Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Heja,

    Mam niecodzienny problem. Gramy ze sponsorem więc o jakimkolwiek pokerze możemy zapomnieć. Osoba która ma ponad 4 BI na stole wygrała między innymi: QJ vs KQ na boardzie KQJ4 (pot 2BI ale miała dwie parki), wygrała FD vs AA oraz all inowała się z z second pair + GS na turnie. Oczywiście czasami również miała karty (jak chociażmy te QJ). Statystyki: 80% dojścia z czego 10-15% z raisem pre flop (raise zawsze od 100 do 200$), z kart raisowanych pokazał 44 i 79s.

    Seat 0: Either ($841 in chips) (on the button)
    Seat 1: HERO ($995,50 in chips)
    Seat 2: mizar2 ($1*000 in chips)
    Seat 3: emaniac911 ($877 in chips)
    Seat 4: SchellnWenz ($616 in chips)
    Seat 5: STACKATTACK- ($1*237 in chips)
    Seat 6: _Sandm4n_ ($1*285 in chips)
    Seat 7: one_louder ($1*766 in chips)
    Seat 8: Wilkue ($4*694 in chips)
    *** Blind Bet Round *** :
    HERO : Post Blind ($5)
    mizar2 : Post Blind ($10)
    Dealt to Hero
    *** Pre-Flop *** :
    emaniac911 : Fold
    SchellnWenz : Fold
    STACKATTACK- : Fold
    _Sandm4n_ : Fold
    one_louder : Fold
    Wilkue : Call ($10)
    Either : Call ($10)
    Hero : Call ($5)
    mizar2 : Check
    *** Flop ***
    HERO : Check
    mizar2 : Check
    Wilkue : Bet ($100) Standardowy bet na flopie dla tej osoby

    Mamy sytuację podobną do młota, gramy za all ina albo pasujemy, zainwestowalismy do tej pory 5$, czekamy na lepszą rękę czy gramy jak poniżej.

    Either : Fold
    HERO : Call ($100)
    mizar2 : Fold
    *** Turn ***
    HERO : Check
    Wilkue : Bet ($175)
    HERO : Raise ($875)

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    hmm... wiesz, te stawki są w granicach mojego BR, więc nie wiem na ile adekwatne będą moje uwagi, ale na takim boardzie to ja folduję flopa.
    Wiesz, ja rozumiem, że sponsor jest sponsor i może długo nie siedzieć, ale tutaj nie masz praktycznie nic i chcesz grać o stacka? Sick... a sam chwilę wcześniej piszesz o tym, że pot 2BI a ma (tylko, tak zrozumiałem) bottom 2P z flopa...

    No i z czym Cię sprawdził?

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Dla dokładniejszego wglądu na umiejętności sponsora zamieszczam próbkę jego gry. Ta sama sesja kilka rozdań wcześniej.

    Stawki nie mają większego znaczenia. Problem rozdania polega na ocenie, czy push z A bez kickera jest EV+ a jeżeli jest to w jaki sposób dążymy z nim do all ina. Innymi słowy, jak gramy z donkiem i czy sytuacja powyżej jest tą w której pushujemy, czy wciąż czekamy. Jakie czynniki bierzemy pod uwagę w ocenie, dlaczego podejmujemy tą czy inną decyzję.

    PRE-FLOP
    Wilkue bets $125, rarva folds, dwwg folds, HERO folds, bogdan-53 folds, emaniac911 folds, SchellnWenz folds, STACKATTACK- folds, _Sandm4n_ bets $400, one_louder folds, Wilkue calls $280.

    FLOP [board cards 3C,9C,8S ]
    _Sandm4n_ bets $622.50 and is all-in, Wilkue calls $622.50.

    TURN [board cards 3C,9C,8S,4S ]

    RIVER [board cards 3C,9C,8S,4S,KD ]

    SHOWDOWN
    _Sandm4n_ shows [ QC,AD ]
    Wilkue shows [ 5D,5H ]


    PRE-FLOP
    Oris23 folds, HERO folds, bogdan-53 folds, emaniac911 calls $10, SchellnWenz folds, STACKATTACK- folds, _Sandm4n_ folds, one_louder bets $33, Wilkue bets $51, rarva calls $46, emaniac911 calls $46, one_louder calls $23.

    FLOP [board cards AC,9H,10S ]
    Wilkue bets $100, rarva calls $100, emaniac911 folds, one_louder folds.

    TURN [board cards AC,9H,10S,QS ]
    Wilkue checks, rarva bets $200, Wilkue bets $650, rarva calls $358.75 and is all-in.

    RIVER [board cards AC,9H,10S,QS,8S ]

    SHOWDOWN
    Wilkue shows [ JS,QH ]
    rarva shows [ AD,10H ]

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    lol... ok, 2 jest niezłe. Ale pierwsze to mógł być nice read
    Wiesz, ja tylko mam takie intuicyjne przeczucie (może bierze mi się z sitów, w których gram), że nie ma sensu pakować się w bardzo marginalną sytuację ze sponsorem, bo sponsorzy nie trafiają się często (a na NL1k podejrzewam, że naprawdę rzadko) a potem musisz odrabiać BI z regami jak ucieknie z sianem ze stołu Chociaż w sumie jak masz duszę gamblera i bankroll, to czemu nie...

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Skoro to taki sponsor to ja spokojnie czekam na mocną kartę i wtedy go kasuję. Ten flop jest IMO totalnie okropny dla twojego A3 i nie ma co się podniecać tą top parą.
    Gram stawki o jedno zero mniejsze od twoich, więc mogę nie wiedzieć co mówię .

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Stawkami się nie ma co tutaj sugerować, bo przeciwnik gra tak zmyślnie, że najwięksi spece z mikro mogliby mu tylko pozazdrościć.
    Nie jestem pewny (no i nie jestem zbyt dobry w te klocki), ale wygląda mi tu na to, że jest on w stanie zagrać w ten sposób z każdą parą (a może nawet gutshotem czy FD), a więc all in z TP jest jak najbardziej EV+
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 09-04-2008 o 23:26

  7. #7
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Trias to, że grasz z debilem nie oznacza, że musisz grać jak debil Skoro koleś ładuje sie prawie w każde rozdanie i lubi akcję to chyba można chwilkę poczekać i złapać na mocniejszą linkę.

    Co do rozdania ja bym dał fold na flopie.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Takie pytanie może nie na temat - czemu call preflop? Ja wiem, wysokie stawki, ale jakby odjąć jedno zero?

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Trias to, że grasz z debilem nie oznacza, że musisz grać jak debil Skoro koleś ładuje sie prawie w każde rozdanie i lubi akcję to chyba można chwilkę poczekać i złapać na mocniejszą linkę.

    Co do rozdania ja bym dał fold na flopie.
    Nie rozumiem strategii czekania na kartę. Jeżeli coś jest EV+ to przecieć lepiej teraz pushować. Jak nie wyjdzie? To reload i gramy dalej na tą kartę o której piszesz. Przecież jak zrobimy reload dalej będziemy mieli takiego samego stacka jak przed rozdaniem. Pytanie czy push to EV+.

    A3o ze SB przy takich implied oddsach wydaję mi się easy callem.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    597
    IMO słabo to rozegrałeś; call pf opcjonalny (glownie z powodu tego slabego gracza, z ktorym chcemy ogladac jak najwiecej flopow), ale liczymy raczej na flopa w stylu A3x 33x 245 A24 etc. a nie AQJ. Mysle, ze call na flopie jest co najwyzej marginalny. Mamy jeszcze jednego gracza za sobą, nasza rękę nie ma praktycznie żadnych perspektyw na ulepszenie (gdybys mial chociazby As bylbym bardziej sklonny do callu) i do tego jest milion kart, ktore moga byc dla nas niebezpieczne : T, J, Q , K pik i jakby tego bylo malo nie mamy pozycji. Co zrobisz jeżeli na turnie przyjdzie pik a przeciwnik podbije za pule robiąc się praktycznie pot committed ? Przeciez nawet jak by mial Ks ma niesamowite equity.

    pozdr