Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    685
    Poker hand played on PokerStars with a pot size of $2,885 - Pokerhand.org

    Sytuacja z wczorajszego malemana.
    Mam kilka wątpliwości co do tego rozdania:
    1. Na preflop gramy call tej ręki w multipot mając już spore set eq/ ewentualnie licząc na niski board ( co jest raczej niebezpieczne z taką ręką w multipot)
    2.Teraz flop, teraz tak widze, że zrobiłem za mały bet na flop, powinno być w takim multi pewnie podbicie podchodzące po 500 na tak drawowatym boardzie tak?
    3. Tu juz chyba ostro zawaliłem sprawę, ale pozostawiam to do waszej oceny to ja tu jestem fish
    4. Czy taki bet na river ma sens jeśli przeciwnik pokazał na turn, że mógł coś zbierać/ nie ma za mocno?
    5. Czy można było to zagrać jeszcze gorzej?

    Ogólnie na przeciwnika nie miałem reada żadnego, ale cały stolik był dość murkowaty.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ja 3betuję pre i biję mocno flopa na tych donków z malemena.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    685
    Ale po tylu sprawdzeniach za 3bb moje podbicie musiało by być dość spore i praktycznie ładowałbym sporą część stacka licząc na J na flop ewentualnie na niski flop. Gdyby nie doszło to zainwestowałbym te 600 na PF i musiał wywalić albo all inować na niekorzystnym flop.
    Wolełem zagrać tylko call bo poprostu opłacało mi się to ( tak mi się wydaje).

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    poniewaz to jest maleman i poziom wiadomy to moj cbet wiekszy na flopie i betuje turna, by wyciagnac value od drawow etc, ta Q nieczest trafia w jego range.
    ładny value po tak rozegranym turnie

    ale w niektorych turkach z dobrymi graczami gram podobnie, tylko w nich pewnie bede robil call na riv bo oni beda krasc dosc czesto

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez totoryl Zobacz posta
    Ale po tylu sprawdzeniach za 3bb moje podbicie musiało by być dość spore i praktycznie ładowałbym sporą część stacka licząc na J na flop ewentualnie na niski flop.
    Jakich "tylu sprawdzeniach"? Ja tu widzę raise i call od jakiegoś donka praktycznie z bardzo szerokim zasięgiem.

    Sprawa tyczy się tutaj pierwotnego betora.
    Patrzę na dane z poker trackera oraz analizuję to co o nim wiem do tej pory. Jeśli nie jest to jakiś murek tylko słaby gracz który podbija tutaj duży zakres rąk to gram squeeze do 950-1050 z pozycji i za mną już nikt nie wchodzi w rozdanie, liczę że wszyscy zrzucą a jeśli nie to zapewne na flopie zostaniecie we dwójkę i na takim flopie jak spadł wrzucam stacka.

    Graczem który zagrał przed tobą call pre się nie przejmuję ponieważ to turniej za 5,50$ z Oliwierem Janiakiem i taka gra na 90% jest oznaką słabości i szerokiego zakresu który miażdzysz.


    Ale mną się nie sugeruj ja turniejów grać nie umiem


    Pasywne rozegranie call na set value to też dobra opcja, ale sprawdzając podbicie jako drugi doprowadzasz do tego że za tobą na pewno jeszcze ktoś wejdzie w rozdanie i na niskim flopie będziesz miał problem.
    Np. 5way pot na takim flopie jak spadł z callowanym JJ to nie jest znakomita sytuacja. Flop drawowaty i ktoś coś mógł trafić.
    Ja nie potrafię grać multiway potów z takimi rękoma więc preferuję agresywne rozegranie tej ręki.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 12:45

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    685
    "Patrzę na dane z poker trackera oraz analizuję to co o nim wiem do tej pory."
    Nie używam programów typu PT.
    Niby można zagrać tak jak napisałeś ale to już praktycznie jest stawianie turniejowego życia na JJ a jak pisałem stół był murkowaty i te podbicie z tak wczesnej pozycji wydawało mi się dość mocne.

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Prawde mowiac, jak dla mnie zagrane jest ok. Co prawda zastanawiam sie nad turnem, ale chyba zaryzykowalbym tego check dla kontroli puli i pozniej call praktycznie kazdego sensownego beta na riverze, gosc przeczekal pokazujac slabosc wiec bet tak jak zagrales.

    A co do statsow z PT, ja prawde mowiac nie uzywam zadnych hudow w mtt i zastanawia msie jak tego uzywac. Przeciez w turniejach gracz loose w poczatkowej fazie, moze i musi grac tight gdy spadnie na shorta. Podobnie gracz ktory gral tight na poczatku turnirejow, po zlapaniu wiekszej puli moze zaczac luzowac, czy da sie z takich usrednionych statsow cos wydlubac ?

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    @Doli
    jak multitablingujesz MTT to HUD zawsze jakiś minimalny edge doda. Nie należy oczywiście przywiązywać wielkiej wagi do zakresów, ale śmiało można rozpoznać donka bo bardzo dziwnych statystykach. A wiadomo że nie obserujemy dokładnie kązdego stołu jak gramy ich kilka.
    Niektóre staty mogą jednak dawać nam przydatne informacje, np %resteal. Jeśli grasz już długo turniej jest późna faza a gość na blindach po wielu rozdaniach ma tę wartość bliską 0 i nagle przebija Twój atak z CO/BTN to raczej coś mocnego może mieć i należałoby odpuścić z marginalną ręką.

    To taki przykład na szybko.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-08-2009 o 13:45

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Prawde mowiac, jak dla mnie zagrane jest ok. Co prawda zastanawiam sie nad turnem, ale chyba zaryzykowalbym tego check dla kontroli puli i pozniej call praktycznie kazdego sensownego beta na riverze, gosc przeczekal pokazujac slabosc wiec bet tak jak zagrales.

    A co do statsow z PT, ja prawde mowiac nie uzywam zadnych hudow w mtt i zastanawia msie jak tego uzywac. Przeciez w turniejach gracz loose w poczatkowej fazie, moze i musi grac tight gdy spadnie na shorta. Podobnie gracz ktory gral tight na poczatku turnirejow, po zlapaniu wiekszej puli moze zaczac luzowac, czy da sie z takich usrednionych statsow cos wydlubac ?
    + ode mnie dla obu części wypowiedzi