Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ranking graczy

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Wisła
    Posty
    80
    Cześć
    Chcę się z Wami podzielić moim pomysłem. Od dziecka pasjonuję się sportem, uwielbiam wszelkie rankingi, klasyfikacje itp.
    Byłoby fantastycznie, gdyby i w pokerku funkcjonował ranking graczy np. na wzór tenisowego. Uwzględniałby on wyniki wszystkich turniejów (z grą "cashową" chyba byłoby trudno). Trzeba by stworzyć odpowiednią punktację, biorącą pod uwagę pulę nagród, ilość grających i oczywiście zajęte miejsce. Każdemu graczowi zaliczałoby się wyniki np. z ostatnich 12 miesięcy. Marzy mi się, żeby taka klasyfikacja obejmowała wszystkie pokerroomy, ale to raczej niemożliwe, więc może choć jeden się na to zdecyduje. Już widzę tę radochę, kiedy po udanym turnieju awansuje się w rankingu z miejsca 135764 na 113689.
    Napiszcie, co o tym myślicie.
    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    125
    Jest już coś takiego o czym piszesz! Nie wiem czy znasz strone Official Poker Rankings - Poker Ratings, Poker Results and Statistics

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Wisła
    Posty
    80
    Znam tę stronę, ale nie jest to ranking o jaki mi chodzi.
    Po pierwsze uwzględnia akurat roomy, w których prawie nie gram, a po drugie jego zasady są takie, że liczy się praktycznie tylko kasa. Jeśli ktoś wygra np. 100000$, to potem może w stu turniejach zajmować ostatnie miejsce, a i tak jest w czołówce.
    To tak jakby Radwańska wygrała Wimbledon a potem ciągle odpadała w pierwszej rundzie wszystkich turniejów i mimo to była liderką rankingu. Oczywiście, im większa pula nagród tym trudniej wygrać turniej, ale jednak ranking powinien dawać możliwość awansu także tym, którzy grają dobrze a nie są milionerami.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Ł3
    Posty
    58
    Przecież na pokerroomach są tabele liderów turniejowych. Na PS i FTP (na innych pewnie też) są przyznawane pkt za turnieje MTT, w zależności od wpisowego, ilości graczy, zajętego miejsca…
    Np. PS World Cup of Poker V do każdej z drużyn awansowało 2 najlepszych graczy turniejowych z danego kraju (wg rankingu za 2007).