Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Value bet

  1. #21
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    136
    Czyli innymi słowy "value bet" to zagranie o pozytywnej wartości oczekiwanej?

    #1. Mam TT na ręku, przeciwnik AK. Flop ATx. Piękny flop dla mnie. Jak wyprowadzam stawkę na flopie, to po to aby mnie podbił/sprawdził. W najgorszym wypadku zrzuci (jeśli trzęsą mu się portki bo gra pieniędzmi od mafii z rewolwerem przystawionym do głowy) albo podbije na info lub dołoży.

    Zagranie jest +EV, bez wątpienia. Jest set i trzeba doić.

    #2. Również ta sama karta, dwie dziesiątki. Podbijałem preflop, jestem atakującym. Jednak flop jest KJx, a przeciwnik ma AJ. Atakuję flop (nie wiem co on ma jeszcze). Przeciwnik ma lepszą rękę ode mnie, ale ciężko mu to sprawdzić, boi się AK, KQ, QQ, AA, KK, JJ. Wobec tego uznaje, że mimo zrobionej ręki ma kiepski flop więc postanawia spasować.


    Zagranie jest +EV, jednak z innego powodu. Value bet ma w tym wypadku zepchać silniejszą rękę z puli. Jako że jest więcej rąk, które "boją się flopa" niż tych które "lubią flop", prawdopodobieństwo na zwinięcie puli sprzed nosa silniejszemu przeciwnikowi jest na tyle duże że po prostu się to opłaca na dłuższą metę. Jeśli przeciwnik ma AK lub lepiej to cóż, trudno, taki jest poker...


    #3. Mam AK, podbijam, sprawdza 99.

    Dwie blotki na flopie i 10. Pierwsza salwa i call. Turn Q, 3 do koloru. Druga salwa, przeciwnik pisze mi "nh" i pasuje.

    O to chodzi?

  2. #22
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez Vrax
    Czyli innymi słowy "value bet" to zagranie o pozytywnej wartości oczekiwanej?

    #1. Mam TT na ręku, przeciwnik AK. Flop ATx.

    Zagranie jest +EV, bez wątpienia. Jest set i trzeba doić.

    #2. Również ta sama karta, dwie dziesiątki. Podbijałem preflop, jestem atakującym. Jednak flop jest KJx, a przeciwnik ma AJ. Atakuję flop (nie wiem co on ma jeszcze). Przeciwnik ma lepszą rękę ode mnie, ale ciężko mu to sprawdzić, boi się AK, KQ, QQ, AA, KK, JJ. Wobec tego uznaje, że mimo zrobionej ręki ma kiepski flop więc postanawia spasować.


    Zagranie jest +EV, jednak z innego powodu. Value bet ma w tym wypadku zepchać silniejszą rękę z puli. Jako że jest więcej rąk, które "boją się flopa" niż tych które "lubią flop", prawdopodobieństwo na zwinięcie puli sprzed nosa silniejszemu przeciwnikowi jest na tyle duże że po prostu się to opłaca na dłuższą metę. Jeśli przeciwnik ma AK lub lepiej to cóż, trudno, taki jest poker...


    #3. Mam AK, podbijam, sprawdza 99.

    Dwie blotki na flopie i 10. Pierwsza salwa i call. Turn Q, 3 do koloru. Druga salwa, przeciwnik pisze mi "nh" i pasuje.

    O to chodzi?
    1 - to nie value bet, musz nuthand i jak napisałeś - musisz tak grać żeby wydoić
    2 - wg mnie to zagranie na niskich stawkach nie jest zbytnio +EV, ludzie z taką kartą będą ciągnąć do Asa, a już masz gorszą rękę, gdybyś miał króla, to tak, no, jeśli na turnie przyjdzie blotka i ostro zabetujesz - może koleś odpuści, jak nie - odpuszczasz river - check check
    3 - to jest taki semibleff, jak złapiesz A lub K to masz rękę, to nie value bet bo jeszcze nic nie masz, ale zagranie dobre

  3. #23
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Melipone, widze ze wielu graczy rozumie "value bet" tak jak to przedstawiles.
    Moje rozumienie bierze sie z dosłowngo tłumaczenia oraz z dyskusji na forum 2+2 (mid-high stakes potlimit & nolimit holdem) gdzie value bet jest powszechnie rozumiany tak jak napisalem.
    Jesli chodzi o blef to definicja z "Ace on the river" jest dokładnie taka sama , jaką przedstawilem i mysle, ze tutaj nie ma nieporozumienia.

    Jesli chcesz zostac przy swoim rozumieniu "value beta" to wez pod uwage , ze w sytuacji typu : "mam 4 of a kind i zrobilem allina" na pytanie "why did you bet" padnie oczywista odpowiedz "for value".
    Mimo to nie bedziesz mogl nazwac tego beta "value betem" w swoim rozumieniu.

    Pozdrawiam

  4. #24
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez BozoTheBanker
    Melipone, widze ze wielu graczy rozumie "value bet" tak jak to przedstawiles.
    Moje rozumienie bierze sie z dosłowngo tłumaczenia oraz z dyskusji na forum 2+2 (mid-high stakes potlimit & nolimit holdem) gdzie value bet jest powszechnie rozumiany tak jak napisalem.
    Jesli chodzi o blef to definicja z "Ace on the river" jest dokładnie taka sama , jaką przedstawilem i mysle, ze tutaj nie ma nieporozumienia.

    Jesli chcesz zostac przy swoim rozumieniu "value beta" to wez pod uwage , ze w sytuacji typu : "mam 4 of a kind i zrobilem allina" na pytanie "why did you bet" padnie oczywista odpowiedz "for value".
    Mimo to nie bedziesz mogl nazwac tego beta "value betem" w swoim rozumieniu.

    Pozdrawiam
    ok, poszperam sam na 2+2 i zobacze, ale dla mnie to byłoby bez sensu, dlaczego? bo każdy twój bet jeśli już coś masz (chociażby 1 parkę, 2 parki, set, str8 i wyżej) oznaczałby value bet, powtarzam, każdy bet z jakimś układem byłby value betem, to po co by wprowadzać przedrostek value do nazwy bet, bet to bet, po co zaraz pisać że jest value? ja tak to rozumiem, ale sprawdze, ew. się zapytam na forum, bo nie muszę mieć racji, piszę z tego co pamiętam, bez lurkowania w materiały

  5. #25
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    to po co by wprowadzać przedrostek value do nazwy bet, bet to bet, po co zaraz pisać że jest value?
    Nie do końca. Prócz blefów i semiblefów byłby jeszcze bet typu :

    Mamy Q2, flop Q53 3 osoby w puli, jestesmy pierwsi, betujemy. Nie jest to blef, nie jest to semiblef nie jest to tez value bet bo nie liczymy na to, ze ktos dolozy z gorszym ukladem. Po prostu betujemy zeby nie dac innym darmowych kart i zeby nie stanac w trudnej sytuacji, gdyby ktos zabetowal z poznej pozycji. Mozna powiedziec, ze to jest bet dla ochrony naszej reki, nie "for value".
    Czesto na zagranicznych forach (tak to sie odmienia ?) pada komentarz typu : "you should bet this river, there is some value here" lub "you left some value here, definitely raise".
    Z drugiej strony wiem, ze wielu graczy uzywa okreslenia "value bet" majac na mysli dokladnie to , co napisales ( z tym, ze najczesciej chodzi im o bet na samym koncu).
    Pewnie troche poczekamy na wyksztalcenie sie naszego polskiego sformulowania

    Pozdrawiam