Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Witam.

    Ostatnio zauważyłem (dzięki koledze), że na forum 2+2 ludzie handlują punktami FTP.

    Wygląda to w ten sposób, że jedna osoba wystawia ofertę sprzedaży, załóżmy 100,000 FTP w cenie 3,5$ za 1,000 FTP. Jako, że punktów nie można bezpośrednio transferować pomiędzy kontami, osoba sprzedająca punkty, musi znaleźć kogoś, kto jest zainteresowany kupnem sprzętu ze sklepu i zrobić z nim deal.

    Osoba ta chce kupić, dajmy na to GPS za 90,000 FTP, czyli 3,5*90,000/1000= 315$. Kupujący przelewa 315$ na konto sprzedawcy, a ten zamawia GPS na adres osoby, z którą robi deal. W ten sposób można sprzedać punkty FTP (jeżeli znacie jeszcze inny sposób pozbycia się punktów, oczywiście oprócz zamawiania dla siebie sprzętu, dajcie znać ).

    W związku z tym, iż mam na zbyciu niecałe 300k FTP, mam jedno pytanie i prośbę.

    Czy zamawiając ze sklepu FTP, można podać inny adres z innego kraju do wysyłki, aniżeli adres podany w profilu naszego konta?

    Chciałbym wystawić ogłoszenie na forum 2+2 i sprzedać punkty osobie np. z USA. Czy jest ktoś na tym forum, kto często się udziela na 2+2 i mógłby mi pomóc w założeniu takiego tematu? Chodzi o to, że ja na 2+2 nawet nie mam konta i jeśli specjalnie je założę w celu sprzedaży FTP, to na 100% nikt mi nie zaufa. Tymbardziej zza granicy.

    Oczywiście mogę również zrobić deal z osobą z PL, jednak tylko w zakresie elektroniki z EU (cena 3,5$ za 1,000 FTP). W pozostałych przypadkach, najprawdopodobniej doliczone zostanie cło i nic z tego nie wyjdzie.

    Czekam na pomoc.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez echobike ; 13-04-2009 o 20:46

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    151
    ja bym kupil ksiazke ze sklepiku jesli by Ci jakies pkt zostaly pozniej

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    pojawiaja sie juz turnieje na FTPie do ktorych mozna sie wkupic uzywajac punktow... Ja wlasnie zbieram takowe na miniftopsy

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez GorDiaN Zobacz posta
    Na drobne produkty wysyłane z USA (np. odzież) cło nie jest naliczane.
    Ostatnio za 4 koszulki zapłaciłem 80zł cła.