Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Wawka
    Posty
    94
    Strzała,
    Mam takie mocno teoretyczne pytanie:
    Czy waszym zdaniem jest możliwe zajęcie wysokiego - tzn. w kasie miejsca w momencie kiedy dostaje się naprawdę beznadziejne karty, nawet bez niskich suited connectors nie wspominając o niskich pp.
    Opierając się na opini gracza very, very tight można trochę bluffować ale to jest za mało.... blindy rosną i w końcu trzeba zaryzykować, co zazwyczaj kończy się słabiutko. Grając stoliki można czekać i czekać, ale podczas turnieju moją jedyną metoda jest polowanie na graczy loose i bluff.
    Generalnie fajnie mi się gra w turniejach ale wczoraj przez 1,5 h nie miałem ani jednej ręki do grania wg. moich standardów... i co wtedy robić???
    Pzdr. serdecznie i miłego dnia
    p.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    No jak w turnieju nie dostaniesz raz na jakiś czas chociaż dobrej karty to jest naprawdę ciężko, zresztą tak jak wszędzie.

    Blefy są elementem gry, ale nie można na nich opierać całego jej ciężaru.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Polecam przeczytanie tego artykułu: http://www.pocketfives.com/CB0BB9FB-...602398212.aspx

    Oczywiscie nie da sie opierac gry tylko na blefowaniu. Jesli karta kompletnienieidzie to wygrac turnieju sie po prostu nie da. Druga sprawa jest spokój i opanowanie. Wielu graczy po pół godziny dostawania beznadizejnych kart wchodzi all in mając np A4, QT i tego typu ręce. I tak wlasnie najczesciej konczy sie dla nich turniej. Oczywiscie, gdy mamy juz tylko np 3xBB to powinno sie wejsc z każdym asem, ale w przypadku nawet gdy mamy jeszcze te w maire bezpieczne 10xBB to koniecznie trzeba czekać. Apropo opanowania polecam również ten temat na zagranicznym forum: http://www.pocketfives.com/848DE5DB-...6021F8336.aspx

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Pet7
    podczas turnieju moją jedyną metoda jest polowanie na graczy loose i bluff.
    p.
    Obawiam sie ze ta medota nie jest najlepsza, poniewaz szansa, ze gracz LOOSE Cie sprawdzi (jak sama nazwa wskazuje) jest wieksza niz w przypadku innego gracza.

    Tak wiec Twoje zdanie bym skorygowal:
    "podczas turnieju moją jedyną metoda jest polowanie na graczy TIGHT i bluff. "

    Oczywiscie w kontekscie wszystkiego innego co napisales, czyli ze karta nie idzie, grasz bardzo malo rak i masz tight image.

    Goral

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Wawka
    Posty
    94
    Nie miałem na myśli, że ta metoda jest najlepsza... po prostu nie wpadłem na nic lepszego (

    Dzięki

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Wawka
    Posty
    94
    Z drugiej strony moje polowania na graczy typu loose wyglądają następująco: robię sobie check i jeśli widzę, że wchodzi tylko grajek loose robię ostry reraise.... generalnie to działa....
    Graczy tight można wyciąć na blindy... ewentualnie mocno zaryzykować ale wtedy często jest game over....
    jak macie jakieś inne bardziej lub mniej nowatorskie metody - dajcie znać....
    Pzdr.
    p.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    Pet, czy ty już grałeś z nami w cotygodniowej WLP?

    Pozdr,

    Warsaw

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Wawka
    Posty
    94
    Not yet
    Ale jeśli gracie w piątek to jestem na 100....
    Mam taką porąbaną robotę, że niczego nie mogę zaplanować, szczególnie wieczorkiem w tygodniu, ale tym razem....
    CU