Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65
  1. #41
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    tzn, co? trzeba jeszcze zawezic zasieg, z ktorym sie otwiera? Nie spotkasz chyba stolow micro z 'normalna' ogladalnoscia flopa. Moim zdaniem takie tabelki sa bardzo przydatne dla pocatkujacych graczy, z tym, ze nie mozna stosowac sie do nich na slepo, ale zdecydowanie sa pomocne...
    No, ale przecież to właśnie miałem na myśli.
    Bo AA w 90% wygrywa PF, ale po flopie już niekoniecznie, czego część początkujących nie chce przyjąć do wiadomości obwiniając o to los, soft czy jeszcze bardziej utwierdzając się w swojej genialności, a przy tym głupocie przeciwników.
    Żeby zaraz nie było łapania za język: nie mówię o wielkich readach i super laydownach AA, ale o sposobie myślenia przy pokerze, który tylko poprzez wiele rozdań można w sobie wykształcić.

  2. #42
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez troll Zobacz posta
    Co do samego sprawdzianu, to dobrą szkołą nl 2-5 jest playmoney.
    Poziom graczy (chodzi o część dawców) jest zbliżony do realnych micro stawek, z tą różnicą, że uczymy się gry za darmo, a nie kosztem przegranych kilku dolarów. Jeżeli ktoś potrafi - powiedzmy na PS - zrobić z początkowego 1000 żetonów 1M, znaczy, że ma jakieś pojęcie o tej grze i zaprawę na ww. stawkach. Testowane kilka lat temu na sobie.
    +1

    Cytat Zamieszczone przez troll Zobacz posta
    AA w 90% wygrywa PF, ale po flopie już niekoniecznie, czego część początkujących nie chce przyjąć do wiadomości obwiniając o to los, soft czy jeszcze bardziej utwierdzając się w swojej genialności, a przy tym głupocie przeciwników.
    +1
    Ostatnio edytowane przez Yugi_2142 ; 07-10-2009 o 10:06

  3. #43
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ja się jeszcze spytam na koniec - dlaczego po raz kolejny najwięcej do powiedzenia mają Ci, których ten temat nie dotyczy?????

  4. #44
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Ja się jeszcze spytam na koniec - dlaczego po raz kolejny najwięcej do powiedzenia mają Ci, których ten temat nie dotyczy?????
    Bo chronią przed popełnieniem błędu tych, których dotyczy.

  5. #45
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    zgadzam sie z Wolandem, ze pomysl coachingu na micro jest nietrafiony... co najwyzej mozesz pomoc rozmowa tym, zgnebionym przez wariancje , co, jak wiemy, na poczatku pokerowej kariery moze byc problemem.

    Pozdr.

  6. #46
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Adam w gorzkich wiele razy udowadanial, ze problem wariancji dla niego nie istnieje

  7. #47
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Adam, możesz mi nie wierzyć, ale naprawdę nie pisze na zasadzie "dosrać Adamowi".

    Uważam że:
    - coaching na tych stawkach jest zbędny; materiały ogólnodostępne są w pełni wystarczające; problem początkujących polega na tym, że nie trzymają się ich tylko zaczynają kombinować, vide J4s kolegi z bliźniaczego wątku
    - uważem, choć być może to kontrowersyjna teza, że dobrym coachem na stawkach X nie może być człowiek grający stawki X; uzasadnieniem tezy niech będzie to, że jeśli jest na tyle dobry żeby uczyć innych to powinien osiągać takie zyski, by przejść wyżej; a jeśli nie osiąga zysków pozwalających przejść wyżej to znaczy, że nie warto się od niego uczyć; i nie przekonają mnie argumenty "gram NLX i dużo tam zarabiam, ale nie przejdę wyżej bo tam bym mniej zarabiał"; na stawkach 2x wyższych wystarczy zarabiać połowę tego co niżej (w sensie %BI czy BB/100) żeby bilans był ten sam; a moim zdaniem skok jakości przeciwników na siąsiadujących ze sobą stawkach jest mniejszy niż dwukrotny

  8. #48
    Ja jestem właśnie na etapie micro (NL10 na FTP) więc wydaje mi się że mogę co nieco powiedzieć na ten temat.

    Gram w pokera już jakiś czas, do tej pory grałem głównie sit`n go o $5, więc dużym problemem na początek było dla mnie zrozumienie że TPTK to nie zawsze jest automatyczny AI.

    Gram sobie spokojnie, uczę się poprzez expa w ilości rozdań i czytanie artykułów i booków. Doszedłem teraz do etapu breaking even.

    Muszę przyznać że rzeczy o których pisaliście, 2barrel, 3 barrel, float itd faktycznie moim zdaniem nie mają dużego sensu na NL10, bo tam mało kto umie kliknąć fold. Jednak robie to czasem, bo poker to dla mnie hobby, fajnie jest wygrać rozdanie bo "the play" a nie grindować jak bot.

    Z drugiej jednak strony, czasem gram skałę, absolutne ABC, bet z ręką, fold bez itd. I co? I wszyscy pasują, bo dużo ludzi jednak używa tam PT3 i widzi że jak mam staty 15/10 na 6 handed to że lepiej ze mną nie grać bez two pair+.

    Co do szkolenia, imo, bez sensu. To jest ten moment w którym ja sam muszę niektóre przeczytane rzeczy zrozumieć i zaimplementować w grę. Net+Booki+Granie wystarczą mam nadzieje.

    Tyle przemyśleń. Pozdrawiam

  9. #49
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez RavenBB Zobacz posta
    fajnie jest wygrać rozdanie bo "the play"
    a co to znaczy?

  10. #50
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ja napisałem na starcie ogólnie o pomocy początkującym - może to być trening ale też wiele innych rzeczy jak choćby filmy szkoleniowe. Szczegółów nie pisałem i nie piszę tu bo po, co skoro większość nie jest zainteresowana oraz im więcej napisze, tym więcej będzie niepotrzebnych komentarzy.

    Jednak wielu nie znając dokładnie oferty stwierdziło że to pewnie szkolenie typu indywidualny coaching na żywo i zaczęło je krytykować i mnie. Co mogę powiedzieć
    - są różne sposoby nauki czegokolwiek (najczęściej książki, net, nauka od znajomego, szkoła, szkolenia, korepetycje) i nie widzę powodu w narzucaniu komuś - jak się ma uczyć. Na stronie PS (tu ocenzurowanej) jest pełno filmów z mikro + szkolenia na żywo i cieszą się zainteresowaniem
    - skoro tak was to rajcuje - no to załóżcie sobie KOPA (Komitet Ostrzegawczy Przed AdamemBB) na którego czele stanie Rado czy Woland + kilku członków i działajcie ostrzegając, gdzie się da, przed "wielkim pokerowym oszustem" Miłej zabawy (Rado wam zapewni alkohol)