Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    OnGame Skin, $0.25/$0.50 NL Hold'em Cash Game, 6 Players
    LeggoPoker.com - Hand History Converter

    BTN: $26.05
    SB: $16.35
    BB: $22.75
    Hero (UTG): $14.95
    MP: $46.25
    CO: $23.20

    SB posts $0.15
    Pre-Flop: A Q dealt to Hero (UTG)
    Hero raises to $1.20, MP folds, CO calls $1.20, BTN calls $1.20, 2 folds

    Flop: ($4) 5 2 2 (3 Players)
    Hero bets $3.75, CO calls $3.75, BTN folds

    Turn: ($11.50) 5 (2 Players)
    Hero checks, CO bets $18.25 and is All-In,
    Hero??

    beznadziejny check na T?

    staty 18/11

    OnGame Skin, $0.25/$0.50 NL Hold'em Cash Game, 5 Players
    LeggoPoker.com - Hand History Converter

    BTN: $24.40
    SB: $15.60
    Hero (BB): $31.50
    UTG: $14.15
    CO: $31.65

    Pre-Flop: J K dealt to Hero (BB)
    CO folds, BTN raises to $0.75, SB folds, Hero raises to $2, UTG folds, BTN calls $1.25

    Flop: ($4.25) J T 3 (2 Players)
    BTN checks, Hero bets $3, BTN calls $3

    Turn: ($10.25) 2 (2 Players)
    BTN bets $5, Hero calls $5

    River: ($20.25) 5 (2 Players)
    BTN bets $14.40 and is All-In,
    Hero??

    staty 36/23/2.75
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 05-12-2007 o 02:14

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    1) określenie "beznadziejny" check na turn jest wg mnie troche zbyt ostre. ten moment rozdania jest dość trudny i ja np różnie go rozwiązuję w zależności od czutki, przeciwnika, nastroju itp. spróbujmy gościa obstawić na jakąś karte: czy ma już fulla? wg mnie nie, overbet byłby dziwnym zagraniem jeśli ma fulla. więc raczej ma jakąś parkę typu 88 i wyczuł Twoja słabość i postanowił zgarnąć pule, może również mieć draw karowy tak jak ty i ładuje by wywalić Cię z rozdania. a odpowiedź na to czy sprawdzamy jego all ina na turnie czy nie, powinieneś znać wg mnie w momencie licytowania po turnie. podjąłeś decyzję by nie angażować się dalej w pule więc chyba w sumie powinieneś być konsekwentny i sie sfoldować. nawet licząć optymistycznie Twoje outy (8 dzwonków, 3xQ, 3xA) to call się nie opłaca. no ale z drugiej strony grasz shortstackiem więc normalnym zagraniem jest all in na turnie...
    myślę, że powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz odpowiedni bankrol na te stoły i czy na pewno chcesz grać shortem zamiast pelnym stackiem

    2) hmmm... zaangażowałeś się w pule z marną kartą na kiepskiej pozycji. wg mnie pre flop większy reraise jeśli chcesz gościa wywalić z puli, bo 1.25 do puli 3 to gość może dołożyć z każdym shitem. więc reraise tak do 2.40-2.50$ (ale tak po za tym to betujesz okej)
    CB zrobiłeś ok, ale od tego momentu to ja już jestem chyba check/fold. wygląda na to , że gość jest od Ciebie lepszy
    Ostatnio edytowane przez alutekfiutek ; 05-12-2007 o 19:46

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    W pierwszym i drugim rozdaniu sprawdzam.

    1. Jeżeli dobrze liczę pan zagrał Ci 10$ do pota 10$, zbyt dużo jak na fulla. Obstawiłbym go na flush draw lub 34. Jeżeli ma parkę na ręce wciąż mamy outy. Jeżeli mam bankroll, sprawdzam.

    2. W drugim rozdaniu mimo wysokich statystyk przeciwnika skłaniałbym się do zrzucenia na turnie. Bijemy praktycznie jedynie blef, a nad nami wisi od razu bet na riverze. Jeżeli zdecydowałes się sprawdzić na turnie na riverze bym już dorzucił 14$ z uwagi na wiele chybionych drawów. Ale mimo wszystko fold na turnie, dokupujemy się do pełnego BI i gramy dalej.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej!

    Ja tutaj zgadzam się bardziej z Alutkiem, z małym wyjątkiem.

    1. Dla mnie to jest fold bez dwóch zdań. Nawet jeśli nie ma fulla tylko niską overparę to sprawdzenie Ci się nie opłaca.

    2. Tutaj jeszcze zastanowiłbym się nad sprawdzeniem. Zgadzam się z Alutkiem, że jak re-raise preflop to mocniej. Rozważyłbym jeszcze raise na turnie, bo jakoś nie widzę, że mu ta 2ka pomogła. Co do akcji na river - na tych stawkach koleś może myśleć, że grałeś z drawem i chce Cię wyrzucić z A high np. albo z czymkolwiek. Więc jeśli masz bankrolla, to ja bym sprawdził choćby po to, żeby zrobić notatkę (biorąc pod uwagę sporą, moim zdaniem szansę na to że jestem lepszy).

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Jakby co, to to jest NL25 i mam bankroll tylko kończyłem właśnie grać i nie doładowywałem.

    W pierwszej sytuacji powiedziałem fold,

    W drugiej call i koleś pokazał draw.
    Jakoś nie wierzyłem, że ta dwójka mu pomogła, a gdyby miał seta to by mnie przebił na FLOPIE, a jeśli już chciał to przeczekać to chyba by nie betował TURNA (2 przecież nie tworzyła zagrożenia dla przeciwnika)?

    Ostatnio stwierdziłem, że nie będę się angażował w żadne blefy prócz CB i będę starał się minimalizować straty co równa się z odpuszczaniiem rozdań niepewnych tak jak 1.
    Wydaje mi się, że taka taktyka na tych stawkach będzie bardziej przyjazna dla mojego bankrollu (a chcę w przyszłym roku pykać na NL200).
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 05-12-2007 o 19:45

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Bardzo dobry wniosek imho Na tych stawkach (na NL50 rowniez - nie wiem jak wyzej) blefy sa totalnie bez sensu, ludzie calluja nawet z 3 para, a niekiedy nawet z 5 na riverze i pewnie mysla sobie "zrobie najlepszy call w moim zyciu" ;d...