Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Sytuacja teoretyczna,jednak miałem kilka podobnych i zawsze mam problemy z decyzja bo akcja jest tu dosyć dziwna
    Hero (200bb) na bb widzi stół 10osobowy ,foldy do butona(100bb)(świeży gracz,zupełnie nie znany Hero) który robi raise 3bb
    Sb(Hero za mało rozegrał z nim rąk żeby móc go scharakteryzować)(180bb)call
    FLop:
    (Pot:9bb)
    sb check
    Hero check
    buton bet 6bb
    sb call
    Hero call
    Turn:

    sb check
    Hero check
    buton check
    River:
    (pot 27bb)
    sb check
    Hero bet 10bb
    buton fold
    sb raise 20bb
    Hero:?
    Interesuje mnie czy w takiej sytuacji reraisowanie sb ma sens?
    Jak często Hero będzie tu lepszy?Jak często sb dołoży tu pieniądze z gorszą ręką?Czy po reraisie Hero i all inie sb Hero powinien dołożyć pieniądze do puli?Co o tym myślicie?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Masz 3rd nuts i z przebiegu gry nie wynika, aby Twoja ręka była gorsza. Podbijasz do 40 BB i foldujesz na reraise - IMO taka linia pozwala Ci wyciągnąć więcej Value z prawdopodobnego A5.

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Zakładając że SB mógł tak zagrać z AAxx, 55xx, A5xx, to z matematycznego punktu widzenia masz lepszą rękę w około 55% przypadków. Problem w tym, że założenie niekoniecznie jest słuszne. Ja na miejscu SB na prawie na pewno nie check-raisowałbym na river z A5xx. Natomiast Ty sucker reraisując możesz na własne życzenie "wyraisować" się z rozdania mając lepszą rękę - nie wiesz czy gość jest solidny czy też jest donkiem któremu właśnie znudził się Holdem i potrzebował jakieś odmiany. A może delikwent jest dobry i się nie wypłaci? Ponadto masz okazje zobaczyć jak koleś gra - taka informacja też ma swoją wartość. Poza tym kilka razy w podobnej sytuacji boleśnie nadziałem się na słabe asy u przeciwnika. Podsumowując, jeśli nie mam żadnych readów to daję tylko call.

    jdx

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    Z przebiegu rozdania ,owszem nie wynika żeby sb był lepszy od Hero,ale tak naprawdę to z niego nic nie wynikaKto z A5xx(44xx czy K5xx) gra tu check/raise na river?

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Nie ważne, pomyłka.
    Ostatnio edytowane przez pepone ; 05-04-2008 o 13:50 Powód: usunięty