Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    A co do mbanku to zalozenie konta w banku szwajcarskim jest znacznie prostsze tzreba tylko dupe ruszyc ...

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Adamcel24, powiedz zatem coś więcej, jak to wygląda od kuchni w zgłaszaniu przez bank grubszych transakcji.

  3. #13
    albo zalozmy ze jakis Polak wygra SundayMillion i co tak po prostu ma sobie wyplacic na konto? hehe

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Jaworzno
    Posty
    589
    adamcel24 dokladnie, jesli masz takie informacje to podziel sie z nami jak to wyglada od strony banku, bo temat jakby nie patrzec dotyczy mniej lub bardziej nas wszystkich. A przy okazji jesli taki z ciebie zapalony bankier to moze ty cos madrego powiesz na temat dalszych (dlugoplanowych) losow dolara w stosunku do zlotowki?

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Czy wyplacanie kasy karta netka stalo sie juz niemodne czy cos przegapilem ?

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    kasa netka to pewne ograniczenia kwoty, poza tym to nie jest wszystko tak anonimowe jak się niektórym wydaje co z resztą było chyba poruszane w wątku dotyczącym karty.

  7. #17
    ehh bo takie mamy przepisy, a wiadomo ze dosyc duzo osob gra w pokera czy po prostu obstawia wiec najlepiej byloby wprowadzic jakis maly podatek :P a nie chowac kase pod poduszka hehe

  8. #18
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    156
    Cytat Zamieszczone przez kraks Zobacz posta
    adamcel24 dokladnie, jesli masz takie informacje to podziel sie z nami jak to wyglada od strony banku, bo temat jakby nie patrzec dotyczy mniej lub bardziej nas wszystkich. A przy okazji jesli taki z ciebie zapalony bankier to moze ty cos madrego powiesz na temat dalszych (dlugoplanowych) losow dolara w stosunku do zlotowki?

    Widze że trzeba jednak troche wyjaśnic jak to wyglada w praktyce , widziałem już sporo watków o podobnej tematyce i o mniejszej lub większej trafności wypowiedzi. Sam nieraz sie zastanawiałem co by było gdybym wygrał Sunday Million czy też trepnął większego Bad Bet Jackopta to ostatnie trafiło mi sie na boss medii 30 czerwca tego roku ale k.... tam nie ma bad bet jackopta i to był najwiekszy bad bet mojego życia jak na razie , bo te kilkadziesiąt euro wjebane na karecie dziewiątek przeciwko str flushowi to pikus przecież ale do rzeczy.....

    W Polsce działaja przepisy o przciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy , a nadzór nad ich wykonaniem sprawuje Główny Inspektorat Nadzoru Finqansowego , w ramach tego nadzoru Banki są zobowiązane do przesyłania informacji w formie sprawozdań do GINF u co do wszystkich podejrzanych transakcji , oczywiście sa pewne kryteria co to są za transakcje , np.zawsze rejestrowane sa wpłaty gotówkowe na rachunki swoje i obce w kwocie wyższej niż 10 tys euro , jest też kilka innych umownych limitów kwotowych , ale nie maja one wiekszego znaczenia dla naszych rozważań , jako że pracownik banku ma prawo zakwalifikować każdą transakcję jako podejrzaną i ją umieścić w stosownym rejestrze i sprawozdaniu nawet jesli opiewa na 500 euro.

    Powyższe procedury w mają zapobiegać przestepstwom związanym z legalizowaniem zarobków pochodzących z przestępstw czy to kryminalnych czy też finansowych a takze zapobiegać finansowaniu terroryzmu.

    Na co banki zwracają uwagę : no przede wszystkim na duże wpłaty gotówki , przelewy na duże kwoty typu ja przelewam tobie ty za pare dni mi zwracasz podobną kwotę , jakieś operacje które z ekonomicnego punktu widzenia nie maja sensu typu wypłaty gotówkowe i wplaty z powrotem zarówno z rachunków bankowych jak i kart kredytowych . Jednakże w praktyce to system komputerowy obługujący księgowania ma zadane pewne kryteria i sam takie operacje wyłapuje , śmiem wątpić czy panienka nazywana teraz szumnie doradca klienta (a kiedyś to stanowisko nazywało się po prostu dysponent lub kontroler rachunków ( o tyle mądrze że na ogół kontroler nadzorowal to co robił dysponent )) cokolwiek sprawdzi poza sprawami formalnymi i czy też jej w glowie zaświta że coś może być podejrzane lub trefne. Za nią wszystko i tak komputer zrobi a ona nie potzrebuje większych kwalifikacji ani formalnych ani umysłowych a i bank jest zadowolony bo może zapłacić mniej i wykorzystywac takich pracowników ile wlezie co oczywiście ma obecnie rozmiar olbrzymiej powodzi i dzieje się notoryczne.....

    No ale to takie dywagacje : bank ma prawo i obowiązek powiadomić organy ścigania jeśli zachodzi prawdopodobieństwo popelnienia przestępstwa bez względu na kwotę zdarzenia - tak to nazwę. Podobnie Główny Inspektorat Nadzoru Finansowego tam sa zbierane i przetwarzane informacje o podejrzanych transakcjach. GINF jesli nabierze podejrzeń to też powiadamia organa ścigania . Baza danych GINF jest oczywiście do dyspozycji organów ścigania czyli prokuratury , CBA, ABW itp , ale organa te raczej same w tym nie grzebia bo od tego jest GINF , maja dostęp do informacji ale w sumie korzystaja z tego jeśli już sa toczone jakieś postępowania wobec kogoś i wtedy oni tam grzebią a i owszem - tak to działa.....

    W praktyce działa to nie najlepiej delikatnie mówiąc sporo operacji po prostu przecieka przez o sito , a i przestępcy operujący tak dużą kasa nie są w ciemię bici i stać ich na najlepszych specjalistów aby pewne rzeczy obejść ( w przeciwieństwie do organów ścigania ) . Taki straszak na wróble bo szpaki to się już nie boją.

    Opieszałośc i brak kompetencji organów ścigania w Polsce jest porażająca biorąc pod uwagę coraz lepsze i szybsze mozliwości transferu pieniędzy.


    No dobra ale wróćmy do naszej wygranej , zalóżmy że 30 czerwca trzasnałem kase za teko jackopta , akurat sprawdziłem na paty poker gdybym grał na odpowiednim stole to trzasnałbym 155 tys dolców czyli jakieś 100 k euro własnie.

    Mogę byc pewien że jeżeli kwota którą bym przelał na moje konto w Polsce byłaby wyższa niż 15 tys euro system na pewno zarejestruje taką transakcję .
    W sumie jesli nawet byłaby niższa ale pochodziła od np party poker a jakiś kumaty pracownik banku by to zauważył to GINF nie jest potrzebny bank moze to sam zgłośic na pały nawet jeśli to jest 1000 euro , bo ktoś np wie że party poker to hazard elektroniczny w Polsce prawnie zakazany. Czy ktoś to zrobi - nie wiem osobiście watpie ale takie ryzyko istnieje , czy zrobi to GINF też nie wiem , też wątpie czy kwota 100 k euro bedzie dla nich wystarczajaco podpadajaca ale ma prawo tak zrobic.
    No z 500 k euro to myslę że kłopoty gwarantowane.
    Ale jak widzicie to wszystko jest na zasadzie może być ale nie musi i nie wazne czy to jest 10 k euro czy 100 k euro.

    No ale jeśli już to co za to grozi ? Zgodnie z KKS ( kodeks karno skarbowy ) czyn ten jest zagrożony kara do 720 stawek dziennych ( stawka dzienna od 10 zł do 100 bodajże ) oraz konfiskatą wygranej jeśli ktoś by ją zajął. Dochodów z tego jako nielegalnych opodatkować nie mozna.

    Co do banku szwajcarskiego tego komentował nie będę bo mogło być to modebrane jako pomoc w ewentualnym przestepstwie.

    Ale nie jest naprawdę problemem przetransferować tą kasę do Polski , za samo przetransferowanie kasy nic nie grozi bo to jest legalne , gorzej z pochodzeniem środków.

    Tak naprawdę cały widz zaczyna się wtedy kiedy w Polsce już chce się z tych pieniędzy skorzystać czytaj kupić dom , dobry samochód , mieszkanie itp itd i to jest prawdziwy problem jak zrobić aby wytłumaczyć pochodzenie tych środków...
    Bo bawić się jeżdzić na hawaje , kupować elektronike tego nikt nie zabroni i nikt sie nie przyczepi ...ale i na to sa sposoby aby jakos te pieniądze zalegalizować zapłacić od nich podatek i cieszyć się już bez strachu.

    Myślę że troche wyjasniłem.
    Ostatnio edytowane przez adamcel24 ; 22-07-2008 o 11:41

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    3
    Odbiegając trochę od tematu, mam konkretne zapytanie;

    Jaki jest najszybszy sposób odzyskania wpłaconych do poker roomu pieniędzy z powrotem na swoje konto? Dodam, iż fundusze wpłacam bezpośrednio z mojej karty i trwa to ok 1 min..

    Zazwyczaj nie mam co wypłacać ale kilka razy mi się zdarzyło i bank zablokował środki, także czekałem na nie 30 dni.

  10. #20
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    właśnie przeglądałem ofertę jednego ze szwajcarskich banków. nie natknąłem się na informację o minimalnym depozycie. są opłaty za prowadzenie konta.

    @adamcel24 - ciekawe rzeczy piszesz. napisz więcej na ten temat. dzięki.
    Ostatnio edytowane przez krzychu KSU ; 22-07-2008 o 11:47