Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [NL50] Tpgk

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Przeciwnik to TAG. Nie widziałem żadnej większej akcji post flop z jego udziałem, ale dość często 3betował mnie pre flop, w tym 2 razy w ciągu ostatnich 6 rozdań. Chyba za każdym razem pasowałem po jego 3betach. Dlatego oczywiście na lepszego asa go nie stawiam, ale gdybym był na jego miejscu myślałbym tak: "Byłem bardzo aktywny ostatnio, przeciwnik ma mnie pewnie za niemalże maniaka, może mi niedowierzać i nie zrzucić tu ani słebego asa, ani może nawet niższej pary, możliwe, że nawet się wkurzy i z niczym się odwinie. Nie ma więc sensu próbować kraść, jak nie trafię flopa, grzecznie się złożę." Dlatego obstawiałem go tutaj na silną rękę (czyli seta, bo raczej nic innego tutaj nie wchodzi w grę, zwłaszcza, że nie może mieć AX, może ewentualnie A5s czy A3s), zwłaszcza po tak dużym raise'ie (uznałem, że właśnie liczy na to, że cokolwiek mam, będę miał duże opory przed spasowaniem, więc postanowił wykorzystać to do zbudowania jak największej puli). Choć może z drugiej strony właśnie z tych samych względów on valueraise'uje tutaj np. AT czy A8, licząc, że go sprawdzę z jakimiś śmieciami. Albo może moje rozumowanie jest całkowicie błędne, a on myślał odwrotnie - uznał mnie za weak-tight pussy, którą może bezkarnie wyrzucić z każdej puli, w której nie trafię monstera... Więc sam już nie wiem... Tak czy owak, ja to najlepiej rozegrać?


    Hand P4-91856905-552, Started at 2009-03-20 20:36 (GMT+1)
    Table 'Bucaramanga': $0,50-$0,50 No Limit HE (Real)
    Seat 1: Trias893 ($94,49 in chips)
    Seat 2: FU_LUCK ($58,04 in chips) (on the button)

    Seat 4: renreftne ($48,08 in chips)
    Seat 7: chrisguru ($59,25 in chips)
    *** Blind Bet Round *** :
    renreftne : Post Blind ($0,25)
    chrisguru : Post Blind ($0,50)
    Dealt to Trias893:
    Dealt to Trias893:
    *** Pre-Flop *** :
    Trias893 : Bet ($1,75)
    FU_LUCK : Call ($1,75)
    renreftne : Fold
    chrisguru : Fold
    *** Flop *** :
    Trias893 : Bet ($3)
    FU_LUCK : Raise ($12,50)
    Trias893 : ??

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    77
    Ciężka decyzja i nie mając zbyt dużo informacji o przeciwniku chyba byłbym skłonny zrzucić. Z drugiej strony z Twoich obserwacji wynika, że villain jest b.agresywny, czyli:

    1. Mocnego asa raczej nie ma, bo 3betowałby pf
    2. W jego zasięgu jest jeszcze FD, a duży raise na flopie to dość standardowa linia rozgrywania takich spotów przez agresywnych graczy. Sam próbuję od jakichś 10k rozdań grać statsami 30/25/dużo :] i powiem Ci, że z flush drawem bardzo chętnie gram tu semi-bluffa, bo mogę dość łatwo wygonić middle pairs, czasem wyrzucę asa, czasem dostanę call i za darmo obejrzę rivera, bo przeciwnik będzie wolał kontrolować pulę na turnie.

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Radom / Kraków
    Posty
    142
    Ja bym go stawiał na seta i pasuje po jego reise.

    W mojej bazie FU_LUCK to nit a nie TAG. Statystyki 11/9 po 110 rękach

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Wcale nie taki TAG z niego . U mnie również gra 11/9. Cold calluje tylko 2% swojego zakresu węc baaardzo często ma tu niską PP. Miażdzysz wg mnie tylko AT, mooooże KQs, A7-A9 raczej by nie reraisował flopa. Masz flipa z AJ przegrywasz z AQs (aczkolwiek raczej by 3 betował) A3 A5 i mega często ma tu 33/55. Dotatkowo fold ułatwia Twoja ręka - Ah. Aha i nie myśl, że na tych stawkach ludzie robią movsy na Ciebie bo zwariujesz .