Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    Hmmm ... nie no spoko ..nic nie ma zlego moglibysmy dac nawet all in ... przeciez ta opcja tez jest dozwolona .....
    Po prostu sie to kloci z moja filozofia gry HU - Fajnie ze masz szablony z ktora reka 3 betowac pre na bet z buttona --- podrzucisz????
    Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie

  2. #12
    teoria jest taka, że 3betuje się albo dla value albo jako blef i nigdy pośrodku, i dla 'standardowych' zasięgów w HU A9 jest za słabe na 3bet dla value (nie bijesz zasięgu od którego dostaniesz call) i za mocne żeby z tym blefować, i powinno się to robić raczej z jakimś connectorami, z tym że, jak się gra przeciw komuś kto za dużo sprawdza, to wartość SC spada, A9 idzie w górę. takie tam detale.
    Ostatnio edytowane przez kwoka ; 10-08-2009 o 18:47

  3. #13
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Panowie dzięki z odpowiedzi. Myślałem już, że ich się nie doczekam. A więc kilka słów po kolei:
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

    Może komuś się przyda. NLHE HU Cash Video.
    Ściągnąłem, obejrzałem. Przyznam, że mam po tym wrażenie, że HU na wyższych stawkach to takie donkowanie kto złapie gutshota lub runner runner flusha bez względu na oddsy. Oznacza to tyle, że pewnie jeszcze długa droga przede mną. Ogólnie wnioski jakieś z tego mam. Dzięki.

    Cytat Zamieszczone przez danny Zobacz posta
    @1
    Czemu nie grasz z pelnym stackiem? :P
    Bo nie gram normalnie HU. Zazwyczaj zaczynam z full bi i jak skrócę się do ok. 15$ daję sobie spokój. Nie chcę w przypadku zdenerwowania oddać więcej, zwłaszcza, że w międzyczasie i tak leci z 6-7 normalnych stołów. Trochę to pokrętne, ale póki co mi wystarcza.

    Cytat Zamieszczone przez JaysonRR Zobacz posta
    a9o to standardowy fold pf przeciw dobry (lepszy od nas) gracz, call czasem moze byc jak jest dynamika albo slaby oponent ale to z pelnym stackiem.

    Tu nie masz stacka zeby wywierac wystarczajacej presji na kolejnych streetach. Bet na turnie bedzies oznaczal ze jestes scomitowany z marginalna reka. W koncu rozmiar 3 beta jest za maly.
    Ok, zatem czy z full stackiem taka linia byłaby dobra? I czy po wyraźnym oporze na turnie powinien być to easy fold?
    Poza tym jaki zakres upoważnia do 3 beta w takiej sytuacji?
    Dla mnie było to A8+, SC od 9 10 wzwyż, pary oraz oczywiście premium. Dlaczego rozmiar 3 beta jest za mały? Jest to standardowe na te stawki 2.25$, czyli 3x0.75c.

    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    ... zeby potem na flopie zagrac donk beta " ni z gruszki ni z pietruszki " brak kontroli puli - reka na 1 z !
    Ps. Jesli nie masz doswiadczenia w HU nie graj Cash Hu bo to b szybka droga do busto
    Dlaczego donk beta? Zagrywam za 3 do puli 4.5. Na tych stawkach taka wartość między 3, a 3.5 jest standardem.
    Mam niewielkie doświadczenie pozwalające mi być na + z sng HU 5$.
    Poza tym zazwyczaj w sytuacjach HU na rozwalonym stole FR byłem na + i bilans ogólny również mam na +. Kilka takich sytuacji sprowadziło mnie do pionu i zmusiło do zastanowienia. A skoro ktoś taki, jak ja, kto rozgrywa tragicznie rękę nr. 1 może być na plusie w tego typu HU, to znaczy, że poziom tam też nie jest powalający.

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Przeciw dobremu graczowi standardowym zagraniem jest sitout
    Zgadzam się, ale.. to FR i mimo wszystko gracze dosiadający się są o wiele słabsi niż np. na SH. Z typowym dobrym SH-owcem pewnie bym w ogóle nie siadał. Poza tym gra takiego HU jest bardzo pożyteczna przy normalnym FR i walce blindów.

    Jeszcze co do ręki nr. 2. Z przeczucia wiedziałem, że po takim donkowym overbecie jestem z tyłu, ale z drugiej strony miałem też nadzieję, że pokaże 9 z niższym kickerem. Pokazał slowplayowane.. 9 4o! Później okazało się, że określenie "średni gracz" było nieco nad wyraz: miał ok. -15bb/100.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez kwoka Zobacz posta
    teoria jest taka, że 3betuje się albo dla value albo jako blef i nigdy pośrodku
    Teorię znam, ale oglądając filmiki szkoleniowe mam wrażenie, że dobrzy gracze niekoniecznie się do niej stosują. Np. resetealowanie z AJ (na shorthanded) jest chyba dość standardowe, a przecież nikła jest szansa, że dostaniemy call od czegoś gorszego. Gus Hansen w "Every hand revealed" też często pisze "mamy najlepszą rękę, reraise", nie zastanawiając się nawet z jakim zasięgiem go villain sprawdzi (choć ta książka dotyczy turniejów, więc może niezupełnie się tu stosuje). No i poza tym nie gram heads up, więc nie wiem z czym nas tu przeciwnik sprawdzi.

  5. #15
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie jestem pewien, ale to moze wynikac z tego ze czasami gramy jak boty, tzn najpierw zagranie a zaczynamy myslec w przypadku gdy przeciwnik regaguje inaczej niz zaplanowalismy.No i wtedy niektorzy moga powiedziec, myslalem ze jestem lepszy, wiec reraise, ale zrobilem reevaluate (czy jak to po polsku) po jego allinie i stwierdzilem ze jednak jestem z tylu, wiec fold. Betowalem dla value, ale sfoldowalem ...
    Ja czasami wlasnie na takim czyms sie lapie, chociaz ostatnio jak zdalem sobie sprawe, zdarza sie to dosyc rzadko.
    Najczesciej sa to akcje w turniejach, typu buton bet, ja na SB 99, staki po 30-40BB, robie raise i dostaje allin. No i wlasnie, fold bedzie oznaczal ze zmianilem swoje 99 w blef, jezeli z takim zamiarem zagralem to jest ok, ale wszystko rozbiega sie o to zeby przemyslec cala linie od poczatku i wtedy to nie bedzie teoria ze 3betuje sie dla value albo blefa, tylko po prostu inaczej sie nie da

    To taka moja mala dygresja

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez troll Zobacz posta
    Ściągnąłem, obejrzałem. Przyznam, że mam po tym wrażenie, że HU na wyższych stawkach to takie donkowanie kto złapie gutshota lub runner runner flusha bez względu na oddsy. Oznacza to tyle, że pewnie jeszcze długa droga przede mną. Ogólnie wnioski jakieś z tego mam. Dzięki.
    Dlaczego?

    HU na wyższych stawkach to po prostu gra na flopie i czytanie przeciwników, bet sizing ready itd.. Kto jest w tym lepszy ten ma lepsze profity.

    Uważam iż ten filmik CompleteDonk był bardzo ok. Trafił na paru gości którzy byli tak słabi że szybko oddali mu bi.