Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Cytat Zamieszczone przez Majcher Zobacz posta
    to zes ostro pocisnol
    Wiem, że dla osób, których dziennie swingi wynoszą po kilka(naście) tys. $ to co napisałem jest po prostu śmieszne, ale każdy kiedyś startował, bo nawet Pros nie od razu został Prosem

    @Kejsper
    Na forum jest o tym wątek, niestety ceny nie zachwycają.

  2. #12
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Sorki za dubel post, ale udało mi się zdobyć zgodę rodzica na użycie jego danych i wykorzystania ich na pokerestrategy = 50$. Mógłby ktoś powiedzieć czy jest to wystarczający roll na PLO 1/2 (min. buyin 1$) na, ponoć donkowatym, titan poker?
    Ostatnio edytowane przez perfectto ; 09-07-2009 o 23:05

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Cytat Zamieszczone przez perfectto Zobacz posta
    Sorki za dubel post, ale udało mi się zdobyć zgodę rodzica na użycie jego danych i wykorzystania ich na pokerestrategy = 50$. Mógłby ktoś powiedzieć czy jest to wystarczający roll na PLO 1/2 (min. buyin 1$) na, ponoć donkowatym, titan poker?
    haha
    U need experience. Don't go to play plo200 without at least 100k plo hands. Trust me Mike. Your parents don't help you to, there is shark zone. Be afraid , huuuuuuu.

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    czy ktos ma doswiadczenie jak sprawdzaja sie filmiki z poker savvy plus o omaszce? bo jest kilka serii i sie zastanawiam na jakim one sa poziomie...

    pzdr

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    16
    Sam teraz sie zastanawiam ... czy warto meczyc NLHE gdzie wielu ludzi ma nade mna edge ?? Czy nie warto zaczac nauki czegos na co dopiero zaczyna sie bumm ??
    Lubie Omahe i to bardzo ... w takim razie pytanie do was bardziej doswiadczonych czy warto ( moze nie calkowicie ) zrezygnowac z NLHE na rzecz PLO ?? Wolabym HU oczywiscie gdyz tu zarowno jak w HE i PLO czuje sie dobrze ??

    Jesli tak to co polecacie ?? Jakie ksiazki etc ??
    Ostatnio edytowane przez mxL ; 13-07-2009 o 03:16

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Rozdział o PLO w super systemie, książki Slotbooma to raczej obv pozycje.

    Ogólnie opłaca się przenieść z NLHE na PLO.
    Ale napewno inni rozwiną Ci ten temat dogłębniej więc się nie podejmuję tego

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    16
    Jako takiego doswiadczenia na PLO nie mam , znam zasady i mam pare udanych shotow w PLO HU cash ... ( 100 -> 1.4k ) ale warto sie tym zajac i stac sie w tym lepszym poki mozna trzepac latwa kase i glownie interesuje mnie cash tak by zostawic sobie MTT i sng NLHE

    Dzieks za odpowiedz napewno przegladne te ksiazki

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    7
    Powiem szczerze,że również stałem przed podobnym dylematem jaką formę pokera wybrać jako tą w której będę się szkolił.Miałem minimalne podstawy strategiczne holdema ale grałem praktycznie tylko turnieje więc w grach cash nie miałem żadnego doświadczenia.Sięgnąłem po książkę Hwanga,która jest prawdziwym skarbem dla każdego początkującego pokerzysty.Do tego przeczytałem rozdział z SS o Omaszce i do tego wykupiłem sobie miesięczny abonament na PokerSavvyPlus.Filmiki na tej stronie naprawdę pokazały mi jak całą teorię wykorzystać w praktyce.Grałem ,grałem i z 300$ wygranych w jakimś freerollu zrobiło się po tygodniu grania prawie 900$.Aktualnie z tych pieniędzy nie ma nic...a dlaczego?? bo nie stosowałem się do bankroll managment czyli grałem PLO50.Powiem wprost,żeby być wygrywającym graczem w Omahe bez bankroll nie ma się co pchać nawet z dobrą podstawą teoretyczną.30 BI do PLO 25 a od PLO 50 BI TO JEST ABSOLUTNE MINIMUM.Wiadomo ,że w PLO gramy większe pule,wyrabiamy większą ilość rake więc bez problemu możemy zbudować rolla wyrabiając kickback bonuses.Powiem szczerze ,że zaczynając moją drogę z PLO myślałem ,że jest łatwo i nie przeliczyłem się...Jest bardzo dużo graczy,którzy mają minimalne pojęcie o tej grze i wg mnie aż do PLO100 poziom jest żenująco niski.Ale bez dobrego BM nie wykorzstamy nawet w 60% naszej przewagi nad resztą graczy.Więc pamiętajcie że zanim zaczniecie swoją przygodę z tą grą to na początku będziecie musieli poświęcić dużo czasu na naukę no i zbudować jakiś solidny bankroll.Wg mnie droga do solidnej gry jest długa ale warta świeczki gdyż omaha jest grą akcji a co za tym idzie gra w nią dużo osób dla frajdy bądź z nudów po prostu.

    P.S Jeśli chodzi o książki to wg mnie kolejność powinna być następująca:
    1.Hwang
    2.Ciaffone Omaha Poker
    3.Rozdział Byrmana w SS
    4.Nowa książka Hwanga,która opisuje dużo zaawansowanych aspektów tej gry i zawiera gro materiału(ponad 500 stron ma bodajże).Must read dla każdej osoby myślącej poważnie o tej grze.

    Pozdro

  9. #19
    PLO naprawde wspaniala odmiana pokera ale niestety jest bardzo kaprysna. Warto zapoznac sie z podstawowymi zagadnieniami tej gry czyli przeczytac jakas ksiazke

    jest ich teraz kilka na rynku ale praktycznie 2 autorow tylko sie liczy

    Rolf Slotboom oraz Jeff Hwang

    Zaczac grac jako short stack na full ring aby sie przyzwyczaic do stylu gry i uzmyslowic sobie ze top2, 2nut flush to czasem jest za malo aby wygrac wielka pule.

    Jesli przechodzimy na short-handed i zaczynamy grac z 100BB to warto grac przez kilka tygodni bardzo Tight oraz rozgrywac wszystkie rece z pozycji w ten sposob zminimalizujemy nasze straty. Warto takze zobaczyc kilka filmikow ktore pomoga nam zrozumiec LAG styl. Unikac grania stolikow gdzie jest mniej niz 4 graczy. Na poczatku swojej kariery raczej nie blefuj co nie znaczy ze nie powinienes stosowac semi-bluff (jest to bardzo potezna bron w PLO)

    BANKROL MANAGMENT to jest cos o czym powinienes pamietac Ja ostatnio zapomnialem i zamiast grac PLO100 powrocilem do PLO10 w ciagu 3 tygodni. Teraz powoli odbudowuje pewnosc siebie. Warto analizowac swoje wieksze przegrane czesto dopatrzymy sie bardzo trywialnych bledow z naszej strony ktorych podczas gry nie spostrzeglismy oraz zobaczymy ze niektore rozdania byly grane na lekkim tilcie. W PLO ludzie raczej nie blefuja wiec jesli widzisz big bet a twoja karta nie ma zbyt wielkich szans na poprawe to ja sobie odpusc

    Zdecydowanie odradzam poczatkujacym graczom grania HU to jest jak inna odmiana pokera

    Pozdrawiam

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    nie wiem jak teraz wygląda gra na plo10,25 czy plo 50, ale pomiędzy plo 100 a plo200 jest drastyczna różnica w agresji, ja pomny wielu niemiłych doświadczeń najlepiej się czuje z bankrollem 100bi+
    A propos swingów +24bi na plo100 w 2100hands - 18bi w 2500h+18bi na plo200 w 2200h - 16bi na plo200 w 2800h, czyli grając 20bi mogłoby już mnie nie być po jednej nie udanej sesji
    A i jeszcze ustosunkuję się do stwierdzenia że w omahe jest łatwiej wygrywać niż nl holdem.W przeciągu ostatniego roku poziom gry poszedł drastycznie w górę.Pod koniec mojej przygody z ongame dochodziło do sytuacji ze siedziało na 5max po 4-5 regów przy stole i każdy miał przynajmniej niezłe pojęci o tej grzeNa ipokerze od jakichś 2 miesięcy zauważyłem przypływ świeżej krwi więc może faktycznie rozpoczyna się jakiś bum na omachę