Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: High Stakes

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Gram sng na Ongame i powoli wchodze na High Stakes (100+8, pozniej 200+15, 300+20 )...
    Zastanawiam sie jaki jest poziom na innych roomach (PS, FTP,...) w porownaniu do Ongame??
    Czy ktos ma jakies doswiadczenie??

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej, a kiedy Ty widziałeś na ongamie chodzące gry > 108
    Jeśli chodzi o porównanie z FTP (ja póki co zdążyłem tam zagrać koło 500 gier) - nie powiedziałbym, że poziom jest jakoś wyraźnie wyższy - ale gra się zupełnie inaczej. Ja na FTP zacząłem od mega zjazdu - część strat to po prostu wariancja, część to brak szacunku ze strony regów (na unknown potrafią zrobić bardzo sick calle - np. call KQoff z buttona na EP 9bb push) - ale część wynikała z niedostosowania własnej gry do tego jak grają na FTP. I tak np. co mi się póki co rzuciło w oczy:

    1. Powszechne minraisy - nawet dobrych graczy - i trzeba się oduczyć instaraisowania, bo można się zdziwić. W ogóle dużo FPS zauważyłem u wielu graczy - ale myślę, że da się to obrócić na swoją korzyść, tylko ważne żeby nie pakować się z marginalnymi rękami.
    2. Nawet wygrywający gracze potrafią zagrać akcję w stylu call za 10-15% stacka z jakimś 89s.
    3. Często bardzo luźne rrai. Podobnie jak luźne calle.

    Te wszystkie rzeczy, to mimo wszystko imo po prostu zła gra, i da się to wykorzystać, ale ważne jest to, żeby szybko zrobić sobie dość dużo notatek - sharkscope tam średnio wystarcza, bo na 55+5 i 110+9 wygrywają tam gracze, których moim zdaniem na ongamie by zjedzono, ale można się stiltować

    Teraz uwagi nie związane z samymi graczami:

    4. Ważna rzecz - czego na ongamie nie doceniałem - game selection - zdarzają się godziny, w których gry są lekko unbeatable - w stylu 5-6 graczy z roi > 5%, 2 koło 0 i jeden -5% (a często z samymi wygrywającymi).
    5. Struktura - dużo wolniejsza niż na ongame - niby blindy też co 3 min, ale poziomy w stylu: 15/30, 20/40, 30/60, 40/80, 50/100 itd...
    6. A w związku z tym - ostatnie ale nie mniej ważne - w porównaniu z ongamem dochodzi się do bubbla/3handed/hu dużo bardziej deep - np. normą jest hu ze stackami po 20bb, więc nie da się grać automatem nasha :P

    Mam nadzieję, że dość wyczerpująco potraktowałem temat. Ogólnie - nie powtarzaj mojego błędu i nie wchodź od razu na swoje stawki - pograj sobie z 200-300 gier na 33+3 np, żebyś się przyzwyczaił do struktury i stylu gry, bo naprawdę się różni.

    Pozdro i powodzenia,
    wooysiah

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    na 5os sng mozna pograc czasami 200+15, 300+20 - moje pytanie wynika wlasnie z tego, ze malo jest gier >100...Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz