Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Łorsoł
    Posty
    742
    .... pokerze

    A tak na serio. Kumpel jest w Stanach, to się z nim dogadałem że mi przywiezie parę książek. Zawsze to na przesyłce zaoszczędzę 8)

    Co warto kupić na początek. Gram głównie stoliki PL/NL, gra limit mnie w ogóle nie interesuje. Poza tym chciałbym poprawić swoją grę w turniejach, bo idą mi traaaagicznie w porównaniu do stolików.

    Póki co myślałem nad (dużo nie szukałem, przyznam się):
    Hold'Em Poker for Advanced Players - Sklansky, Malmuth
    The Theory of Poker - Sklansky
    Caro's Book of Poker Tells - Mike Caro

    Może być?? Czy któraś pozycja jest "za trudna" lub nie na temat. Co innego warto??



    Jeszcze jedno, kupował ktoś z Was może książki na e-bayu?? Oryginalne z tego co patrzyłem troszkę kosztują (wiem że się zwróci, ale...) więc myślałem nad używanymi. Tylko nie wiem w jakim stanie ich się spodziewać wtedy.i

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Dla turniejow obowiazkowa pozycja z tego co wiem sa obydwie czesc ksiazek Harringtona

  3. #3
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Witam !

    Holdem Poker For Advanced Players to ksiazka tylko o limicie.

    Theory of Poker to naprawde swietna ksiazka. Wielu zawodowych graczy mowi, ze tam jest wszystko co trzeba wiedziec. Przyklady wprawdzie pochodzą głównie z limita ale warto to miec. Ta ksiazka to pokerowa biblia.

    Caro's book of tells - musze sie przyznac, ze tego nie mam (jeszcez) dopiero w nastepnej dostawie przyjdzie (czekam na Sklanskiego i Millera o NL, powinna byc we wrzesniu)

    Z innych ksiazek. Harrington jest niezly (drugiego tomu nie mam) ale dosc podstawowy. "How good is your potlimit holdem" by Stewart Reuben jest dosc ciekawe (quizy z komentarzami). "Mastering no-limit holdem" to chyba najgorsza ksiazka w historii pokera, nie bierz jej nawet jako darmowego dodatku (chyba, ze chcesz podrzucic przeciwnikom).
    Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza ksiazka o nolimicie i potlimicie to :

    Stewart Reubne & Bob Ciaffone "Potlimit and Nolimit poker". Duzo konkretnych informacji, omowione najwazniejsze zagadnienia + quizy. (Ksiazka jest o holdemie, omasze (tak sie chyba odmienia), studzie i lowballu ale wiekszosc tekstu jest ogolna)

    Co do kupowania na e-bayu to nie moge Ci pomoc , bo tego nie robiem. Kupowalem natomiast uzywane ksiazki w internecie w innych miejscach i byly w dobry stanie. Wyglada, ze to bardzo dobry pomysl. Daj znac jak juz cos kupisz, czy poszlo ok.

    Pozdrawiam !

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez BozoTheBanker
    Witam !
    Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza ksiazka o nolimicie i potlimicie to :
    Stewart Reubne & Bob Ciaffone "Potlimit and Nolimit poker". Duzo konkretnych informacji, omowione najwazniejsze zagadnienia + quizy.
    no ale tam jest mało przykładów, a podobno książka jest przeznaczona i omawia raczej taktyki na deep stackach, jak ktoś gra na niskich limitach NL to może się sparzyć, ale co do jej jakości to potwierdzam, obok HoH obowiązek posiadać! Właśnie otrzymałem (po 12 dniach) obie części HoH więc jeszcze nie czytałem, ale właśnie książka Reubena będzie następna;
    też czekam na książkę Sklansky'ego i Millera o NL, miała podobno być latem...

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Qter czy dalbys rade poprosic kolege zeby kupil dla mnie obie czesci Harringtona? Ja przelalbym Ci kase na konto w polskim banku (wraz z kosztami przesylki) a ty przeslalbys mi ksiazki do domu. Jesli wchodzi cos takiego w gre to daj znac na PW