Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    194
    Mam pewne pytanko odnosnie hu. Gram glownie 20+2 , 30+3 czasem 10+1. Mialem dwa rozdania, w ktorych bylem na 90% pewien ze przeciwnicy maja strity jednak majac 2 pary i bedac praktycznie zwiazanym z pula nie zrzucalem sie. Mam pytanie czy to jest do zrzucenia:

    Pisze z pamieci bo niestety dokladnie nie pamietam ale mniej wiecej cos takiego:

    mam sobie 1100 ziom 1900 blindy 15/30 dostaje KJ off standardowe 3x bb do 90 ziom call,

    flop K92 rainbow, ziom check ja cebet 100 ziom call turn J drugi trefl ( pot 380) ziom check ja 250/300 cos takiego ziom mini raise , i teraz jestesmy niemal pewni ze ma te smierdzace QT w tej sytuacji jeszcze zetonow nam zostaje w sumie sporo, wiec fold jest opcja, ale co robimy jesli po tym naszym becie na turnie mini raise jest naszym all inem albo gdy sie zrzucamy zostaje nam z 500 zetonow. Warto to zrzucac ufajac swojemu readowi?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Wyszków
    Posty
    162
    Jeżeli masz dobrego reada to:
    - jak masz sporo żetonów i po foldzie nie zbiedniejesz to fold.
    - jak masz mało żetonów to sprawa się komplikuje i musisz mieć naprawdę dobrego reada żebo to zrzucić. Jeszcze oczywiscie zależy od poziomu blindów, które jak zeżrą Cie po 3 kolejnych rozdaniach to nie foldujemy, jeżeli jest to wczesna faza HU to może i można sfoldowac jednak po tym będzie i tak nam bardzo ciężko straty odrobić, jednak jak mamy solidnego reada to lepiej zostać z kilkoma żetonami niż z 0.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Moim zdaniem zakładanie, że przeciwnik zbiera do gut shota (w hu) jest nieco bojaźliwym rozumowaniem. Co innego już przy OESD , ale tutaj jeśli nie podejrzewałbym, że koleś ma seta z flopa to w zależności od tego ile jest już włożone do puli naszych żetonów względem pozostałego stacka robimy logiczną akcję ;]