Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Pisze z pamieci, wiec moze byc niedokladnie:

    SYTUACJA 1)

    STOLIK: 10NL 6 osob
    HERO: ~14EUR
    OPP: ~14EUR

    jestem na guziku, dostaje

    wszyscy limp, opp tuz przede mna daje raise do 0,30
    Ja raise do 1,5 opp sprawdza.

    FLOP:

    OPP: check
    HERO: check

    TURN:

    OPP: check
    HERO: 3
    OPP: 3 (call)

    RIVER:

    OPP: 9 all-in
    HER0: ????

    Pierwsza moja mysl: blef ze ma fulla (i ze ma tylko kolor), druga mysl ze jendak ma fulla i liczy ze ja bede mial kolor lub wlasnie QQ (przez moj reraise na flopie i zagranie na turnie). Nie bede ukrywal ze druga mysl pojawila sie w momencie zbyt szybkiego nacisniecia call (jak przyszedl krol ucieszylem sie z fulla bo obstawialem goscia na kolor). Zagralem na stoliku kolo 10 rozdan, gosc gral sporo, ale nie typowy LAG. Cos pomiedzy tight a loose, po flopie zwykle betowal. Sprawdzany gral check/fold. Teraz nie zagral beta na flopie... Jakbyscie zagrali wy?

    SYTUACJA 2)

    NL10 6max
    HERO (BB) ~13EUR
    UTG: ~7EUR
    SB: ~10EUR

    HERO:

    UTG: call
    SB: Raise 0,45
    HERO: call
    UTG: call

    pula kolo 1,8

    FLOP:

    SB: check
    HERO: 1,5
    UTG: raise 3,5
    SB: call (????) <- tu juz cos mi zle zapachnialo
    HERO: call

    TURN:

    SB: 2,8 (????) Znowu podejrzanie ale skusilem sie na all-in mimo iz czulem wyzszego seta, o KJ nie pomyslalem nawet. Wszyscy sprawdzili. Co mogli miec przeciwnicy i jakbyscie to zagrali?
    Ostatnio edytowane przez Sznu ; 16-04-2007 o 23:35

  2. #2
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Jak dla mnie sposób rozegrania wskazuje na kolor.

    Inna sprawa, że ja daję cb na flopie - zwłaszcza, że mamy pozycję. Na pewno bylibyśmy mądrzejsi.

    Abstrahując od powyższego, w problemowej pozycji mamy na tych stawkach automatyczny call.

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez Sznu Zobacz posta
    SYTUACJA 2)

    NL10 6max
    HERO (BB) ~13EUR
    UTG: ~7EUR
    SB: ~10EUR

    HERO:

    UTG: call
    SB: Raise 0,45
    HERO: call
    UTG: call

    pula kolo 1,8

    FLOP:
    Ten przypadek jest rzeczywiście podejrzany, bo najwyraźniej gracie dwiema taliami. W tej sytuacji set już nie jest aż tak dobry

    A tak poważnie, to ja na tych stawkach nie zrzuciłbym seta. Nie grałem nigdy wyżej niż 50NL i chyba jeszcze nigdy nie zrzuciłem seta (oczywiście poza ekstremalnymi przypadkami, gdy na stole leżą 4 karty w kolorze albo prawie cały str8) i w dystansie na tych setach jestem absolutnie do przodu.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    to ja się jako początkujący wypowiem, w pierwszej sytuacji na pewno bym sprawdził, bije nas tylko KQ oraz KK (w co nie wierzę), takim all-inem mógł gościu przywalić równie dobrze z AK jak również z nutsowym kolorem, czyli call drugi aspekt, gdyby miał KQ czy KK to miałby absolutne nutsy, więc wg mnie zagrałby "please-call-me-bet" typu 3$.

    pozdrawiam

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Jeszcze bije mnie KT oraz K6. Dodam jeszcze ze wlasnie na takich stawkach z nutsami wali sie all-ina zeby wyciagnac albo duzo albo wcale.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    jak takie ręce chcecie zrzucać to nie wiem z czym chcecie wchodzić Panowie...

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    No bo widzisz... generalnie mozna sobie zalozyc ze dopoki 3 karty tej samej wielkosci nie leza na stole to sie nie zrzuci fulla i w dlugim terminie bedzie sie do przodu. Mi chodzi o to ze czasem po prostu czuc kiedy ktos ma lepszego fulla lub karete. Chyba z 10 razy juz mialem przeczucie zeby spasowac i wtedy do glowy wchodzi mysl typu: "jak takie ręce chcecie zrzucać to nie wiem z czym chcecie wchodzić". Dodam ze moze raz na te okolo 10 przeczuc skonczylo sie wygrana. 2 razy tez zrzucilem wysokiego fulla jak 3 karty do karety lezaly juz na stole, i raz to bylo live i okazalo sie ze dobrze zrobilem, a raz sie nie dowiedzialem. No i tu sie zastnawiam czy nie mozna grac jeszcze lepiej nie ulegajac kolejnej i kolejnej pokusie sprawdzania swojego reada. Tak jak juz slynne rozdanie Nagreano z Hunsenem (full na karete) - gdyby nie to ze to byla gra z Gusem i jeszcze tak rozegrana i ze wzgledu na jego pozycje zagral na riverze check/raise'a to mozna to bylo tez zrzucic...

  8. #8
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Nie ma jak porównanie HSP z 10NL

    Na stawkach do 50NL włącznie zdecydowana większość "graczy" nie jest w stanie zrzucić nawet TP bez kickera na flopie i to bez względu na to co spadnie na turn i river. Mało tego - widziałem ileś przypadków typu: podbicie x8BB, gość call, flop AK7, cb, gość call, allin, gość call i pokazuje 57o.
    Nie, dziękuję, ja na tych stawkach setów nie zrzucam.

    A jak masz takie świetne ready, to siądź wyżej, tam gdzie goście myślą - wtedy zrobisz z nich użytek.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    517
    Siedzialem juz wyzej, ale zmienilem pokerroom i zaczalem od zera
    Moze wlasnie mam za duzy nalot myslenic z NL25 i NL50 :P

  10. #10
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Aha, a wracając jeszcze do tej sytuacji nr 1, to przecież, że przeciwnik jest fishem widać już po rozegraniu preflop. Wszyscy do niego limpują, a on podbija 3xBB? Co to ma być?

    Zresztą gdyby miał te KT (bo chyba nie K6?) to czekałby na turnie?? (i tak już na flopie było nieco bez sensu, ale może planowął reraise na cb) Stawiam go więc na jakieś i durnego wciągającego slowplaya, zresztą co by nie miał i tak idiotycznie to rozgrywał, a Ty doszukujesz się u niego jakiegoś wysublimowanego myślenia