Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: TT

  1. #1
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    UTG ($4.57)
    MP ($12.06)
    CO ($11.15)
    Button ($1.58 )
    SB ($9.90)
    Hero (BB) ($10.45)

    Preflop: Hero is BB with ,
    UTG calls $0.10, 3 folds, SB bets $0.40, Hero calls $0.30, 1 fold

    Flop: ($0.90) , , (2 players)
    SB bets $0.60, Hero raises to $1.80, SB raises to $9.50 (All-In), Hero folds

    Total pot: $4.50 | Rake: $0.20


    na początku chciałem się stakować, bo poprzednim razem w podobnej sytuacji inny donk pokazał 89o, co prawda mu doszło, ale miałem przewagę na flopie. tutaj po jego all inie miałem czutkę, że ma JJ/QQ albo seta, a może 95o - generalnie mnie przekonał, ale z drugiej strony po tym co zobaczyłem ostatnio na tych stawkach to powinien być snap call chyba...

    jak rozgrywacie w tej sytuacji TT? może po prostu call byłby lepszy? a może 3bet pre flop?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Ostatnio grając na BM na SH, w podobnych sytuacjach (TT / JJ /czasem 99 na ręce, niski flop i raise / allin przeciwnika) raczej się stackowałem i najczęściej na flopie byłem lepszy (na riverze to już różnie ).
    Ale tutaj koleś raisuje z SB po limpie innego gracza więc jego zakres będzie węższy. Szkoda że nic nie wiemy? o przeciwniku. Jeśli raisuje pf dość luźno i może tu raisować coś w stylu A9 K9 T9s to call (oni się z tym stackują nawet na NL25). Jeśli gra tight to fold.
    Gdyby koleś raisował np z CO to dla mnie easy call.

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Najczęściej jest to 3bet pf, bo chcemy po pierwsze wyizolować tego limpera, po drugie coś się dowiedzieć

    No chyba, że gość jest jakimś mega nitem, wtedy dajemy flat call dla set value

    As played EZ fold, taki donk może mieć tutaj wszystko, zarówno mniejszą i większą OP, TP jak i seta

    Nie ma sensu losować przy takim overbecie, ten donk odda nam żetony w innych rozdaniach na samym skillu, bez konieczności puszczania w ruch rulety (taka powinna być nasza żelazna zasada na mikro - zero wdawania się w fancy plays z donkami)

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Tylko nie piszcie, że "to jest nl10 pewnie ma gutshota" . Możesz wybrać tu różne linie. Zarówno preflop jak i na flopie. Cold call preflop mi się podoba. Ukrywasz siłę swojej ręki + dodatkowo masz pozycję nad agresorem. Ponieważ masz pozycję warto ją wykorzystać i zrobić call na flopie. Na turnie będziesz miał więcej informacji o sile/słabości przeciwnika.

  5. #5
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Zasugerowałeś się konkretnym rozdaniem, bo akurat na UTG siedział ultradonk, który mimo kosmicznych odsów (ten raise był prawie mini) spasował pre.

    A największą wadą flatcalla jest włąśnie wpuszczenie UTG do rozdania, a jest on w dodatku shortem i ma nad nami pozycję.

    Teraz najczęstszy scenariusz to flop z jednym overcardem i cbet od agresora. Ok, callujemy donka, by go wyjebać z rozdania na turn, ale całą linię niszczy ten short z tyłu, który za chwilę się scommituje, a w żaden sposób już nie będziemy wiedzieli czy jesteśmy tu dobrzy czy nie.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    ukryć siłę swojej ręki to dobre na nl10 dawno się tak nie rozweseliłemlevel 4A pomyślałeś że on ma w dupie twoją rękę?

  7. #7
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    bo to było tak - nie przebiłem go przed flopem i na początku pomyślał, że mam słabą rękę, ale potem doszedł do wniosku, że zrobiłem to po to żeby tak właśnie pomyślał, więc był pewny, że mam AA. gdy go przebiłem na flopie tylko utwierdził się w tym przekonaniu, a, że złapał seta to pomyślał, że jak tylko zrobi call, to ja pomyślę, że ma seta i nic już ode mnie nie wyciągnie. więc pomyślał, że jak walnie all ina to ja pomyślę, że chce mnie zmusić do foldu, że tak naprawdę to on tylko chciał ukraść mi blinda, a że sprawdziłem pre flop i podbiłem na flopie, to jedyna szansa na zgarnięcie puli to tłusty bleff i go sprawdze...

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    A pomyślałeś, że call da Ci więcej informacji niż raise? Nie no skąd? Przecież to NL10 i zawsze przeciwnik ma gutshota i go agresywnie rozgrywa, a overpary się nie zrzuca...

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    203
    piałem o zdaniu "ukryć siłę swojej ręki"czy zauważyłeś moje uwagi co do innych aspektów?Nie fantazjuj.
    A komentarz do reki planuj rozegranie reki od początku.

    gdy go przebiłem na flopie tylko utwierdził się w tym przekonaniu, a, że złapał seta to pomyślał, że jak tylko zrobi call, to ja pomyślę, że ma seta i nic już ode mnie nie wyciągnie. więc pomyślał, że jak walnie all ina to ja pomyślę, że chce mnie zmusić do foldu, że tak naprawdę to on tylko chciał ukraść mi blinda,
    Chłopie on pomyślał że ja pomyślał że on pomyślał to na nl1000.
    Ostatnio edytowane przez easygracz ; 08-06-2009 o 20:51

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    142
    ale ja tylko żartowałem