliwie z tyłu. Mamy w najlepszym wypadku flipa przeciwko parze niższej niż JJ, ale przeciez to nie all-iny, więc na flopie prawdopodobnie nadal będziemy z tyłu.

    Granie takiego KJ w podbijanej puli jest baaaardzo niebezpieczne. Spadnie flop J-high i co? K-high i co? Łatwo można dużo pieniędzy oddać, a trudno dużo zarobić.

  10. #40
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    To już zbyt optymistycznie. Open-limp - call preflop, check-raise flop i bet na turnie. Asy już z całą pewnością nie są Twoimi outami. Czyli masz 24% jeśli villain nie ma seta. A co może tu mieć poza setem? Nie ma kombo, bo Ty masz damę kierową. No to co ma? AK nie, bo limpował preflop. Jaką widzisz tu inną opcję niż set? A jeśli ma seta, to masz 10 outów. Implied możesz liczyć tylko gdy spadnie dycha, wtedy pewnie odda resztę stacka. Ale gdy spadnie kier bez sparowania stołu, to dobry gracz już wiele nie odda. Oddsy 1:3 i 6% z dobrymi implied plus 14% bez implied. Czyli jaka decyzja?
    Nie no to jest bardzo easy call. Jeśli jego range to tylko sety to mamy odpowiednio 7% z implied i 16% bez implied (1 out to dokladnie 2.27%). czyli musimy włożyć do puli 1 + 7%*4 = 1.28 żeby wyjąć 16%*4 + 7%*12 = 1.48. Nasze wyimaginowane 1 = 1.90$, więc call > fold o 0.38$, innymi słowy 4bb. to sporo jak na jedno rozdanie, stąd określenie "easy". Na dodatek uważam że założenie że nic nie wypłaci na kolor NIGDY jest również błędne.