Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Zastanawiam się nad turniejami z możliwością dokupywania żetonów np jak te na PS z 20000-30000$ gwarantowane gdzie przez pierwszą godzinę można robić rebuye a w przerwie add-on. Interesuje mnie jak powinna wyglądać sprawa z dokupywaniem żetonów (ile, kiedy itp) żeby na dłuższą metę jak najlepiej na tym wychodzić. Konkretnie mam 3 pytania:

    1.Ile mniej więcej razy powinno się dokupywać żetony (wiadomo jak dobrze idzie i sie ma >1500 to sie nie kupuje bo sie nie da). Ale jak sie wszystko czy większość straci... Jedno dokupienie kosztuje mniej więcej tyle co rejestracja do nowego turnieju. Zdaję sobie sprawę że bez żadnych rebuyów mamy marne szanse ale kupowanie cały czas, gdy tylko sie zejdzie poniżej 1500 albo sie wszystko straci - też chyba nie ma sensu. Wtedy trzeba zajść znacznie dalej żeby coś zarobić. Gdzie jest ten złoty środek i kiedy powiedzieć sobie "dość, więcej już nie kupuję, kończe"?

    2. Kiedy dokupywać? Czy na samym początku kupujemy raz żeby mieć max dużo żetonów i jak tylko zejdziemy poniżej 1500 to rebuy (a w przypadku straty wszystkiego - 2 rebuy)? Dzięki temu mamy dużo i jest szansa na wygranie dużej kasy ale można też więcej stracić. Czy może kupować tylko wtedy gdy stracimy wszystko (prawie wszystko) i żadnego dokupywania na samym początku? Wtedy wydajemy mniej i mniej ryzykujemy.

    3. Add-on - kiedy dokupić a kiedy zrezygnować? Zdaję sobie sprawe że im więcej mamy żetonów tym mniejsza opłacalność robienia add-on. Zatem gdzie powinna być granica? Czy może powinno sie tak obliczać że jeżeli wydaliśmy na wpisowe + rebuy około 9$; add-on=3$ więc koszty idą w górę o 1/3, więc jeśli ilość żetonów również zwiększy się o przynajmniej około 1/3 np z 6000 na 8000 to ok? Czy zupełnie inaczej sie powinno na to patrzeć?

    Nie mam prawie żadnego doświadczenia w tego typu turniejach i dlatego potrzebuję jakichś info. Czekam na wasze opinie.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Generalnie obowiązkowo musisz mieć 3000 żetonów na starcie, dobrze jest przeznaczać 5-7 BI na dany rebuy, jeśli chcesz grać w miarę rozsądnie. Docelowym stackiem po przerwie powinno być dla Ciebie >10k. Chociaż ostatnio poświrowałem i wydałem chyba 17-20BI, ale efekt był niewiele lepszy. Dobre to było na tilta. ;D

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Warszawa Wo(L)a
    Posty
    321
    Michałku Ty to burżuj jesteś ;D...no i masz fajny rower hehe.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Powinienem go wpisać do tematu "ciekawsze wyniki turniejowe - inne gry (omaha 5draw stud itd.)" bo się kwalifikują scrabble do itd.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    A co z Add-onem? Kiedy go robisz - znaczy przy jakiej ilości żetonów?

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Zawsze !

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    A jak mam np 20000 żetonów i powiedzmy wydałem 9,3$ (wpisowe + 2 rebuye) i za add-on (2000), który mi da zamiast 20K - 22K żetonów - mam zapłacić 3$ - to czy to jest opłacalne i ma sens??

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    203
    moja indywidualna strategia na MMT + R jest taka, że jak addon daje mi mniej niz 10% stacka to nie biorę, ale nigdy nic mądrego na ten temat nie czytałem

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    A jak mam np 20000 żetonów i powiedzmy wydałem 9,3$ (wpisowe + 2 rebuye) i za add-on (2000), który mi da zamiast 20K - 22K żetonów - mam zapłacić 3$ - to czy to jest opłacalne i ma sens??
    Czy słowo "zawsze" ma jakieś ukryte znaczenie, którego nie znam?