Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Witam,

    Rozdanie dotyczy całkiem przyzwoicie płatnego freerolla.
    Zostało mniej, niż 100 osób.
    Przez ponad 2 kółka nie robiłem żadnej akcji.

    PokerStars No-Limit Hold'em Tournament, 3500/7000 Blinds 700 Ante (8 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop | saw showdown

    UTG+1 (t122636)
    MP1 (t285733)
    Hero (MP2) (t103388 )
    CO (t88715)
    Button (t154466)
    SB (t150650)
    BB (t272534)
    UTG (t60084)

    Hero's M: 6.42

    Preflop: Hero is MP2 with ,
    3 folds, Hero bets t21000, 2 folds, SB calls t17500, 1 fold

    Flop: (t54600) , , (2 players)
    SB checks, Hero checks

    Turn: (t54600) (2 players)
    SB checks, Hero checks

    River: (t54600) (2 players)
    SB checks, Hero bets t42000, SB calls t42000

    Total pot: t138600

    Results:
    SB had , (two pair, Queens and sixes).
    Hero had , (two pair, Queens and threes).
    Outcome: SB won t138600


    Wiem, oczywiście, że z taką kartą powinen być fold PF, jednak myślałem, że uda mi się zgarnąć blindy. W każdym razie decyzja PF była taka, a nie inna i chodzi o grę po flopie.
    Nie robiłem CB, bo spodziewałem się jakiegoś AK i myślałem, że te 3 wystarczą.
    Czy próba betowania puli w ten sposób była dobra?
    O przeciwniku niewiele wiem. Siedział trochę przy stole, lecz nie grał super dobrze. Po rozdaniu dostał kilka "loli" za sprawdzenie tego, ale powiedział mniej więcej, że wiedział, że jestem blefiarzem i dlatego sprawdził.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    Nie robiłem CB, bo spodziewałem się jakiegoś AK i myślałem, że te 3 wystarczą.
    Nie rozumiem tego


    PREFLOP - 20% stacka inwestujesz, zadaj sobie pytanie co zrobisz jak Cie ktos postawi all-in

    FLOP - miales 1 szanse ukrasc
    TURN - miales 2 szanse ukrasc
    RIVER -

    dla mnie sa 3 sensowniejsze zagrania
    A) check ( ja bym to wybral )
    B) value bet mniejszy (od 1/4 do 1/2 puli)
    C) overbet all-in

    A - zlapales pare, masz showdown value i bijesz A high u przeciwnika

    B - wydaje mi sie, ze masz do czynienia z sytuacja "jesli ma sprawdzic to sprawdzi" tak wiec po co betowac 4/5 puli jak mozna 1/2 puli.

    C - wymuszasz swoim all-inem na przeciwniku call za 1/2 stacka, nawet wiedziac ze prawdopodobnie blefujesz moze spasowac

    Ty zagrales taki bet, ze:
    -jak rywal sprawdzi i przegrasz, to zostaje Ci 5BB
    (co przy tej liczbie graczy blindow itp - jest prawie rownoznaczne z koncem,szansa na wysakałtowanie sie z tego i walka o final nie wydaje mi sie zeby rekompensowala zwiekszenie szansy na wygranie tego rozdanie poprzez wybranie opcji C)
    - jak rywal sprawdzi i wygrasz, to zostaje mu 90K stacka, czyli 12BB - akceptowalne

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Sprawa jest doś łatwa do wyjaśnienia, betujesz preflop z czymś tam, flop spada taki jak widac, czekasz, na turnie kolejna dama która najprawdopodobniej Ci nie pomogła, na river 3 i wtedy sie budzisz i betujesz. Jak sądzisz na co przeciwnik Cię obstawiał??? Na slowplay AA, seta, 2 pair, czy czego niby? Uznał że o ile cokolwiek masz to będzie to nie więcej niż A3, lub chybione AK. Call dyskusyjny ale dosy zrozumiały. Skoro podbijasz preflop w celu kradzieży puli cbet na flopie jest obowiązkowy, albo coś masz albo nie masz, musisz by konsekwentny i trzyma się obranej linii. Jeśli boisz się że Cię kolnie bo coś trafił to po co kradniesz??? To tyle ode mnie. Dobranoc.

  4. #4
    tutaj ja gram raise w okolicach 17500 i c-bet 21000. Jak widzę opór odpuszczam, chociaż na turnie mozna damę zaprezentować za jakieś 33000. Oczywiście to teoretycznie, bo ja bym w takim momencie turnieju przy takich stackach spasował preflop. Ładujesz pół stacka w blef, a to jest akurat moment, kiedy jednak trzeba poczekać na coś lepszego. Gdybyś mial w tym momencie stack jakieś 400k to spoko, można tak zagrać jak wyżej. To za mały stack żeby takie cuda robić z takim gównem.