Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    W wielu waszych postach wyczytalem takie cos jak "call (all-ina) - gramy o zwyciestwo" albo "raise all-in, przeciez nie bedziemy czekac na nutsa i walczyc o najnizsze premiowane miejsca".

    No i chcialem poruszyc ten temat, bo chyba troche zle to sobie zinterpretowalem i odpadlem z 2 turniejow niedlugo przed kasa.

    Sytuacja 1: BB, miejsce 12 na 16 (90 startujacych), 13 platnych.
    Karta nie idzie od dluzszego czasu, dostaje 99.
    Guzik: all-in, SB: all-in. No i juz prawie naciskalem fold, ale pomyslalem sobie ze dobra okazja do potrojenia sie i gry o zwyciestwo (what a sick thought ;/) no i dalem call, a przeciez nawet jesli nie mieli overpary to mogli miec np KQ guzik i stilowal, AJ SB i az 4 karty mnie bija.
    Jedyny optymistyczny scenariusz ze SB mial nizsza pocketpair a SB AK lub AQ, co i tak nie stawia mnie w roli zdecydowanego faworyta. Oczywiscie mieli AK i QQ. A na flopie i tyle.

    Sytuacja 2: Podobnie, tyle ze mialem TT. Tez odpadlem po blizniaczej rozgrywce.

    Pytanie - jakie sytuacje rozumiecie przez "gre o zwyciestwo a nie ciulanie"? Czy jak macie top pare z best kicker i dostajecie raisa to wtedy all-in? Czy ktos sie ze mna zgodzi ze sprawdzanie 2 all-inow z pocketpair nizsza od QQ to zle zagranie?

    Do tego dodam ze wlasnie po tych turniejach przesiadlem sie na keszowe stoliki, NL20eur, jeden koles przegral na ostrego bad beata i trudno bylo powiedziec na ile stiltowal bo 2 kolejki foldowal a potem zarzucil all-ina za 5,5eur z UTG. Ja dzierzylem JJ, a za mna gosc ktory byl ostrym LAGiem i mial ponad 1 BI, ja mialem ciut wiecej. Zrzucilem, LAG sprawdzil z 77, UTG mial A6. 7 spadla na riverze, wiec pewnie bym to wygral wyrzucajac go przed riverem.
    Ostatnio edytowane przez Sznu ; 18-06-2007 o 09:57

  2. #2
    Moim zdaniem w 1 i 2 sytuacji zly call - tuz przed kasa, szkoda możliwości chociazby "sfinansowania" sobie turnieju. Tak jak napisales na 99% co najmniej 1 z nich mial 2 over-karty co juz ci robilo coinflipa, a 2 allin stawial cie IMHO na przegranej pozycji. Gdyby chociaz JJ ale 99... daje fold. Jak już jestem shortem tuż przed kasa to ciułam byle do kasy a pozniej probuje agresywnie walczyc zeby cokolwiek wiecej wywalczyc.

    Co do JJ... ciezko sprawdzac allka jesli to nie bylo bezposrednio po wiekszej wtopie. Moim zdaniem dobry fold.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez Sznu Zobacz posta
    W wielu waszych postach wyczytalem takie cos jak "call (all-ina) - gramy o zwyciestwo" albo "raise all-in, przeciez nie bedziemy czekac na nutsa i walczyc o najnizsze premiowane miejsca".

    No i chcialem poruszyc ten temat, bo chyba troche zle to sobie zinterpretowalem i odpadlem z 2 turniejow niedlugo przed kasa.

    Sytuacja 1: BB, miejsce 12 na 16 (90 startujacych), 13 platnych.
    Karta nie idzie od dluzszego czasu, dostaje 99.
    Guzik: all-in, SB: all-in. No i juz prawie naciskalem fold, ale pomyslalem sobie ze dobra okazja do potrojenia sie i gry o zwyciestwo (what a sick thought ;/) no i dalem call
    (..) .
    Sznurek, chyba sie stiltowales . IMHO,Pozycje miales idealna na folda. Jak dostajesz dwa all-iny to oczywiste dla mnie przynjamniej, ze co najmniej jeden ma aj+, wiec w tej sytuacji, call zalezy od tego czy chcesz wyprobowac swoje szczescie . Po drugie jeden na pewno odpadnie, wiec lepiej sobie zaczekac i byc juz w kasie a pozniej nawet z any two sobie zagamblowac .
    Oczywiscie "gramy o zwyciestwo", co nie znaczy podejmowac zle decyzje .
    Zakladam, ze gracze nie byli jakimis lagami.
    W takiej sytuacji, najlepsze uklady jakie mogli miec to AK i AK itp. ale to jest malo prawdopodobne, ewentualnie AK, Ax byloby tez dosc dobre dla Ciebie
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 18-06-2007 o 10:18

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Po drugie jeden na pewno odpadnie...
    Z tym to bylbym uwazny - wczoraj na S&G 10 zostalo nas 4, 3 platne, 2 mega shorty i duze blindy, kolesie wygrywali na zmiane allki z nami, skonczylo sie tak ze z chip leadera wyladowalem na 4 miejscu :/ Akcje typu K2 vs KQ i split byly standardem

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Z tym to bylbym uwazny - wczoraj na S&G 10 zostalo nas 4, 3 platne, 2 mega shorty i duze blindy, kolesie wygrywali na zmiane allki z nami, skonczylo sie tak ze z chip leadera wyladowalem na 4 miejscu :/ Akcje typu K2 vs KQ i split byly standardem
    no racja, ale w kazdym razie jest duza szansa

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Sznurek, chyba sie stiltowales .
    Chyba tak - chociazby patrzac na wyniki cklp A Ty Robust nie przyjdziesz znow cos z nami zagrac? Poza tym ostatnio gram na niskej koncentracji... albo na nierownej. Sa okresy ze gram super, potem same karty ktore nie sa w ogole playable, zetony znikaja, przychodzi rozluznienie/zmeczenie i 1-2 bledne decyzje i turniej z glowy :/
    Trzeba potrenowac joge

    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    W takiej sytuacji, najlepsze uklady jakie mogli miec to AK i AK itp. ale to jest malo prawdopodobne
    No wlasnie na domiar zlego byly troche wczesniej 2 all-iny AK na AK nikomu nic nie spadlo i split. Gdyby sie sytuacja powtorzyla to zamiast splitow bym sie potroil, no ale takie wishful thinking to nie dla pokerzysty...

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Z tym to bylbym uwazny - wczoraj na S&G 10 zostalo nas 4, 3 platne, 2 mega shorty i duze blindy, kolesie wygrywali na zmiane allki z nami, skonczylo sie tak ze z chip leadera wyladowalem na 4 miejscu :/ Akcje typu K2 vs KQ i split byly standardem
    Ty zajac w turniejach to jestes wybitnym bad beatowcem
    Pamietasz jak na S&G 30osobowym za 10$ byles shortem jak zostalo was 4? Dostajesz JJ na utg i all-in. Za toba wszyscy ida all-in
    Button: QQ, SB: KK, BB: AK. Wygrywa AK (chip leader) i koniec turnieju. Gdybys dostal JJ na BB to mozna by to zrzucic, albo jakis trash na UTG i tez zrzucasz i zamiast 4 miejsca (ze 30$) mialbys 2 (80$)
    Pownienes to dac do niesamowitych rozdan albo gorzkich zali

  8. #8
    bueh - no bywa bywa Wczorajsze QQ na K8o z K na turnie tez nie nalezalo do najmilszych :/

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez Sznu Zobacz posta
    A Ty Robust nie przyjdziesz znow cos z nami zagrac?
    Moze przyjde . Zobacze w nowym sezonie. Aktualnie o tej godzinie mam pewna sekcje, ale chyba zrezygnuje, wiec moze bede chodzil. Poza tym, nie wiem czy nie zrobie zaburzen Marianowi, bo zdaje sie, ze jak chodzilem to mu karta nie spadala , a teraz to zostwia Was daleko w tyle .

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    bueh - no bywa bywa Wczorajsze QQ na K8o z K na turnie tez nie nalezalo do najmilszych :/
    Cóż, ja kolesia sprowokowałem do sprawdzenia mojego all-ina z KK, on miał K8o, zobacz sobie na procenty. Strit przyszedł