Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Omaha8

  1. #1
    Witam. Watek został zdominowany przez omahe hi wiec dla równowagi moze kilka uwag wymienimy na temat high-low. Gram te odmiane od ponad roku na stolikach o bardzo zróżnicowanym limicie. Było troche sukcesow, byl przyzwoity bankroll, ale niestety dluższy swing w doł pokaleczyl mnie potwornie i nie moge odzyskac dawnej formy i stylu gry. Psychologia to jednak nie ten obszar o którym chciałbym pisac. Bardziej interesuje mnie jak technicznie gracie pewne układy. Popadłem ostatnio w manierę minipodbicia z premium hand z utg lub 2 pozycji, gdy otwieram jako pierwszy. Co o tym myslicie? Praktycznie nie robię 3betów bez silnych AA. Zauwazyłem, ze niektórzy sprawdzaja tylko podbicie z bb majac najlepsze mozliwe asy w multipotach. Nigdy tak nie gram. Ma to sens? Czy potwierdzicie moje obserwacje ze wiecej donków spotyka sie na stołach fixed limit? Najczesciej gram shortem. Jakie sa zalety grania pełnym bi poza obecnoscia przy stole nabudowanego, słabego gracza. Kompletnie nie czuje wersji nolimit.Czy jest tu jakas odrebna strategia?
    Duzo tego, ale moze pare osób cos dla siebie znajdzie. Pozdr

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, ze Omaha8 cechuje się niższą niż Omaha Hi agresją pre i postflop. Ponadto cechuje się wyższą ilością showdownów, czyli trzeba coś mieć aby wygrać.

    Cytat Zamieszczone przez Beda Zobacz posta
    Popadłem ostatnio w manierę minipodbicia z premium hand z utg lub 2 pozycji, gdy otwieram jako pierwszy. Co o tym myslicie?
    A co chcesz osiągnąć takim open-raisem? Ograniczyć ilość callerów? Zapomnij. Jeśli ktoś planował wejść, to wejdzie i po pot sized raise. Jeśli for value to OK, aczkolwiek ja bym się tak nie ograniczał i walił od razu za pota. Ja w każdym bądź razie na EP praktycznie tylko limpuję, wliczając w to ręce typu AA23ds. Wynika to z tego, że większość rąk które się gra to są jednak zorientowane na low drawing hands typu A23X którym wcale nie nie przeszkadza (a wręcz jest pożądana) duża ilość graczy w puli. Więc owe AA23 limpuję dla zasady; zresztą nie widzę tutaj jakieś straty dużej value ponieważ para tylko w sporadycznych wypadkach wygra Hi w puli multiway. Jeśli za mną rozwinie się jakaś akcja to z AA2X, AA3X zazwyczaj robię PSR.

    Cytat Zamieszczone przez Beda Zobacz posta
    Praktycznie nie robię 3betów bez silnych AA. Zauwazyłem, ze niektórzy sprawdzaja tylko podbicie z bb majac najlepsze mozliwe asy w multipotach. Nigdy tak nie gram. Ma to sens?
    Ja na MP/LP 3-betuję też ręce typu A2KK, A2QQ, A23Kds a także niezbyt silne asy typu AA47. Natomiast z BB również niezbyt często 3-betuję mocne układy, głównie dlatego, aby nie zdradzać siły ręki ponieważ raise z blinda w tej grze sugeruje monstera.

    Aha, mam nadzieję, że AAJTds lub AAKKds nie uważasz w tej grze za silne.

    Cytat Zamieszczone przez Beda Zobacz posta
    Czy potwierdzicie moje obserwacje ze wiecej donków spotyka sie na stołach fixed limit?
    Nigdy nie grałem limit O8, ale czytałem wiele opinii że na tych stołach panuje jedna wielka donkownia. I na podstawie moich doświadczeń z pot limit jestem przekonany że tak właśnie jest.


    Cytat Zamieszczone przez Beda Zobacz posta
    Kompletnie nie czuje wersji nolimit.Czy jest tu jakas odrebna strategia?
    Nie chcę się wypowiadać ponieważ sam mało grałem w odmianę NL, ale wydaje się nie powinno tutaj być zbyt dużych różnic w stosunku do PL.

    jdx

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Po tym co napisałeś idę na szybką partyjkę Omahy

  4. #4
    Witam. Dzięki za odzew. Nie mogłem wcześniej odpisac. Moze zapodasz jakieś ciekawe rozdanko?

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Moim zdaniem na mikro/low stakes PLO8 w zasadzie nie ma ciekawych rozdań ponieważ nie ma tutaj tyle miejsca na blefowanie co w PLO/NLH. Jest to czyste rzemiosło polegające na value betowaniu. Zazwyczaj musisz coś mieć aby wygrać.

    Nie chce mi się przeszukiwać PTO i tylko takie dwa rozdania mi sie przypomniały:
    http://forum.pokerzysta.pl/strategia...tml#post199922
    http://forum.pokerzysta.pl/strategia...tml#post168137

    jdx

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    Drugie jest boskie
    Masz więcej takich rozdań z komentarzami??