Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    10 rak na villaina, stacki ~1BI, NL100

    Fullring,
    Villain SB
    HERO BB

    Hero : [ ]

    Foldy do SB,

    Villain bets 3$
    Hero calls

    Flop [ ]

    Villain bets 4,50$
    Hero calls

    Turn []

    Villain bets 13$
    Hero calls

    River []

    Villain bets 40$
    Hero folds

    1. Czy na flopie nie jest zbyt pasywnie? Nie chcialem budowac puli, bo raise nie dalby mi praktycznie zadnych informacji. Jezeli nic nie ma i tak nie bedzie betowal, jezeli trafil AK/AQ/AT(?) to nie zrzuci.

    2. Krol wydaje sie byc niebezpieczny, teraz jestesmy w plecy takze z AK, zastanawiam sie, czy nie jest to do zrzutu w tym momencie, chociaz moze to byc tez proba przejecia puli vs float (to ma sens w ogole?)

    3. Na riverze nie wierze, ze jestem z przodu i niekonsekwetnie w stosunku do turna folduje. Slusznie?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    1) imo jak sadzisz ze nie zrzuci dobrego Ax na raise to najlepszy powód żeby raisować. call ewentualnie mógłby być, ale jeśli nie zamierzasz tego dalej zrzucić.
    2) w sensie ze moze byc to 2nd barrel od przeciwnika który może mieć ATC? ciężko stwierdzić
    3) może ogólnie nie jesteś z przodu, ale musisz być tylko co trzeci raz na calla, a poza tym sądze że foldowanie dwóch par BvB, bez pary na boardzie, bez możliwości koloru, i z ograniczoną możliwością strita ===> burning money

    podsumowując: na takim flop/turn/river nie pasujemy nigdy, jedyny wybór to raise flop czy konsekwentny calldown.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    raise pf, solidny raise flop i nie ma chłopa w rozdaniu ale skoro zagrałes jak callingstation to juz obowiazkowo musisz sprawdzic na river..

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Na początek zaznaczę, że nie jestem graczem NL100, a jedynie miotam się pomiędzy NL25, a NL 50, także moja opinia nie jest pokryta doświadzczeniem i prośba o wskazanie ewentualnych błędów w rozumowaniu.

    IMO jest duża szansa, że jesteś do przodu w tym rozegraniu i to od początku do końca. PF jego raise z SB może oznaczać bardzo szeroki range, praktycznie każdy A, a do tego mnóstwo innych connectorów itd. Na flopie na pewno (jeżeli w pokerze istnieje coś takiego jak "na pewno") jesteś z przodu, a ona daje standardowego cbeta, ja bym tu zraisował, żeby przekonaś się czy ma tego asa, jeżeli callnie to zakładam, że ma asa i to ze znośnym kickerem i chce go grać dalej, co dla mnie jest super wiadomością. Po K na turnie, gdyby wyszedł z leadem to miałbym zagwozdkę, bo AK jest w jego zasięgu i nasz raise na flopie go nie przestraszył. W przypadku checku na turnie, zakładam, że dalej jestem najlepszy i leaduję.

    Tak jak rozegrane to dla mnie jest to call na riverze, przeciwnik betował wszystkie streets co świadczy o sile, ale nie napotkał żadnego oporu z Twojej strony, więc IMO dość często pokaże tutaj AQ, AT czy nawet jeszcze niżej.
    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Z taka reka gra sie raise preflop przy pojedynku SB/BB. Na flopie kontunuuje agresje i licze, ze sie wyplaci z Ax. Przy reraise preflop do 12$ w puli byloby 24$ i po jego checku gram beta za 22$. Turn pechowy, ale mimo tego leadbetuje i jesli napotkam na agresje, folduje. Jesli villain callnie, check na river i rowniez fold.

    Twoja linia rozegrania nie dala zadnych informacji o tym, co ma oponent, i w takim wypadku fold na river do rozwazenia, ale kazdy dobry gracz z any two wykorzystalby Twoja pasywna gre i przejal pule. Sam sobie niezwykle utrudniles prosta reke.
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 29-01-2009 o 12:25

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Raczej raise pf (zaleznie od statow goscia). Jesli callujesz ten turn musisz callnac river imo.

    Co do pytan:
    1. Ja tu raisuje bo chce grac o stacki.
    2. Zakladanie, ze gosc ma AK w sytuacji sb vs bb jest lol.
    3. Nigdy tego nie folduje.