Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Hold'em No Limit - Level VIII (200/400)
    Table '169916xxx 1' 9-max Seat #2 is the button
    Seat 2: Hero (2760 in chips)
    Seat 3: AAA (460 in chips)
    Seat 5: BBB (4670 in chips)
    Seat 9: CCC (5610 in chips)
    Hero: posts the ante 25
    CCC: posts the ante 25
    BBB: posts the ante 25
    AAA: posts the ante 25
    AAA: posts small blind 200
    BBB: posts big blind 400
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [5s 3d]
    CCC: folds
    Hero: folds
    AAA: raises 35 to 435 and is all-in
    BBB: folds
    Uncalled bet (35) returned to AAA
    AAA collected 900 from pot
    Hero said, "LOL"
    AAA: doesn't show hand

    "Turniej SNG, 9 osób, 3 miejsca płatne. Zostało nas czterech, jako big stack celowo reanimuję shorta aby bezkarnie pushować w inne stacki i wygrać turniej za darmo gdyż nie moga mnie sprawdzić. Dlatego folduję."

    Tak wygląda taka strategia w wersji "pierwotnej". Nie jest wcale pozbawiona sensu i sam często widzę takie zagranie. Nie jest też dobra choć daje złudzenie że właśnie jest
    Ostatnio edytowane przez Rado ; 09-07-2009 o 15:54

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Jak B chce okradać innych skoro C jest CL?

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2006
    Przegląda
    Szczecin / Warszawa
    Posty
    81
    Jedynie małe sprostowanie. Cytowany tekst nie pochodzi od wklejonego razem z nim rozdania, co może być mylące (rozdanie tyczy się satelitki z 2 miejscówkami).

    Co do samej taktyki - we wklejonym przez Ciebie cytacie wygląda to już rzeczywiście dużo sensowniej (jakoś nie mogłem sobie tego "dopasować" do mojego rozdania).

    Mimo wszystko sam nie zastosowałbym raczej nigdy takiej taktyki, a przynajmniej rozdzielił ją na przypadki (czym innym jest jednak dołożenie 1/30 puli, a czym innym dołożenie np. całego, sporego blinda, mimo że oddsy mamy również korzystne). Poza tym zakładając standardową strukturę wypłat liczymy na to, że ludzie będą grzecznie oddawać nam żetony aby nie zostać na bubblu i zgarnąć swoje 20% gwarantowane, a przy 3 osobach (i walce o różnicę 10% w sytuacji kiedy jesteśmy big stackiem) już by tego nie robili? Nie mam wystarczającego doświadczenia żeby to ocenić, ale wydaje mi się że w sytuacji zdecydowanego lidera i pozostałych zbliżonych niskich stacków zależy to poprostu od tego na kogo trafimy, jeśli trafią nam się dość pasywni przeciwnicy, to z podobną skutecznością możemy okradać ich już na 3 osobowym stole, a jest to jednak opcja sporo bezpieczniejsza.