Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Przeciwnik zdążył mnie 3betnąć 3-krotnie w ciągu niezbyt długiej (może półgodzinnej) sesji (siedzieliśmy razem przy dwóch stołach) - 2 razy na bb po moim open raise z sb i raz na sb po moim podbiciu z btn izolującym jednego limpera. Wydawał się grać tight-aggressive (z naciskiem na aggressive), ale jedna bardzo dziwnie rozegrana ręka sprawiła, że uznałem iż chyba bliżej mu do donka: Podbił on z hj, dostał 3bet z co i 4bet od bardzo słabego gracza z sb. Sprawdził tego 4beta (jakieś 27 bb), ale spasował po all inach obu graczy.
    Co robimy w tej sytuacji?

    Mimo wszystko chyba mając niewiele informacji o nim powinienem tutaj zrzucić. Nawet pomimo szerokiego zasięgu przeciwnika, KJo jest ręką, która zbyt często będzie zdominowana. Z drugiej strony jednak - czy powinienem pozwalać mu się wyrzucać z każdej puli, czy może jednak lepiej zagrać tutaj, wykorzystując nie najgorszą jednak rękę i przewagę pozycji?

    Założyłem, że mój raise all in na tym flopie zostanie sprawdzony mniej więcej w 25% (przyjąłem, że zasięg jego 3beta wynosi ok. 15%), z czego wygram w 35%:

    Board: 7d 9d Ks

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 35.452% 29.63% 05.82% 15252 2998.50 { KhJs }
    Hand 1: 64.548% 58.72% 05.82% 30231 2998.50 { QQ+, JdJh, JdJs, 99, 77, AcKc, AdKd, AhKh, AdQd, AdJd, AdTd, Ad9d, Ad8d, KcQc, KdQd, KhQh, KcJc, KdJd, KhJh, KcTc, KdTd, KhTh, QdJd, QdTd, JdTd, 7d6d, 6d5d, AKo, KJo+ }

    EV all ina wynosi więc:
    25% * (35%*56$ + 65%*43$) + 75%*23$ = 15$
    Nie bardzo wiedziałem jak policzyć EV w przypadku, gdy tylko sprawdzę contbeta na flopie. Dzięki temu być może wyciągnąłbym trochę więcej od rąk, które zrzuciłyby się po all inie (a którego z kolei sprawdzą niemal tylko lepsze ręce albo takie, z którymi mam coinflipa), więc może jest to bardziej opłacalne zagranie?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    3 razy 3bet to nie oznacza odrazu, że 3betuje z niczym. Może miał niezły run? Pozatym jak cię często 3betuje to zmniejsz PFR do 2.5-3bb i w razie 3beta grasz mniejsza pulę.

    Ja tu nie sprawdzam preflop raczej.

    Nie mów, że takie rzeczy policzyłeś w trakcie rozdania. Moim zdaniem overplayed. Jak bym tylko sprawdził na flopie. 2nd i 3rd barellował?

    Ja to bym się zastanawiał raczej nad 4betem prędzej niż callem (gdybym uważał, że 3betuje z niczym). To za słaba ręka na sprawdzanie 3beta.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Call 3-beta z KJo bardzo marginalny. Jeśli chcesz koniecznie mu się przeciwstawić już w tym rozdaniu to 4-bet > call 3-beta. Z tym, że nie 4-betowałbym go skoro się poprzednio nie zrzucił na taką akcję. Fold preflop najlepszy wg mnie.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    No, ja uznałem, że i tak byłem bardzo cierpliwy względem niego Ale faktycznie, nie ma co się w takie sytuacje ładować...