Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nl100 , Ak

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Seat 1: r3ply777 ($250.55 in chips)
    Seat 3: WDFGRJM3 ($31.20 in chips) DEALER
    Seat 7: thelovelyfish ($17.00 in chips)
    Seat 8: HERO ($98.50 in chips)
    Seat 10: djp94 ($24.50 in chips)
    thelovelyfish: Post SB $0.50
    HERO: Post BB $1.00
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to HERO [ ]
    djp94: Raise (NF) $2.00
    r3ply777: Call $2.00
    WDFGRJM3: Fold
    thelovelyfish: Fold
    HERO: Raise (NF) $7.00
    djp94: Fold
    r3ply777: Raise (NF) $22.00
    HERO: Call $15.00
    *** FLOP *** [ ]
    HERO: Check
    r3ply777: Bet $228.55
    HERO: Fold

    Villain 14/8/1,5, 3bet 2,3 z 1300 rąk, ale z tego 1180 z NL50. Wygrywający.

    Nie mam pojęcia czemu tylko 5 osób jest w historii. Na pewno bym przy takim stole nie siedział.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    dla mnie to JJ+ a czesto mocniej i z racji tego, ze jest wzglednie tight folduje pf

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    gram duzo nizej. pytanie dla wlasnej informacji - w jakim celu call 4 beta oop ?

    gosc ma tight staty, cold calluje raise z utg i odwija sie na squeeze.

    czy to jest na zasadzie - 'on pomysli ze ja kradne pule z niczym, a mam dobrze' ? co jesli trafimy A / K na flopie ?

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ten call 4-beta dość słaby imho. Po to go 3-betujesz żeby gdy odpowie ci 4-betem z silnym zakresem typu JJ+ - bez problemu zrzucić swoją rękę.

    Spójrz na jego 3bet. Tego typu grasz w range 4beta ma na prawdę raczej tylko QQ+.

    Fold pre. As played snap fold flop.

    [nieaktualne] Może oczywiście zastanowić jego push na flopie, może nawet w 1% przypadków miałbyś tutaj splita z AKs, ale po co to sprawdzać? Jego range niszczy Cię.
    [/nieaktualne]

    Edit: teraz spojrzałem, że gość był dość deep dlatego tutaj nawet splita nie masz w 1%, bo on chce żebyś go scallował tylko nie chce mu się "po oczywistemu" wyciągać value :P
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 24-09-2009 o 20:00

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Fold pf. Nie mamy pozycji, a villain na pierwszy rzut oka wydaje sie solidnym (weak?) tagiem.
    Jego linia jest bardzo dziwna, ale wole zrzucic niz pchac sie w klopotliwa sytuacje.
    Jezeli mialbym sie zabawic we wrozke, to widze u niego AK

    Btw ze wzgledu na minimalne pierwsze otwarcie, 4bet w ocenie zakresu potraktowalbym jako 3bet.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Ja to widzę tak:

    Tight przeciwnik chce dać zaczepić flopa shortowi mając AA, stąd tylko call jego min-raise'a. Niespodziewanie dostaje akcję od SB (jak on Cię widzi?), nie wytrzymuje ciśnienia i postanawia przebić. Ma nadzieję, że jego overcall/raise odbierzesz jako słabość i odwiniesz się z nieco luźniejszym zakresem niż standardowo. Nieoczekiwanie robisz call (sprawdzanie 4-beta z AK jako szukanie flopa /inna sytuacja jeśli sprawdzasz po to, żeby zrobić move na jakimkolwiek flopie/fatalne, a w tej sytuacji fatalne do kwadratu, ze względu na jego range). Na flopie villan dostaje ataku paniki widząc dwa piki, robi shove i już nie pozostaje Ci żadna opcja.

    Ja bym foldował na jego 4-bet.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    274
    Gość o wyjątkowo słabych nerwach. Z rozdania widać że ma conajmniej KK, więc 4-betem wyrzuci wszystko prócz asów.

    Jak miętko scalluje, to check-callami może wydoić do spodu. A już ten olin na flopie to kompletna delirka.

    Pewnie miał asy które mu notorycznie łamią. Notka : 'nerwus'

    A wracając do pf to również zrucam na takie staty i podbicie z utg1
    Ostatnio edytowane przez OhMikeYes ; 24-09-2009 o 22:27

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    OOP takie callowanie 4beta mając AK raczej nie przyniesie profitów, jak kolega Tamar wspomniał fold.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Dzieki Panowie.