Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Witam.
    Pytanko jak w temacie dotyczy stawek NL10; NL25 , betowac o pot czy all in czy raczej nie budowac puli ?
    Z mojego "doswiadczenia" jak mam draw do koloru to na tych stawkach bet o pot sprawdzam w 95 przypadkach na 100 (tez nie wiem czy to dobrze)

    PS. tak w ogole mi sie wydaje ze niewiele wiem o tej grze

    PZDR

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    627
    trochę mało danych dałeś... każde rozdanie jest inne dużo zależy ile osób jest w rozdaniu jak zachowywały się preflop... jak Ty zachowałeś się preflop.

    Sprawdzasz podbicie o pulę ?? czyli rozumiem jak masz 1000 stack do puli przed flopem weszło 5 osób po 100 czyli pula 500 i ktoś podbija o pulę to też wchodzisz licząc, że Ci draw wejdzie.

    poza tym warto popatrzeć na watki z forum ostatnio ktoś o coś podobnego pytał
    http://forum.pokerzysta.pl/showthread.php?t=5797
    Ostatnio edytowane przez SponToN ; 08-09-2007 o 12:54

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Nie próbuj uogólniać tej gry. Każde rozdanie jest inne i często te same układy rozgrywa się zupełnie inaczej, wszystko zależy od danej sytuacji: jaką masz pozycję, ile osób jest w rozdaniu, jaki jest pot, jakie macie stacki, jakie masz ready, jaki masz image itd.

    Ale jak masz max str8 na flopie(czyli w danym momencie nutsa) to podbijasz, zwłaszcza jeśli na flopie jest flush-draw. Nie bój się, że podbiciem wystraszych innych, bo jeśli nic nie mają to i tak Ci się nie wypłacą (pomijam tu istnienie total donków), a nie możesz pozwolić innym za darmo dobierać.Nie rozumiem dlaczego chcesz nie budować puli. Przecież o to chodzi by budować pule jak masz mocną rękę. Przy 1 max.2 przeciwnikach możesz czasem slowplay'ować, ale tylko jeśli jesteś pewny, że przeciwnik na to odpowie agresywnym betem.
    Poraził mnie ten fragment:

    Z mojego "doswiadczenia" jak mam draw do koloru to na tych stawkach bet o pot sprawdzam w 95 przypadkach na 100 (tez nie wiem czy to dobrze)
    Jeśli tak grasz to grasz tragicznie. Dowiedz się co to jest pot odds i w ogóle poczytaj trochę o pokerze, bo jak słusznie Ci się wydaje nie wiele wiesz o tej grze. A podstawy teoretyczne niestey musisz opanować jeśli nie chcesz być sponsorem w tej całej zabawie.

    A na przyszłość wklej poszczególne rozdanie to dostaniesz konkretną odpowiedź co było nie tak.

    Pozdrawiam i powodzenia