Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Fold czy push

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    191
    Witam
    pytanie jak w temacie. Jak gracie w takich sytuacjach i jak oceniacie moją grę?
    pozdrawiam

    ***** Hand 732994344 *****
    0.50/1.00 Texas Hold'em (No Limit) - 27 sierpień 2007 20:57:05
    Table TH 239 (Real/Cash Game)
    Seat 1: KaraokeJo (54.90)
    Seat 2: Peti bácsi (108.55)
    Seat 3: HERO (100.00)
    Seat 4: HejzeHola (78.84)
    Seat 5: grief69 (80.27)
    Seat 6: $uperchick (103.80)
    Seat 7: makezka (98.85)
    Seat 8: -Niko- (111.95)
    Seat 9: Gashman (102.55)
    Seat 10: Piddes (51.50)
    $uperchick post SB 0.50
    makezka post BB 1.00
    ** Deal **
    KaraokeJo [N/A, N/A]
    Peti bácsi [N/A, N/A]
    HERO [6h, 6c]
    HejzeHola [N/A, N/A]
    grief69 [N/A, N/A]
    $uperchick [N/A, N/A]
    makezka [N/A, N/A]
    -Niko- [N/A, N/A]
    Gashman [N/A, N/A]
    Piddes [N/A, N/A]
    *** Bet Round 1 ***
    -Niko- Call 1.00
    Gashman Raise to 5.00
    Piddes Fold
    KaraokeJo Fold
    Peti bácsi Fold
    HERO Call 5.00
    HejzeHola Fold
    grief69 Fold
    $uperchick Fold
    makezka Fold
    -Niko- Call 5.00
    *** Flop(Board): *** : [Jh, 6d, 10h]
    *** Bet Round 2 ***
    -Niko- Check
    Gashman Bet 8.00
    HERO Raise to 20.00
    -Niko- Raise to 40.00
    Gashman Fold
    HERO ???

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    sa 3 wyjscia wg mnie
    1 albo ma seta
    2 albo mega draw KDh, 89h
    3 albo jest fishem i sobie zlimpowal i callnal AA PF przy dwoch przeciwnikach po limpie i jeszcze ten fishowy miniraise.

    w 2 sytuacjach jestes zdecydowanym faworytem zatem alin.

    najlepiej jak bys znal mniej wiecej jego zasieg raisow z utg. czy raisuje od DD+ i AK czy nizej bo jak tylko AK DD+ ewent ADs to jest raczej fold chociaz majac 15 sekund i widzac seta na takim flopie to i tak by pewnie alin poszedl ode mnie

    hero mogl wiecej raisnac tego flopa bo mega drawowy i jeszcze jeden za nami.
    Ostatnio edytowane przez kurak ; 27-08-2007 o 20:59

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    207
    push zapewne ma draw...w kolor może z drawem w strita..dałbym call

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Zakres rąk ma od 10-10/JJ, poprzez KQh do J10o. W AA nie wierzę. Bo choć grywa się tak z pozycji UTG, to jednak po przebiciu i sprawdzeniu przez jeszcze jednego na preflopie - na pewno by zrobił reraise, żeby odizolować jednego przeciwnika. Grając z dwoma wrogami z AA może przypadeczkiem przegrać.
    Jak dla mnie (przy założeniu, że nie znam człowieka i nic o jego grze nie wiem) - próbuje zniechęcić Cię do dobierania do solidnego draw. Bo właśnie o draw Cię podejrzewa. Może o AJ.

    Zagrałbym all-in.
    Call jest bez sensu, bo nie ma takiej karty turn, po której spasujesz. Zatem i tak włożysz do puli wszystkie swoje żetony i tak. A po all-inie zawsze istnieje minimalna szansa, że on teraz zrzuci karty.
    Nawet jeśli ma XXh i przyjdzie trzeci kier - nadal masz szansę na sparowanie stołu. Jeśli ma starszego seta - to przegrasz wszystkie żetony, ale gdybyś w każdym rozdaniu pasował w obawie przed monsterem - to po co w ogóle siadać do NLHE?
    Ostatnio edytowane przez Xolo ; 28-08-2007 o 16:01

  5. #5
    Warto jeszcze dodac ze prawdopodobienstwo trafienia przez dwoch graczy seta na flopie jest jak jeden do 168 jak dobrze pamietam . Nie ma juz bata zebys to spasowal jak ma wyzszego seta to re-load a jak draw to jestes do przodu. Z over para to juz niebotyczna przewaga. Easy all-in
    Ostatnio edytowane przez szalony kucyk ; 28-08-2007 o 21:16

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    191
    wrzuciłem all inna bo callując i tak bym tego nie zrzucił na turnie. A jeśli by miał FD to dałem mu szanse na fold. Miał JJ...

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    jak dla mnie easy allin Jak ma wyzszego seta to cóż, shit happens. Jak drawuje to niech zaplaci.

    Ale coś mi mówi ze ma JT i szarżuje

  8. #8
    Im szybciej zrozumiesz ze to co mial nie ma zadnego znaczenia tym lepiej do Ciebie. Chodzi o to ze w pokerze licza sie decyzje z punktu widzenia dlugoterminowego (jesli ktos do tej zabawy powaznie podchodzi). Wyobraż sobie ze masz teraz sto takich sytulacji pod rząd ( trafiasz seta bez mozliwosci str i flusha na tablicy) i wszyscy zaczynaja grac agresywnie. Jesli te wszystkie sto razy zrobisz all-in i wciagniesz innych to jestem pewnien ze bedziesz bardzo do przodu (nawet jesli zdarzy Ci sie naciąc na wyższego seta przeciwnika). Wlasciwie bylbym w stanie to zrzucic tylko w sytulacji w ktorej mam do czynienia z graczem typu "sets or above". Pelno ich sie kreci na nizszych stawkach. Graja tight i dosc malo agresywnie przed flopem, lekko podbijaja AK i nizsze pary (QQ w dół) i sa bardzo agresywni na KK i AA. Post flop graja bardzo agreswynie tylko wysokie uklady od trojki w góre. Nie podbijaja na drawie i sa w stanie wejsc all-in TYLKO od trojki wzwyz, dwie pary i ponizej sprawdzaja do shown down i zrzucaja sie na mega agresje przeciwnika . Jesli twoj all-inowy przyjaciel wlasnie taki byl to okey, dla mnie fold. Inaczej all-in to jak najbardziej prawidlowa decyzja mimo twojej porazki.....

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    sety poflopowe odpuszczam równie często jak KK pf przy pushu przeciwnika, czyli praktycznie nigdy

    Kiedyś na forum dostałem ostrą zjebkę za pytanie, czy dobrą decyzją jest call z setem trójek przy stole Qs7s3 i 4 allinach przeciwników przede mną Autentyczne rozdanie skończyło się tak, że po tym rozdaniu miałem 5 BI za jednym miotem, bo dwóch pokazało nietrafionego flush drawa, jeden AQ i jeden KK